Paperchase Smooth Leather Journal

Scroll down to read in English


Bu haftanın defteri, uzun süre ambalajında beklemiş Paperchase Smooth Leather Journal. Paperchase İngiltere'nin köklü kırtasiye firmalarından biri. Ben bu defteri İngiltere'den değil ama Hollanda'da bir kırtasiyeden edindim. Oldukça güzel deri bir kapağa sahip. 


Defterimiz, 100 değil, 110 değil taaam 145 gramlık bir kağıttan yapılmış. Sayfaları beyaz ve çizgisiz. Ayrıca, eğer siz de ne bulursa defterin arasına tıkangillerdenseniz, defteri ve içindekiler bir arada tutan güzel de bir lastiğe sahip. 


Defterin kağıdı beyaz olduğundan rengarenk mürekkeplerle denemek istedim. Renkler her zaman insanın içini açıyor değil mi?


Aslında kağıdın gramajı bize tek başına o kağıdın iyi olduğuna dair bir delil sağlamıyor. Ama görebileceğiniz üzere, harika, insan üstü bir performans sergiledi. Evin içinde üçlü çektirerek sevinç turları atmak istedim resmen. 


Ben bu defteri 13 Euro'ya almıştım. İngitere'deki fiyatı nedir bilemiyorum. Dolmakalemle, özellikle ıslak yazan dolmakalemlerle kullanmak için harika bir defter. Kuru yazan dolmakalemler bu defterin üzerinde biraz zorlanıyorlar. 

Sizin tavsiye edeceğiniz, dolmakaleme uygun defterler var mı?

Sevgiler

Zeynep Beyazkağıt
Hi everyone!

This week's notebook is Paperchase Smooth Leather Journal which unfortunately remained untouched for a long time. (Silly me!) Paperchase is one of the most well-known stationery companies in England. I did not get this notebook from England but from the Netherlands. It has a beautiful leather cover. 

This notebook has a great paper which is 145 grams. It has blank white pages and along with it it has an elastic band which keep things together in your notebook if you are a hoarder too. 

Since this notebook has a bright white paper, I wanted to try it with a bunch of colored inks. It always gives energy right?

Normally, weight of the paper doesn't always provide us the quality itself. However, this time it proves a great performance. I can dance without a music. 

I got this notebook for 13 Euro however I am not aware of its price in England. To use with fountain pens, especially with wet fountain pens it is great. But if you use a dry writer, than it will not be very pleasant. 

What is your favorite notebook to write with a fountain pen?

Cheers,

Zeynep Whitepaper

8 yorum:

 1. Heyyo yeni yazı:) Her yurtdışı ganimeti bu kadar uzun zaman sonra yüzünü gösterecekse yandık demektir. Tam kendine göre bir defter bulmuşsun bu sefer. Bol mürekkepli günler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya bu ara epey yeni yazı var :) Az değil :) Evet bu kadar bekletmesem iyi olacak. Ben de elimdekileri azaltayım hatta bu vesile ile...

   Sil
  2. Zaten ona sevindiğime o heyyo. Blogu her açtığımda yeni yazı görmek acayip mutlu ediyor. Öperim çok :)

   Sil
 2. hii ne güzel bi rengi var ne şık :)

  YanıtlaSil
 3. evladiyelik yazılar için ideal

  YanıtlaSil
 4. Ben daha bu konulara gelemedim, henüz dolmakalemleri öğrenmeye çalışıyorum :) Bir tek Moleskine marka küçük defterleri son derece kullanışlı buluyorum. Her an yanınızda kolayca taşıyabiliyorsunuz, çok çeşitli ebatlarda, çizgili ya da çizgisiz bir çok seçeneği var.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...