J. Herbin Eclat de Saphir Louis XIV Edition

Scroll down to read in English


J. Herbin'in en sevilen mavilerinden Eclat de Saphir ve onun 14. Louis edisyonu ile karşınızdayım. Bu iki mürekkep, şişe ve dış ambalajları hariç birbirinin aynısı. 


14. Louis, altında desenli bir bant olan, 1670 şişesi ile birlikte geliyor. Bu şişeler her ne kadar güzel görünseler de, maalesef boynunun darlığından dolayı ortalamanın üstünde kalınlıkta kalemlerle anlaşamıyor (mesela Pelikan M800) ve biraz kullanışsız kalıyor.  
Şeffaf plastik dış ambalajın içinden 14. Louis hakkında bir tarafı Fransızca, bir tarafı İngilizce minik bir kağıt çıkıyor. Fotoğraftaki yazı örneği, fırça ile yazıldı. Fırça ile kullanıldığında daha açık bir mavi iken ıslak kalemlerde daha parlak ve tok bir performansı olduğunu söylemem lazım. 


Devlet mi? (Kendisini  göstererek) Devlet bu, buna konuş aslanım diyen 14. Louis'i bir kere daha anıp,  incelememizi cam kalemle, iki mürekkebi alt alta yazarak sonlandırmak istiyorum. J.  Herbin Eclat de Saphir veya onun Louis XIV edisyonu, günlük ve hatta resmi her türlü kullanıma uygun mürekkepler. 

Sizin en sevdiğiniz maviler hangileri? 

Sevgiler

Zeynep MotorlarımavilikleresüreceğizHey there! 

I am here with J. Herbin Eclat de Saphir, one of the most popular inks of J. Herbin and its Louis XIV edition. Those two inks are exact similar except the bottles and packaging. 

Louis XIV edition comes within a 1670 bottle with a decobant underneath. Although these bottles look chic, it is quite unuseful due to the narrow bottle neck. Most pens above average width cannot fit into it, for example M800.

From the transparent outer box, it pops a little flier both in English and French about Louis XIV.

Writing sample on the photo as been written by a brush. With brush the ink seems lighter than it is and with especially a wet pen, you can have a great brillant shade of blue.  

I would like to finalize my review with a quote from Louis XIV: "State? (Pointing himself out I guess) I am the state bro!" Here on the last photo there are the writing samples of both inks which are quite suitable for everyday use as well as official documents.  

What are you favorite blue inks?

Best

Zeynep into the Blues
7 yorum:

 1. Benim için favori mavi J.Herbin Bleu Pervenche. Gerçekten gözü gönlü açan bir mavi...

  YanıtlaSil
 2. Blues of the sky and the ocean. From Herbin I prefer Bleu Nuit; from Waterman Serenity Blue (Florida Blue); and from Pilot Blue-Black. I would like to try PW Akkerman's Laan van Nieuw Oost-Indigo. In the States the cost from the US source is higher than from Akkerman itself, so I wait to use up all my blues.

  YanıtlaSil
 3. Diamine sargasso sea diycem ama cesaret de edemiyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. En sevdiğimiz mavi bir ütopyadır belki de :) ben halihazırda bulamadım

  YanıtlaSil
 6. Sailor Nioi Sumire (ultramarine), Eclat de Saphire, MB Royal blue, Pilot Ajisai. İçlerinde Eclat de Saphire bence flow ve lubrication açısından biraz geride (yaş uçlularda soru ) ama tonu hoş bir blurple
  Bu arada 14. Louis demişken Noodlers La couleur royale'in kutusunda da 15. Louis infazı sonrası "la derniere couleur du roi" (kralın son rengi) yazıyor. Bu da sevdiğim sature yine bir mavi-mor bir mürekkep. Ancak son dönemde ultramarine nioi sumire olup daha bir mavi olurken LCR da daha morlaştı.

  YanıtlaSil
 7. Son bir yıldır uzak ara farkla Leo Tolstoy LE mavisi.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...