Kaweco Art Sports Amber and Citrone

Scroll  down to read in English


Merhabalar,

Kaweco kalemleri çok sevdiğimi söylemiş miydim? Hele de yeni uçlarıyla :) Yukarıdaki kalemler Kaweco'nun Art Sport serisinden Citrone (sarı) ve Amber (kahverengi). Reçine olmaları sebebiyle oldukça hafif ve sıcak dokunuşlu kalemler... 


Bunlardan Citrone olanında siyah renkli çelik uç var. Oldukça değişik bir yazıma sahip. Ucu karakteristik bir sertliğe sahip.  Bu uç bana hediye geldi ancak Cult Pens'ten temin edilebilir (tık tık) 


Amber'de ise Kaweco'nun 14 ayar altın uçlarından fine var. Oldukça güzel yazan, yumuşacık bir uç. Bu uç da hediye geldi ancak bildiğim kadarıyla buna da Jet Pens'ten ulaşmak mümkün. (tık tık


Kaweco'nun bu iki kalemini de çok sevdiğimden sık sık yanımda taşıyorum. Hediye gelen bu uçlarla da onları özelleştirmiş oldum. Bu nazik ve muhteşem hediyeleri için Bay X'e buradan bir kere daha teşekkür ediyorum.

Sevgiler,

Zeynep KalemseverHelloy,

Did I mention that I like Kaweco pens so much? Especially with the new nibs :) Pens above are Citrone (yellow one) and Amber (brown) from Kaweco Art Sport series. Since they are made of resin, they are soft and warm...

I have black coated steel nib in the Citron. It has a different writing style and characteristic hard feel. I get it as a present but Cult pens is providing it. (click here)

Amber has Kaweco's 14k gold fine nib. It is a quite smooth writer. I also received it as a present but you can get it from Jet Pens. (click here)

Since I like both pens I often carry them around. And with those great gifted nibs, I made them special. And please let me thank Mr. X again for these lovely presents. 

Cheers,

Zeynep Penthusiast
8 yorum:

 1. Hmm... Bay X'in popülaritesi artacak gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence Bay X zaten popüler bir insan :)

   Sil
 2. Merhaba Zeynep,
  Amber olandaki uç, rose diye tabir edilen renkte mi yoksa fotoğrafta mı öyle çıkmış? Güzel günlerde kullanman dileğiyle.
  Bu arada Bay X'e de selamlar : )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fotoğrafta öyle çıkmış. Zira üzerinde biraz Sailor Grenade var. Çok teşekkür ediyorum :)

   Sil
 3. sarı , yıllarca çölde kalan antik bir şeymiş duygusu veriyor , çok güzel

  YanıtlaSil
 4. Zeynep Hanım selam,

  3 tane kaweco kalemim var. Birisi şeffaf sport, birisi kaligrafi setinin içinden çıkan sport (feed kısmı biraz farklı), diğeri de buradan kazandığım student :). Nedense hepsinde arada bir yazmaya zor başlama sıkıntısı var. Kalemi elime aldığım gibi yazmaya başlamayabiliyorlar. Standart bir sorun mudur bilemedim, bir arkadaşım sizden sport satın almıştı, yağ gibi yazıyordu valla :) Uç üzerinde bir işlem yaptınız mı diye merak ettik. Ben kaweco student'i artık kaligrafi setinden çıkan 1.1 kesik uç ile kullanıyorum, nispeten az sorun çıkarıyor gibi ama yine de arada tutukluk yapıyor.

  Selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berker selamlar,

   Ben onların uçlarını çıkartıp damaklarındaki yarığı minik bir jilet ya da maket bıçağı yardımı ile genişletiyorum. Normalde bana kuru geliyor epey. Bir de aklında olsun, pilot parallel pen kartuşlarındaki mürekkep şırıngayla çekip, european kartuşa koyunca kawecolar ve diğer tüm kalemler süper akıcı yazıyor :)

   Sil
  2. Tamamdır. Tavsiyeler için teşekkür ederim. Bir ara Goulet'den brass sheet alacaktım, çok pahalı geldi. En iyisi jiletle narince girişeyim.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...