Lamy Al Star Giveaway!

Scroll down to read in EnglishBu aralar hediyeler bitmek bilmiyor. Yazar burada daha devamı gelecek demek istiyor. Bu kalem çoook uzak yollardan, taa Amerika'lardan geldi. Bana Sıkça Yaz üyelerinden Halil bey bu Lamy Al Star'ı yedek uçlarıyla birlikte birine hediye etmek istedi. 

Eğer bu Fine uçlu Lamy Al Star'ı bir adet dönüştürücüsünü ve bir EF bir Medium ucu kazanmak isterseniz tek yapmanız gereken şey; blogu takip edip, Atatürk'ün size en çok ilham veren sözünü 20 Haziran saat 18:00'e kadar buraya yazmak. 

Herkese bol şans!

Zeynep Alemenyonalayon
Yep another giveaway time! Author tries to emphasize that we have more giveaways coming! This pen, as a set, came a looong way from the States. A generous member of Write to Me Often wanted to give this pen as a gift to a WtMO reader. 

But unfortunately, this time the giveaway is only for Turkish readers. Sorry guys, I will make it up to you next time. 

Best 

Zeynep Nbalstar

44 yorum:

 1. Teşekkür ederiz Halil bey'e :) o kadar anlamlı sözü var ki Atatürk'ün bana ilham veren, hangisini seçeceğimi şaşırdım. Bu sözü en sevdiklerimden:

  Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz, Cumhuriyeti biz kurduk, onu ila ve idame edecek sizsiniz.

  YanıtlaSil
 2. En önemsediğim Atatürk sözü; Tabiata saygı aklın icabıdır.

  Herkese iyi şanslar

  YanıtlaSil
 3. “Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm ve çöküş vardır. Her ilerlemenin ve kurtuluşun anası özgürlüktür.”

  Mustafa Kemal Atatürk

  YanıtlaSil
 4. Halil Beye şükranlarımızla..
  Öğretmen olduğum için sanırım şu veciz sözü baş tacı etmeliyim.
  "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir."

  YanıtlaSil
 5. "Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

  YanıtlaSil
 6. "Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız."

  Her zaman ilham vermiştir.

  YanıtlaSil
 7. "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

  keşke hepimiz anlayabilsek.

  YanıtlaSil
 8. Calıştığım şirketin olduğu teknokent binasinin girişinde yazan şu söz beni en etkileyen sözüdür:
  İnsanların hayatına, faaliyetine egemen olan kuvvet, yaratma ve icat yeteneğidir.

  YanıtlaSil
 9. Halil Beye saygılarımla....
  Atatürk o kadar yüce bir insanki... Söylemiş olduğu her cümle ve kelime insana ilham ve çalışma arzusu veriyor. Fakat herşeyde olduğu gibi bundada bir favorim var :)

  Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.

  Umarım bir gün Atamıza layık bir Türk Gençliği ve Halkı oluruz.

  YanıtlaSil
 10. Size ve Halil beye tesekkürler.

  "En büyük savaş, cahilliğe karşı verilen savaştır"

  YanıtlaSil
 11. "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur."
  Hem hediye için, hem de başvuru kriteri sebebiyle hatırlattıklarınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 12. Atatürk'ün Çanakkale savaşında ölen be burada yatan ANZAC askerlerinin analarına hitaben 1934 yılında yazdığı mektupta söyledikleri beni çok etkilemiştir:
  Uzak memleketin toprakları üstündekanlarını döken kahramanlar; burada dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz.sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar; göz yaşlarınızı dindiriniz, evlatlarınız bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat rahat uyuyyacaklardır. Bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.

  YanıtlaSil
 13. Nazik düşüncesi için Halil beye teşekkürker. Öğretmene verilen değerin azalmış olması bir öğretmen olarak beni de ziyadesiyle üzmektedir. Atàtürk'ün
  " Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." Sözü mesleğimizin önemini tekrar hatırlatmaktadır.

  YanıtlaSil
 14. "Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır." Gazi Mustafa Kemal Atatürk
  Budur. Çok severim.

  YanıtlaSil
 15. Eğer bir gün benim sözlerim bilime ters düşerse bilimi seçin.

  Benim en sevdiğim sözü bu, Atatürk biliyordu ilerlemek sadece bilimle mümkündü. Şu an ise ilerlemek yerine geriye doğru koşuyoruz.

  YanıtlaSil
 16. çok teşekkürler. özellikle katılım şartına bayıldım. harikasınız!
  benim için, "eğer bir gün sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin."

  YanıtlaSil
 17. Yurdun dört bir yanından; en seçkin, en başarılı, en köklü liselerinden tokat gibi açıklamaların geldiği günlerde:
  'Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister.'
  sözleri beyninizde yankılanmıyor mu?

