Senator Windsor Pistonfiller

Scroll down to read in English


Merhabalar Bayram Şekerleri,

Bir bayramı daha alnımızın akıyla atlattık. Umarım herkes için güzel geçmiştir. Peki ne yaptık? Kalemden kağıttan koptuk mu? Asla! Komşu çocuklarından, meraklı akrabadan sır gibi sakladık kalemlerimizi. Şimdi sırada nispeten az dikkat çeken ama yazımıyla, duruşuyla on numara bir kalem var. Senator Windsor! (Buraya borazan sesi girecek. Ağzınızla da yapabilirsiniz) 


Kalemin ismi bile gerçek bir asalet abidesi. Adı öyle de kendisi sokak çocuğu mu? Hayır o ne biçim laf. Kendisi bir lord, bir markiz, bir paşa. Ne derseniz işte. Bende mavi, beyaz ve yeşil olmak üzere alacalı üç rengi mevcut. Bir arkadaşımdaysa tamamen siyahı vardı. Pek de iyiydi pek de güzeldi. 


Senator Windsor'un vidalı bir kapağı, şeffaf mürekkep penceresi, Lamy'e eş boyu, vidalı ucu ve piston dolum sistemiyle pek çok insan için ideal kalem tanımına girebilir. Aslında bu söylediklerimizin pek çoğu Pelikan'da da mevcut ancak bu kalem, en azından ben satın aldığımda Pelikan M150'nin neredeyse 10'da 1 fiyatına tekabül ettiği için daha da çok sevmiş olabilirim kendisini. 


Kalemin ucunda, üzerinde Senator logosu olan sade bir uç var. Benim elimdeki tüm kalemler gerçek bir şampiyon gibi yazıyordu: ıslak ve yumuşak bir yazım. Eğer çok ince uçlardan hoşlanıyorsanız size biraz kalın gelebilir yazımı.  


Ben Senator Windsor kalemleri çok seviyorum. Eğer denk gelirsem bir kaç tane daha alıp kullanabilirim. Zira uzun bir süre dahi mürekkepli kalsalar kurumadıkları için günlük kalem olarak oldukça idealler. Ayrıca tam da benim sevdiğim gibi biraz hafif, böylelikle uzun süreli yazımda eli yormadığı için, benim sıklıkla mürekkeplenen kalemlerimden biri. Bazen, olmaz ya, eski bir kırtasiyeden size de göz kırpabilir.

Sevgiler,

Zeynep Lordoğlu

Hello Dear,

We have a great pen this week. Senator Windsor. Such a royal name for such a workhorse. (Insert hand horn noise here. You can also do it with your mouth, feel free) 

Although the name smells royalty. Yes the name is so, but itself? No, it is not a guttersnipe. It is maybe a lord or a marquis or pasha. Whatever you call it. I have three swirling colors, green, blue and white. A friend has a total black one (Oh I feel a bit jealous) 

With a screw cap, transparent ink window, Lamy like size, screw nib unit and piston filling system Senator Windsor might fit the ideal pen definition for the most. Actually Pelikan offers most of the statement set forth above but this pen was nearly 1/10 of a Pelikan M150 at the time I bought it. 

The pen as a plain gold plated nib with a Senator logo on it. All my Senator Windsor's are writing like a champion:wet and smooth. If you like finer nibs, it might be a bit on the thick side.

I like Senator Windsor pens a lot. I can buy a few more if I come across one day to use more and more. Since they are not drying out in a short term, they are ideal for daily use. Besides, as I generally like, they are a bit light so I am able to use them for my long writing sessions without having a fatigue hand. Maybe you can one day see it in an old stationery shop. 

Cheers,

Zeynep Timelord

11 yorum:

 1. so wonderful pens! I think it must be used only in special occasions!http://custom-writing.services/ will prepare for you essays and dissertations according to your desires!

  YanıtlaSil
 2. Almak istediğim ama alamadığım (belki de almak istemediğim) kalemlerden biridir. Yazınızdan sonra şans vermek gerekiyormuş. İncelemeniz için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım denk gelir ve umarım memnun kalırsınız.

   Sil
 3. Geçmiş bayramınızı kutlarım.
  Türkiye'de çok kullanılmasa da Senator güzel bir kalem gerçekten.
  Geçmiş yazışmalarımızda bir türlü elime geçmediğini söylemiş, ben de bana bir yane hediye edeceğiniz hissine kapılmıştım. Hatta İstanbul'da mısınız diye sormuştunuz. ;-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun Sami Bey. Ah keşke elimde olsa herkese bu kalemden bir tane hediye edebilsem. Gerçekten o denli güzel bir kalem.

   Sil
 4. Bu kalemi nereden bulabiliriz bilen var mı?

  YanıtlaSil
 5. Ben de bu dolmakalemi deneme fırsatı bulan şanslı kişilerdenim. Evet, şanslı; çünkü nadir bulunan ve çok keyifli bir yazım konforu, yazım deneyimi sunan bir dolmakalem kendileri. Yani yazmadan anlatılamayacak cinsten. Gerçi Sayın BSY Hanım'ın hakkını yemeyelim dolmakalemden çok güzel bahsetmiş ama siz bulursanız denemeden geçmeyin derim.

  hepinize güzel bir hafta dilerim...

  YanıtlaSil
 6. Almak istediğim ancak bulamadığım kalem :(

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...