Kaweco Ruby Red Ink

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Şu yakıcı yaz gününe uygun, kıpkırmızı bir mürekkeple karşınızdayım. Kaweco Ruby Red, yani yakut kırmızısı. Ama adaşı Edelstein Ruby Red'le kıyaslayınca gerçek bir kırmızıdan bahsediyorum. 


Kırmızı mürekkep sevenler bilir, kırmızı mürekkepler içerdikleri boya yüzünden diğer mürekkeplere göre kalemin içinde daha çabuk kuruyan, daha yoğun yapılı ve bu yüzden de akıcılık problemleri olan mürekkeplerdir. Kaweco kırmızıda böyle bir sorun yok. Bu mürekkebin akıcılığı gayet iyi. 


Rengi ise görüldüğü gibi oldukça koyu bir kırmızı. Yine Pelikan'ın 4001 serisindeki kırmızı ile kıyaslarsak, Pelikan 4001 turuncuya kaçarken, Kaweco bildiğimiz kırmızı renkte. 


Ufak çapta bir kaza geçirdiği için şişemizin resmi pek yakışıklı değil. Ancak Kaweco mürekkepler bu standart, vintage görünümlü 30 ml'lik şişelerde geliyor. 


Kaweco Ruby Red, su ile olan sınavından ise geçer not alıyor. Dağıldığı halde silinmediği için kendisini tebrik ediyoruz. 


Sizin favori kırmızı mürekkebiniz hangisi?

Sevgiler

Zeynep Kırmızı
Hi All,

Here I am with a very appropriate ink for this hot hot summer days. Kaweco Ruby red. But I am talking about a real red, especially when compared to Edelstein Ruby

Red ink fans know that, red inks are generally tend to dry sooner in the fountain pens, thicker compared to other color of inks and generally tend to have flow issues. This red ink has no such problems. It has a great flow. 

And as you can see, it is "the" red ink. Again, if you compare it with the Pelikan 4001 red, which is more orange than red, you can see that Kaweco Ruby Red is a real red. 

Since we had a little incident with that, my bottle is not very handsome but still we are here. Kaweco inks are coming in these vintage looking 30 ml bottles. 

What is your favorite red ink?

Cheers,

Zeynep Woman in Red

20 yorum:

 1. Geçenlerde kırmızı mürekkep almaya karar vermeden önce epeyi araştırmış karşılaştırmalar yapmıştım, sonuçta Diamine Red Dragon aldım ama Kaweco da güçlü adaylardan biriydi:)) fırçayla da cam kalemle de süper görünüyor yazı örnekleri, ayrıca suya dayanıklı olması da çok güzel:)

  YanıtlaSil
 2. kırmızı mürekkep ve bu renkteki yazıların resimlerine bakmayı seviyorum ben, kullanmayı sevmiyorum. ama resimleri çok güzel. onun yerine diamine syrah ya da amaranth gibi bordomsu tonları kullanmayı seviyorum. ama kırmızının resimleri çok güzel :)

  YanıtlaSil
 3. Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun :)

  YanıtlaSil
 4. Benim favori kırmızım oxblood diye ufak bir not düşeyim de okumuyoruz sanılmasın 😐

  YanıtlaSil
 5. Kırmızı renki mürekkeple doldurulmuş dolmakalemle not almayı ve çizgi çizmeyi çok seviyorum.

  YanıtlaSil
 6. Yakut kırmızısı Ford Mustang'i gördüğümden beri bu renge aşığım:) Gerçekten büyüleyici bir renk. Mürekkepte de en başarılısını kaweco yapmış.

  Yalnız biraz alakasız bir sorum var:
  Uzun yazı yazdığınız resimdeki (mobil versiyonda baştan üçüncü resim) saydam uçlu nesne bir kalem mi ? Kalemse markası ve modeli nedir? Gerçekten hoş bir görüntüsü var. Cevabınızı bekliyorum:) Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, resimdeki cam uçlu bir bambu kalem. Japonya'dan hediye getirmişti bir arkadaşım.

   Sil
  2. Gerçekten çok güzel görünüyor. Cevabınız için teşekkürler.

   Sil
 7. j. Herbin'in Opera Reouge'u var, seviyorum o kırmızıyı, gerçi hafiften pembemsi bir kırmızı gibi de gelmiyor değil, bir de Rohrer&Klingner'ın Fernambuk'u var, o da narçiçeği gibi. Tabi bu ikisini sevmemin bi nedeni de kuruyup kalemin orasından burasında kalmaması. :)Diamine bu konuda moral bozucu oldu benim için. Kaweco'nun mürekkep renklerini de genel olarak çok başarılı buluyorum, bu kırmızıdan da alırım muhtemelen. :) (Geçen de daha mürekkep almam diyordu.)

  YanıtlaSil
 8. Kaweco'nun kırmızı kartuşunu kullanıyorum. Ve rengi harika. Demekki cam şişedeki mürekkebi de denemek lazım.

  YanıtlaSil
 9. Beğendim bu mürekkebi. Diamine'in kırmızı ve benzer tonlarının temizliği de, kalem içinde beklemesi de gerçekten sıkıntı. Ben bir de Parker'ın Ruby sini çok beğenmiştim, üretimi yokmuş artık.

  YanıtlaSil
 10. Kullandığım tek kırmızı mürekkep, Kaweco Ruby Red. Kaweco Sports kalemimde kullandığım için, ben de yalnızca kartuşunu kullanıyorum. Bu renk mürekkeplerde yaşanan sorunlardan haberim yoktu, yeni bir şey daha öğrenmiş oldum. Fakat ben, bu mürekkebin akıcılığından memnunun.

  YanıtlaSil
 11. Mürekkep in kırmızı renk etkisine bayıldım. Kağıt üzerindeki etkisi ve suya birleşince silinmemesi güzel.

  YanıtlaSil
 12. İlk alacağım kırmızı bu mürekkep olsun o zaman. Henüz hiç kırmızı almadım.

  YanıtlaSil
 13. diamine passion red, pelikan 4001 ve edelstein garnet denedim, hiç birinde aradığımı bulamadım. ruj ve ojede de aynı sorunu yaşıyorum. O ton yok mu o araba cilası gibi cırt, saten gibi parlak olmayan asil ton, işte onu bulmak çok zor

  YanıtlaSil
 14. Merhabalar,

  Benim size bir sorum olacak bu yazınızdan bağımsız, bilseniz siz bilirsiniz :)
  Lamy dolmakalemin mürekkep akıtan siyah bölümü (adını bilmiyorum) muhtemelen temizlemek için ucunu çıkartırken tahrip olmuş ve yazarken kalem akıtıyor. O siyah bölüm ayrıca satılır mı yedek parça olarak yoksa kalem çöp mü oldu? Ne dersiniz? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 15. Red dragon kullanıyorum ve kalemde bazen kalem ucunda bakteri oluşumuna denk geliyorum. Kaweco olur bundan sonraki tercihim. Yorum için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 16. red dragonu tahtından etti bu güzellik, hemen alınmalı

  YanıtlaSil
 17. Kaweconun siyahı ve kırmızısı çok iyi bence. Ben şu sıra mont blanc cornpoppy red kullanıyorum, onunla da yazmaya doyamıyor insan :)

  YanıtlaSil
 18. Ooooo yarin gidip alayim resmen harika!

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...