Caran d'Ache Ecridor Chevron

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu haftanın kalemi Caran d'Ache markasının Ecridor isimli kalemi. Metal ve ağır bir gövdeye sahip bu kalem, zerafeti ile bu ağırlığını dengeliyor ve şık bir yazım gereci oluyor. 


Caran d'Ache Ecridor muhtelif gövde seçenekleri ile geliyor. Bendeki gövde Chevron olarak geçen model. Dikine çizgiler üzerinde ok şekilleri ile kendini gösteriyor. 


Kalemin dolum sistemi kartuş/konvertör ve standart Avrupa tipi kartuşlarla kullanılabiliyor. Kapak sistemi ise geçmeli. Her ne kadar kapak kapalıyken dönebiliyor olsa da, oldukça sıkı kapanan bir mekanizması olduğunu söylemeliyim. 


Kalemin ucu rodyum kaplama çelik uç.  Bende medium uç olmasına rağmen,  standart medium uçlara göre biraz daha ince olduğunu söylemek mümkün. Ancak oldukça yumuşak ve güzel bir yazım sağlıyor. 


Siz Caran d'Ache kalemler hakkında ne düşünüyorsunuz? En çok hangi modelleri seviyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep GümüşkalemHello All,

This week's pen is Ecridor from Caran d'Ache brand. Although it has a heavy metal body, it balances with a nice elegant look. 

Caran d'Ache Ecridor has many pattern options. Mine is called Chevron with vertical lines and arrows on it. 

This fountain pen is a cartridge/converter and it can be used with standart European cartridges. The cap is a click on off mechanism. Although it turns around when closed, I have to admit it is still a very firm close.  

The nib is rhodium coated steel. Even I have a medium nib, it is a bit finer than usual European mediums. However it is smooth and quite nice to write with. 

What do you think about Caran d'Ache pens? Which models you like the most?

Best

Zeynep Silverpen


12 yorum:

 1. Kalem gerçekten çok şık Zeynep'cim, güle güle kullan:) bu arada kitap nedir, o da çok güzel:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Erencim. Kitabın tam adına akşam bakıp buraya yazayım. Sevgiler

   Sil
  2. Erencim kitap şu https://www.amazon.com/Kabbalah-Illustrated-Introduction-Esoteric-Mysticism/dp/0517226480/ref=sr_1_38?ie=UTF8&qid=1481706491&sr=8-38&keywords=kabbalah

   Sil
  3. Çok teşekkür ederim Zeynep'cim, güzel bir kitaba benziyor, resim çok hoş :)

   Sil
 2. Kalem çok güzel ama ağır gövdesi yazarken eli yoruyor mu acaba? Kitap da sefirotlara bakılırsa kabala yla ilgili.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağır ama dengeli. Eli çok yormuyor bence...

   Sil
 3. Merhaba,

  Caran d'Ache kalemlerine bayılıyorum. İki tane 2 mm lik mekanik kalemi mevcut çok memnunum. Tükenmez kalem sevmiyor olsam da dış renk tasarımlarında çok başarılı olduklarını düşünüyorum. Dolma kalemi de gayet güzel duruyor.:)

  YanıtlaSil
 4. Great pictures as always! I like the look of the Ecridor pens a lot, but I don't think they would be comfortable for me to write with, long term.

  YanıtlaSil
 5. Ecridor'un tipik ve güzel deseni çizgi üzerine ok. Bende altın kaplama tükenmezi var. Madison modelinin de tükenmez roller ve iki dolmakalemi var. Ben en çok Madison ve artık üretilmeyen Hexagonale modllerini seviyorum Cd'A'ın
  Bu arada karandaş kelimesinin Rusça kurşun kalem anlamına geldiğini ve isminin oradan geldiğini biliyorsunuzdur muhakkak.
  İyi günlerde kullanın.

  YanıtlaSil
 6. The Ecridor has an elegant 1930s style, and reminds me of Yard-O-Led's pen designs. I wonder, when you have used it for a while, does the barrel become slippery in your fingers? I have a silver Aurora Ipsilon: a good design, but the pen slips from my fingers during the hot summer months. Are there pens for summer and for winter?

  YanıtlaSil
 7. Teşekkürler Zeynep. Güzel inceleme. Acaba kalemin ağırlığı ve ebatları ile ilgili bilgi verebilir misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağırlık 34-35 gram. Uzunluğunu maalesef hatırlamıyorum. Unutmazsam eve geçince bakayım. Düşünürsen satabilirim :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...