Şön Art Gamze Tavukçuoğlu Dizayn Defter

Scroll down to read in EnglishŞön-Art Türkiye'de faaliyet gösteren bir hediyelik eşya firması. Bu defter de, sanatçılarla iş birliği yaparak  onlara tasarlatılan kapaklardan, Gamze Tavukçuoğlu dizaynı.


Bendeki defter çizgili. Her sayfanın başında tarih atabileceğiniz bir alan da bırakılmış. Ben bu defteri Rainbow 290 ve Toucan Sienna ile, Picasso 606 Candle Flame ve Levenger True Teal ile ve Regal modelini bilmediğim dolmakalem ve Toucan Crimson mürekkep ile denedim.Evet maalesef hepsinde kanama yaptı defter. Yani dolmakalemle kullanmaya pek müsait sayılmaz. Elbette arka sayfayı kullanmıyorsanız sorun olmayacaktır. 


Bu defter bana çok sevdiğim bir arkadaşımdan hediye gelmişti. Eğer siz de satın almak isterseniz Şön Art'ın kendi sitesinden temin edebilirsiniz.

Sizin en memnun olduğunuz defterler hangileri?

Sevgiler

Zeynep Defteroğlu


What We've Done in 2016?

Scroll down to read in English2016'ya veda ediyoruz. Ülke için maalesef iyi bir sene olmadı, kişisel tarihime ise "eh işte buna da şükür diye kaydettiğim" bir sene oldu 2016. Sevgili 2017, senden beklentilerim çok büyük. Bilesin!
Bakalım blogda neler yapmışız, en çok neler okunmuş ve yazılmış?

Bir kere takipçi sayımız 1200'ü geçti. Okunma sayımız da 2 milyonu. Neticede bu yazdıklarımı deftere değil, bir mecraya yazıyorum. Okundukça mutlu olduğum bir gerçek. Blogda en çok nelerin okunduğuna bakarsak...

Dolmakalem incelemelerinde en çok:
1- Lamy Charged Green
2- Artık aramızda olmayan Pilot M90
3- Şükretin muhteşem TWSBI Eco incelemesi
4- Pilot Vortex
5- Kaweco Art Sport serisi okunmuşMürekkeplere gelirsek:
1- İlk sırada Emerald of Chivor var. (Evet Carroube de Chypre'yi henüz yazamadım)
2- Kaweco Ruby Red
3- Picasso Blue
4- Louis Vuitton Vert Optimiste
5- J. Herbin Vert Pre'yi sevmişsiniz.Defterlerde ise:
1- Clairefontaine Roadbook'a bayılmışsınız
2- Hemen arkasından Scrikss Notelook Retro Camera ikinci favoriniz olmuş.
3- Paperchase'in bu klasik defteri çok hoşunuza gitmiş
4- Ve son olarak Legami'nin bu sevimli defterini okumuşsunuz.


Bakalım gelecek sene en çok hangi postları okuyacağız?

Sevgiler

PS: Bu yazı işbu blogun tam 600. yazısı :)LikeFest

Scroll down to read in English


Çok heyecanlıyım. Yarın yukarıda afişini gördüğünüz Like Fest'te, saat 13:00-13:50 arasında dolmakalem üzerine keyifli bir sohbetimiz olacak. Sizleri de bekleriz :)

Sevgiler,

Zeynep Heyecanlıkalem


Currently Inked Lettering Edition

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Uzun zamandır mürekkepliler bölümü yapmamıştık. Hem yakın zamanda gelecek incelemelerin ne olduğunun da ipucunu vermiş olalım. 

Regal Tayvan malı bir dolmakalem. Dünyanın muhtelif ülkelerinde karşınıza çıkabilir. Ben Çekya'dan almıştım. İçinde Toucan'ın Sienna isimli kırmızı mürekkebi var. 

Picasso ise Çinli bir dolmakalem üreticisi. Picasso Candle Flame isimli bu modeli de Levenger True Teal ile mürekkepledim. 

Montblanc Marc Newson bir arkadaşıma ait. Klasik Montblanc'cıların beğenmediği, Montblanc'ı fazla klasik bulanların sevdiği bir kalem oldu. Ona da oldukça akıcı bir mürekkep olan Levenger Shiraz çektim. 

Parker 45 kendi döneminin oldukça klasik kalemlerinden biri. Bu kaleme klasik bir mürekkep yakışır deyip, Waterman Serenity Blue koydum. Oldukça ucuz, ama çok güzel bir gündelik mavi. 


Kitap, Haluk Çobanoğlu'nun New York Subway'i. Bu kadar çeşitli milletten kalemi ancak New York bir araya getirir herhalde :)

Siz bu aralar kış mürekkebi olarak hangi renkleri kullanıyorsunuz?