  YanıtlaSil
 18. "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

  YanıtlaSil
 19. "İdare-i maslahatçılar esaslı devrim yapamaz"

  YanıtlaSil
 20. Öncelikle Halil Bey'e de size de çok teşekkürler Zeynep hanım; harika bir hediye. Atatürk'ün sözlerinin hepsi hayatımıza ilham veriyor, yol gösteriyor ve hiç değişmez bir şekilde yıllar geçse de bu kadar geçerli ve güncel kalıyor olması sözlerinin bu eşsiz deha karşısında hayrete düşürüyor insanı.

  Kendi blogumda da devamlı sağ blümde yer alan, bir öğretmen olmanın da etkisiyle sanırım "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" sözü en sevdiklerim arasında ilk sırada yer alıyor.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 21. "Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir."

  YanıtlaSil
 22. "Tam bağımsızlık denildiği zaman; doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
  Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz."

  YanıtlaSil
 23. Bence bu sözüdür : "Denebilir ki, hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var: Çalışkan olmak! Servet ve onun doğal sonucu olan rahat yaşamak ve mutluluk, yalnız ve ancak çalışanların hakkıdır. . Yaşamak demek çalışmak demektir."

  YanıtlaSil
 24. "Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz. Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür."

  YanıtlaSil
 25. Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk...

  YanıtlaSil
 26. "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır !"

  YanıtlaSil
 27. "Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız."

  Atatürk'ün bu sözünü çok seviyorum. Gerçekleşmesini çok isterdim.

  YanıtlaSil
 28. "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir."

  YanıtlaSil
 29. "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir"
  Bu söz hayatımı değiştirdi ve bu nedenle bilim insanı olmaya karar verdim.

  YanıtlaSil
 30. "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır."

  YanıtlaSil
 31. "Sesiniz, benim sesimdir. Unutmayınız!"
  (Kaynak: Falih Rıfkı Atay, Çankaya, 1969, s. 549)

  YanıtlaSil
 32. Öncelikle size ve Halil Bey'e çok teşekkür ediyorum.

  Şüphesiz ki benim için Atatürk'ün en kıymetli sözü İngiliz zırhlılarına karşı söylediği, ileri görüşlülüğünü ve kararlılığını gösteren şu sözüdür:

  "Geldikleri gibi giderler."

  YanıtlaSil
 33. "Kadında süslenme ışıkla, bilgiyle kültürle ve faziletle olur."

  YanıtlaSil
 34. "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

  M.K.ATATÜRK

  YanıtlaSil
 35. "Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."
  Bence çok önemli bir söz. Herkese iyi şanslar.

  YanıtlaSil
 36. Evvela, Halil Bey'e teşekkür ederim
  Saniyen, beni farklı dünyalara sürükleyen bir çok sözü olmakla birlikte bu aralar "Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini eğer kitaplara vermeseydim bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım." sözünü çoçuğuma nasıl işleyeceğimi düşündüğümden favorim bu olsun.
  Salisen, bizi güzel insanlarla buluşturmaya vesile olduğu için Zeynep Hanım'a teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 37. Çok güzel bir şart kosulmus. Atatürk'ün benim de en sevdiğim sözlerinden biri ''Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.''

  YanıtlaSil
 38. Cumhuriyet sizden, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller ister.

  YanıtlaSil
 39. Benim sonradan neden öyle dediğini öğrenip de ufkumu açan söz "Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir." Burada bahsedilen yunanlar olunca neden akdeniz hedef gösterildiğini anlamıyordum. Taa ki 1960larda Yunanlıların "Bizim deniz" anlamına gelen EGE sözcüğünü kkullanmaya başlaması ve bizimde onlardan görüp akdeniz ismini ege olarak değiştirdiğimizi öğrenene kadar

  YanıtlaSil
 40. Atatürk'ün en sevdiğim sözlerinden biri: "Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez" Halil Bey'in bu düşünceli davranışından dolayı kendisine teşekkürlerimi, bu güzel bloga da sevgilerimi sunuyorum.

  YanıtlaSil
 41. En büyük savaş, cahilliğe karşı verilen savaştır

  YanıtlaSil
 42. Anıtkabir'i son ziyaretimizden sonra kızıma ara ara söylediğim sözü: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız."

  YanıtlaSil
 43. Halil Bey'e ve size tesekkurler.

  Ataurk'un en sevdigim sozu ise; "Dunya'da her sey icin, medeniyet icin, hayat icin, muvaffakiyet icin en hakiki mursit ilimdir, fendir. Ilim ve fennin haricinde mursit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir."

  YanıtlaSil
 44. "Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır."
  M. Kemal ATATÜRK

  YanıtlaSil
Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...