Lamy 3 Plus Coloring Set

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bugün dolmakalem yok, mürekkep yok, defter yok ama içimizdeki çocuğu öpüp seven, onu şımartan harika bir boya kalemi seti var. Lamy'nin bu 3 plus olarak geçen seti, hem boya kalemi, hem pastel boya, hem de suluboya olarak kullanılabiliyor. 


Kalemlerimiz kırmızı kumaş bir kalemlik içinde ve kendisine uygun bir kalemtraş ile birlikte geliyor. Bu iyi olmuş, zira, kalemler çocuklar açısından ergonomik olsun diye kalın ve dörtgen gövdeli üretilmiş. Normal kalemtraşlarla uçlarını açmak mümkün olmayabilirdi. Ayrıca kalemlik, boyaları bir arada tutmak ve taşımak için de oldukça kullanışlı.


Kalemlerin uçları oldukça yumuşak ve renklerini çok güzel veriyorlar. Ayrıca gövdenin üzerinde isim yazmak için beyaz diktörtgen bir alan bırakılmış. Çocukların eşyalarını kişiselleştirmesi ve benimsemesi açısından iyi bir fırsat. 


Boyalar su ile kolayca dağılıyor ve böylelikle suluboya olarak kullanılabiliyor. Renkler de biribiri ile karışabildiğinden aslında 12 renkten pek çok ara renk elde etmek mümkün oluyor. 


Ben, kullanmaya fırsat bulamasam da bu boya setini çok seviyorum. Bildiğim kadarıyla Türkiye'e satılmıyor. Ben bu seti, geçen sene Almanya'dan 20 euro'ya almıştım. Keşke Türkiye'de de ulaşılabilir olsa diye düşünüyorum. Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler,

Zeynep Renklikalem

Hello All,

Today, we have no fountain pen, we have no ink and notebooks but we have a coloring pencil set which indulges our inner child. This set of Lamy called 3 Plus and it can be used as coloring pencil, crayon and watercolor. 

 It comes in a red fabric roll and with a fitting pencil sharpener. That's good since these pencils have a quite thick and rectangular body considering the ergonomy of children's hands. It would not be fitting to regular sharpeners. Besides, fabric roll is quite handy to keep pencils together and carry them around. 

It is quite soft and gives the color in a very bright way. Plus, it has a small white area for kids to write their names on. I think that is a great idea since it is important for kids to personalize their stuff and adopt their belongings. 

Colors are easily blended with water so it can be used as watercolor as well. Since they are blendable together, it is possible to derive many colors from those 12 colors. 

Although I didn't have too much chance to use this set, I love it. As well  as I know, it is not sold in Turkey. I bought this one from Germany last year for around 20 euros. I wish it was offered in Turkey as well. Did you like it?

Cheers,

Zeynep Coloringpen

3 yorum:

  1. Harika, her şeyiyle bayıldım, güle güle kullan Zeynep'cim, sevgiler:)

    YanıtlaSil
  2. Ah be Başgan. Türkiye'de satılmıyor kısmına kadar çok iyiydi. Ne diyeyim. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh.

    YanıtlaSil
  3. Çok güzeller. Kılıf da mükemmel. Çocukken sahip olamadığım monami pastel boya travmam aklıma geldi :)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...