Sheaffer Agio Rainbow Fountain Pen

Scroll down to read in English


Rengarenk bir kalemle karşınızdayım. Sheaffer Agio modelinin Rainbow yani gökkuşağı gövdesi  ile. Bu kalemi eski bir kırtasiyede bulup almamış, sonra iki gece uyuyamayıp üçüncü gün dönüp almıştım. Kaç kere kullandın derseniz ıı şeyy aaa bak kuş deyip sizi yanıltmayı seçebilirim. 


Sheaffer Agio Rainbow adı gibi rengarenk bir kalem. Metal gövdesinin üzerine, yanılmıyorsam özel bir ısı tekniği ile bu renkler verilmiş.  


Kalemin tutma kısmı plastik. Üzerinde ise, sarı renkli çelik ve medium bir uç mevcut.  


Uç, kutudan çıktığı haliyle gayet sorunsuz bir şekilde yazıyor. Herhangi bir takılma, atlama, mürekkep iletmeme gibi bir sorunu yok. Bu kalem, bir Sheaffer klasiği olarak Sheaffer dönüştürücü veya Sheaffer'in kendi kartuşlarıyla çalışıyor. Klips kenarında ise USA ibaresi mevcut. 


Ben bu kalemi çok severek almıştım ancak nedense çok fazla kullanamadım. Şu anda üretimi olmayan bu kalem, adeta 90'lı yılların bir özeti niteliğinde renkler ve çizgiler taşıyor. Siz nasıl buldunuz bu kalemi?

Sevgiler

Zeynep Ebemkuşağı
Hi there!

I am here with a colorful pen: Sheaffer Rainbow Agio. It is quite a rainbow body.  I found this pen many years ago in an old stationery store. However I skipped buying it. After two sleepless nights, I went to the store again on the third day and I got the pen. But please don't ask, how many times I have used it. Lalalallalalal I cannot hear you :)

Sheaffer Rainbow is an eye cand. If I am not mistaken the colors on the body is a result of heating technique. 

It has a plastic grip section and a golden colored steel Medium nib. 

It writes without any hassle right out of box. No scratch, no flow issues, no skipping. 

Of course a Sheaffer classic: proprietary cartridges and proprietary converters. And the USA mark on the clips means that it is a USA product. 

I did liked this pen however didn't use it that much. Being a discontinued body, Sheaffer Agio Rainbow is really something from 90's. Did you like it? Yay or nay?

Cheers,

Zeynep Overtherainbow

8 yorum:

 1. Güzel inceleme için teşekkürler. Nedense benim yeni Sheaffer nibleriyle bir türlü yıldızım barışmadı. Çok rigid geliyorlar bana. Gerçi üst düzey veya vintage kalemlerini kullanmadım hiç. Umarım yakın zamanda 40lar üretimi bir tanesine rastlarım.
  Mürekkebiniz hiç bitmesin.

  YanıtlaSil
 2. Bleu Azur diyebiliyorum sadece... : )

  YanıtlaSil
 3. Visconti Pininfarina gibiymis govdesi, cok hos bence. http://www.gouletpens.com/visconti-pininfarina/c/542

  YanıtlaSil
 4. Very cool pen. I know it is from the early 1990s because the design shape is like my Waterman Executive. I think Montblanc also had something similar.

  Yet I think the heat-treated body (is it not aluminum, which usually offers these bright colors?) belongs to the 1970s. The smooth clip with its oval hole reminds me of the brass and leather couches, the swirling rainbow colors of the Pucci blouses, the wide nib with the two simple cut lines on each side of the city lights. Really I want to use it to jot down a phone number as I dance away at Studio 54!

  YanıtlaSil
 5. Kalemin rengi gerçekten de çok güzel.

  YanıtlaSil
 6. ilk defa sheaffer marka bir dolma kalem bana çekici gelmedi desem :)

  YanıtlaSil
 7. Gövdedeki renkler kalemde basit bir ürün hissi verse de yine güzel.

  YanıtlaSil
 8. Bayıldım. Almasam ben de 2 gece uyuyamazdım sanırım

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...