Sevgiler

Zeynep Renklikalem


Bexley Flat Top Fountain Pen

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu haftanın misafiri şu ana kadar yazdığım en yumuşak uca sahip olan Bexley Flat Top dolmakalem. Her ne kadar ilk etapta tipi beni aman aman çekmese de yazdığımda bu kaleme neredeyse aşık oldum. O sebeple sizinle tanıştırmak için gayet acele ettim. 


Bexley, 1993 yılında, vintage dolmakalemleri seven bir grup insan tarafından kurulmuş bir kalem markası. Ohio'lu bu marka, o günden bu yana ara vermeden dolmakalemler üretmeye devam ediyorlar. Kalemlerinde ise genellikle böyle  güzel reçine malzemeler kullanıyorlar. 


Bexley, standart Avrupa tipi kartuş ya da dönüştürücülerle çalışıyor ve Bexley markasının kendi adını ve logosunu taşıyan çelik bir uçla birlikte geliyor. Ayrıca, 18 ayar altın uçlu versiyonları da mevcut. 


Bexley Flat Top'un ucu, benim şimdiye kadar yazdığım en yumuşak, en akıcı uçlardan biri. Gördüğüm kadarıyla kullanıcılarının büyük çoğunluğu da uçlardan aşırı derecede memnun. Bildiğim kadarıyla Bexley kendi uçlarını kendi üretmiyor ama neticede bu kadar güzel uçlara sahip olmalarının önemli bir sebebi var ki, bu da bazı büyük markaların maalesef önem vermekten vazgeçtiği  kalite kontrol  meselesi. Bu arada Bexley'i pigmentli bir mürekkep olan Super5 markasının Australia isimli mürekkebi ile mürekkepledim. Buna rağmen hiçbir akıcılık sorunu yaşamadım.  Çok severek kullanıyorum. 


Ben Bexley'lere bayıldım. Kendim de yakın zamanda bir tane edinmek istiyorum. Sizin bu marka ile ilgili tecrübeleriniz neler?

Sevgiler

Zeynep Renklikalem


PaperMate InkJoy Ballpoints

Scroll down to read in English


Hep dolmakalem hep dolmakalem nereye kadar! Biraz da tükenmez kalem incele Zeynep dediğinizi duyar gibi oluyor ama duymamazlıktan geliyorum. Duymasam ne olacak! İşte bu meret arada insana lazım oluyor. Özellikle saman kağıda basılmış kitapları okurken :) Ben de PaperMate'in InkJoy kalemlerini okullar açılırken Migros'tan 4 liraya almıştım. Hemen bakalım ne varmış?


Paketimizde 5 adet tükenmez kalem bulunuyor. Mavi, turuncu, mor, pembe ve yeşil. Tamamını kullanma fırsatım oldu.  Hatta pembeyi neredeyse yarıladım diyebilirim.


Maalesef performansları çok iyi değil. Zira fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, özellikle turuncu ve mavi yeteri akışkanlıkta değil. Ayrıca diğer renkler de satırları uzun  uzun çizerken silikleşmeye başlıyorlar ve bir süre beklemeden eski renklerine dönemiyorlar.

Bu kalemleri kim severek kullanır? Yazılı kağıdı okurken öğretmenler severek notlandırma yapabilirler.. Bunun dışında Allah kimseyi dolmakalemden ayırmasın :)

Sevgiler

Zeynep Tükendi


Cleo Skribent Classic Fountain Pen

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu haftanın kalemi oldukça zarif bir kalem. Cleo Skribent Classic Fountain Pen. Cleo Skribent eski bir Alman markası. 2. Dünya savaşından sonra oldukça yoğun emekle üretilen bu kalemleri, eski Mısır'ın emek yoğun üretimine binaen Cleopatra'dan ilhamla Cleo olarak isimlendirmişler. Bu kadar zarif kalemlere uyan harika bir isim olmuş.  


Cleo Skribent Classic Dolmakelem, adı gibi gerçekten çok klasik bir dolmakalem olmuş.  Vidalı kapağı, pistonlu dolum sistemi, hatta olası bir kazayı önleyen piston üzerindeki kör kapağı, mürekkep penceresi ile klasik bir kalem arayanları mutlu edecek kalemlerden biri. 


Cleo Skribent klasik dolmakalemin çelik bir ucu var. Bendeki Medium ancak Fine ve Broad uçlarını da bulmak mümkün. 


Cleo Skribent dolmakalemler bir miktar kuru karakterliler. Ancak ıslak bir mürekkep kullandığınızda bu sorun çözülüyor. Ben Noodler's 54th Massachusetts Blue kullanarak bu sorunu çözdüm. Bunun dışında yine Waterman gibi kolay bulunan ve ıslak mürekkepleri tercih edebilirsiniz. 


Ben bu kalemi, bu linkten satın aldım. Oldukça kolay ve sorunsuz bir alışveriş oldu. Siyah, bordo ya da beyaz olarak tercih edilebilecek bu kalemi ben çok sevdim.  Siz nasıl buldunuz? 

