Currently Inked Lettering Edition

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Uzun zamandır mürekkepliler bölümü yapmamıştık. Hem yakın zamanda gelecek incelemelerin ne olduğunun da ipucunu vermiş olalım. 

Regal Tayvan malı bir dolmakalem. Dünyanın muhtelif ülkelerinde karşınıza çıkabilir. Ben Çekya'dan almıştım. İçinde Toucan'ın Sienna isimli kırmızı mürekkebi var. 

Picasso ise Çinli bir dolmakalem üreticisi. Picasso Candle Flame isimli bu modeli de Levenger True Teal ile mürekkepledim. 

Montblanc Marc Newson bir arkadaşıma ait. Klasik Montblanc'cıların beğenmediği, Montblanc'ı fazla klasik bulanların sevdiği bir kalem oldu. Ona da oldukça akıcı bir mürekkep olan Levenger Shiraz çektim. 

Parker 45 kendi döneminin oldukça klasik kalemlerinden biri. Bu kaleme klasik bir mürekkep yakışır deyip, Waterman Serenity Blue koydum. Oldukça ucuz, ama çok güzel bir gündelik mavi. 


Kitap, Haluk Çobanoğlu'nun New York Subway'i. Bu kadar çeşitli milletten kalemi ancak New York bir araya getirir herhalde :)

Siz bu aralar kış mürekkebi olarak hangi renkleri kullanıyorsunuz?

Sevgiler

Zeynep Renklikalem
Hi There,

I have not made Currently Inked for a while. So let's do it while giving you a little clue about upcoming reviews. 

Regal is a Taiwanese fountain pen brand but you can come across with it anywhere in the world. I got myself from Czech Republic. I inked it with Toucan Sienna ink, which is a nice red. 

Picasso is a Chinese fountain pen manufacturer. I inked my Picasso Candle Flame with Levenger True Teal. 

Montblanc Marc Newson is a controversial pen. Those you like classic Montblanc's don't like it where the other who found Montblanc too classic adores this design. I inked it with  Levenger Shiraz, which has a perfect flow. 

Parker 45 is a true classic. So I inked it with a classic ink, Waterman Serenity Blue. It is quite affordable and never lets you down. 

The book is New York Subway from Haluk Çobanoğlu. I guess it can only be New York that brings so many nationalities together :)

What inks and colors do you use in winter time?

Cheers,

Zeynep Colorpen

12 yorum:

 1. Yazlık kışlık ayrımım yok ama şu an dolu olan dört kalemden ikisinde diamine oxblood, birinde waterman serenity blue, sonuncuda da Parker blue black var. Seninkilerden teal a bayıldım. Elini boyasın..

  YanıtlaSil
 2. Yeşil ve mavi ağırlıklı galiba bu aralar kalemlerim. Nasıl bir huşu içerisindeysem.
  Shiraz çok güzel görünüyor. Bu şarap renkleri beni benden alıyor. Çocukluğumdan gelen üzüm sevdamla bir ilişkisi olsa gerek.

  YanıtlaSil
 3. Diamine'in de syrah mürekkebi vardı. Gouletten aldığım numunesini çok beğenmiştim. Shirazla swab shopta karşılaştırcam şimdi.
  Serenity hiç sıkmaz.
  Bende Faber Castell emotion mat M Pilot iroshizuku Asagao ile Pilot custom 742M JHerbin Violette pensee ile yazıyor halihazırda

  YanıtlaSil
 4. Regal kalemlerle ilgili genel fikriniz nedir Zeynep Hanım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende sadece bir tane var. Etrafımda kimsede de yok. Bendeki kalemin yapısı epey sağlam. Kapağı güzel ve ağır, gövdeye iyi oturuyor, gövde materyali iyi. Ucu da belki de şansıma gayet iyi çıktı.

   Sil
 5. Yine kalbimize dokunuyorsun el yazılarınla :)

  YanıtlaSil
 6. Scrikss71- Diamine Poppy Red, Lamy 2K- Montegrappa Black, Delta Fusion82- 4001, Sheaffer Javelin- Sheaffer Brown, Jinhao- Sargossa Sea, M200- R&K Alt Goldgrün. Montblanc'ı nasıl buldunuz? Beğendiniz mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk iki mürekkebi çok talihsizdi. Islak bir mürekkebe kavuşunca kalem dile geldi, elimi ayağımı öptü, ablacım sağolasın eski sahibim benim dilimden anlamadı, kuruttu beni dedi.

   Sil
 7. Toffe Brown, Leo Tolstoy Blue ve Golden Yellow (İkinci sürüm, SITB problemi olmayan).
  İki gün önce Red Velvet aldım. Hafta sonu Golden Yellow ile ikisini değiştireceğim. Noel'e hazırlık :)

  YanıtlaSil
 8. Şu an Scrikss 747'imde Pelikan Edelstein - Mandarin ve Pilot Kırmızı MR'da Parker Quink - Siyah kullanıyorum. Güneş ve yemyeşil çayırlarla bağımı kopartmamak için Mandarin bitince de Aventurine'i çekmeyi planlıyorum. Ama onu Waterman Perspective'e çekeceğim. :)

  YanıtlaSil
 9. Bu postta asıl dikkatimi çeken şey Haluk beyin kitabı :) Onu bulmak da zor sanırım. Kış mürekkebi ise koyu kırmızı gibi geliyor bana, bu yüzden Edelstein Garnet çok tatmin etmedi ama Winter Glow da bulunmuyor malesef :/

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...