PaperMate InkJoy Ballpoints

Scroll down to read in English


Hep dolmakalem hep dolmakalem nereye kadar! Biraz da tükenmez kalem incele Zeynep dediğinizi duyar gibi oluyor ama duymamazlıktan geliyorum. Duymasam ne olacak! İşte bu meret arada insana lazım oluyor. Özellikle saman kağıda basılmış kitapları okurken :) Ben de PaperMate'in InkJoy kalemlerini okullar açılırken Migros'tan 4 liraya almıştım. Hemen bakalım ne varmış?


Paketimizde 5 adet tükenmez kalem bulunuyor. Mavi, turuncu, mor, pembe ve yeşil. Tamamını kullanma fırsatım oldu.  Hatta pembeyi neredeyse yarıladım diyebilirim.


Maalesef performansları çok iyi değil. Zira fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, özellikle turuncu ve mavi yeteri akışkanlıkta değil. Ayrıca diğer renkler de satırları uzun  uzun çizerken silikleşmeye başlıyorlar ve bir süre beklemeden eski renklerine dönemiyorlar.

Bu kalemleri kim severek kullanır? Yazılı kağıdı okurken öğretmenler severek notlandırma yapabilirler.. Bunun dışında Allah kimseyi dolmakalemden ayırmasın :)

Sevgiler

Zeynep Tükendi

I have been hearding that you are complaining that I am always reviewing fountain pens. I prefer not to hear it. But yeah,  I know, you sometimes need a ballpoint. Especially when you are reading a book. So I got those PaperMate InkJoy ballpoint pens from a supermarket nearly for a Euro. Let's see what we have!

We have 5 ballpoints in a simple package. Blue, orange, purple, pink  and green. I had chance to use them all. I am nearly finished half of pink one.

Unfortunately, they are not good performers. As you can see from the photo, especially orange and blue cannot keep the flow enough. Besides, even the others are getting faded away when you are trying to underline a long paragraph and cannot turn to primary color unless you wait for a while.

Who can love those pens? A teacher grading the exam papers can like them. Apart from that, I wish you a long and prosper life with your fountain pens :=

Cheers,

Zeynep Donewithballpoints

8 yorum:

 1. Tükenmez kalemler iyi hoş da benim elimi çok yoruyorlar sanırım bende bastırarak yazma isteği uyandırdıklarından, geçenlerde papermate'in sırf arkasında stylus kalem var diye siyah tükenmezini edindim kendime ama 5 dk bile yazamadım.

  YanıtlaSil
 2. Sayfanızla yeni tanıştım, çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Yazı-çizi gereçleriyle ve kağıt ile tipik bir 'koleksiyoner'in çok ötesinde, farklı bir gönül bağınız olduğu hemen anlaşılıyor. Tebrikler.
  Umarım bu güzel sayfalar gelişerek, genişleyerek devam eder.

  YanıtlaSil
 3. Bak bak... İsimdeki büyüye de bak. TÜKENMEZ kalem :) Tam kapitalizm. Şaka bir yana, dolmakalemi hayatımdan çıkarmam gerekse tükenmezden önce uniball rollerlara başvururum. Zaten astronot değilim. Uçak fobim de var. Ne me gerek benim tükenmez. :)

  YanıtlaSil
 4. ama çok güzel tükenmezler var özellikle jel mürekkepli olanlar
  superb tüenkmezleri dene bulursan üstüne tanımıyorum

  sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. Bu tür kalemleri çok kullanmasam da zengin görünsün, renklilik ve çeşit olsun diye masamda, kalemliklerimde bolca bulundururum.
  Bu tür rengarenk kalemler insanda yazma isteği uyandırıyor.

  YanıtlaSil
 6. Bunlara ehven-i şer demek mümkün müdür başkanım 😇

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. Bir de Faber-Castell'ın CX Color tükenmezlerini deneyin. 10 renk seçeneği var ve çizgi çizerken silikleşme yok.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...