Sevgiler,

Zeynep Beyazkalem


Kaweco Art Sports Amber and Citrone

Scroll  down to read in English


Merhabalar,

Kaweco kalemleri çok sevdiğimi söylemiş miydim? Hele de yeni uçlarıyla :) Yukarıdaki kalemler Kaweco'nun Art Sport serisinden Citrone (sarı) ve Amber (kahverengi). Reçine olmaları sebebiyle oldukça hafif ve sıcak dokunuşlu kalemler... 


Bunlardan Citrone olanında siyah renkli çelik uç var. Oldukça değişik bir yazıma sahip. Ucu karakteristik bir sertliğe sahip.  Bu uç bana hediye geldi ancak Cult Pens'ten temin edilebilir (tık tık) 


Amber'de ise Kaweco'nun 14 ayar altın uçlarından fine var. Oldukça güzel yazan, yumuşacık bir uç. Bu uç da hediye geldi ancak bildiğim kadarıyla buna da Jet Pens'ten ulaşmak mümkün. (tık tık


Kaweco'nun bu iki kalemini de çok sevdiğimden sık sık yanımda taşıyorum. Hediye gelen bu uçlarla da onları özelleştirmiş oldum. Bu nazik ve muhteşem hediyeleri için Bay X'e buradan bir kere daha teşekkür ediyorum.

Sevgiler,

Zeynep Kalemsever

Photo of the Day 53: Shimmer Shimmer Little Ink

Scroll down to read in English


Bugünün fotoğrafı biraz ışıl ışıl olsun. Çok güzel olsun. Çünkü hayat güzel olabilen bir şey.  Elbette kötü günler olacak ama geçeceğini bilince atlatmak daha kolay değil mi?

Günün Mürekkebi: Diamine Shimmertastic Tropical Glow
Günün Kağıdı: 90 gr President Aydınger

Mürekkepler için Bay x'e kocaman teşekkürler :)

Sevgiler

Zeynep Pırıltı


Caran d'Ache Ecridor Chevron

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu haftanın kalemi Caran d'Ache markasının Ecridor isimli kalemi. Metal ve ağır bir gövdeye sahip bu kalem, zerafeti ile bu ağırlığını dengeliyor ve şık bir yazım gereci oluyor. 


Caran d'Ache Ecridor muhtelif gövde seçenekleri ile geliyor. Bendeki gövde Chevron olarak geçen model. Dikine çizgiler üzerinde ok şekilleri ile kendini gösteriyor. 


Kalemin dolum sistemi kartuş/konvertör ve standart Avrupa tipi kartuşlarla kullanılabiliyor. Kapak sistemi ise geçmeli. Her ne kadar kapak kapalıyken dönebiliyor olsa da, oldukça sıkı kapanan bir mekanizması olduğunu söylemeliyim. 


Kalemin ucu rodyum kaplama çelik uç.  Bende medium uç olmasına rağmen,  standart medium uçlara göre biraz daha ince olduğunu söylemek mümkün. Ancak oldukça yumuşak ve güzel bir yazım sağlıyor. 


Siz Caran d'Ache kalemler hakkında ne düşünüyorsunuz? En çok hangi modelleri seviyorsunuz?

Sevgiler,

Zeynep Gümüşkalem

Lamy 3 Plus Coloring Set

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bugün dolmakalem yok, mürekkep yok, defter yok ama içimizdeki çocuğu öpüp seven, onu şımartan harika bir boya kalemi seti var. Lamy'nin bu 3 plus olarak geçen seti, hem boya kalemi, hem pastel boya, hem de suluboya olarak kullanılabiliyor. 


Kalemlerimiz kırmızı kumaş bir kalemlik içinde ve kendisine uygun bir kalemtraş ile birlikte geliyor. Bu iyi olmuş, zira, kalemler çocuklar açısından ergonomik olsun diye kalın ve dörtgen gövdeli üretilmiş. Normal kalemtraşlarla uçlarını açmak mümkün olmayabilirdi. Ayrıca kalemlik, boyaları bir arada tutmak ve taşımak için de oldukça kullanışlı.


Kalemlerin uçları oldukça yumuşak ve renklerini çok güzel veriyorlar. Ayrıca gövdenin üzerinde isim yazmak için beyaz diktörtgen bir alan bırakılmış. Çocukların eşyalarını kişiselleştirmesi ve benimsemesi açısından iyi bir fırsat. 


Boyalar su ile kolayca dağılıyor ve böylelikle suluboya olarak kullanılabiliyor. Renkler de biribiri ile karışabildiğinden aslında 12 renkten pek çok ara renk elde etmek mümkün oluyor. 


Ben, kullanmaya fırsat bulamasam da bu boya setini çok seviyorum. Bildiğim kadarıyla Türkiye'e satılmıyor. Ben bu seti, geçen sene Almanya'dan 20 euro'ya almıştım. Keşke Türkiye'de de ulaşılabilir olsa diye düşünüyorum. Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler,

Zeynep Renklikalem


Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...