Keskin Color Victoria's Journal Paturn Notebook

Scroll down to read in EnglishBu haftanın bir de defteri olsun mu? Olsun bence. Hem de Victorias Journals markalı. Bu defteri, geçen sene gittiğim bir Mersin gezisinden almıştım. O zamandan bu yana, çok düzenli kullanmasam da günlük tuttum bu deftere. 


Buyrun bu da ispatı :)


Defterimizin yeşil desenli siyah mat kapağı, yeşile boyanmış defter kenarı, yine yeşil renkte lastiği ve arkasında ufak tefek kağıtları koymak için körüklü bir cebi var. 


Kendisini muhtelif kalemlerle denedim. Lily 717 benim oldukça ıslak yazan favori Çin malı kalemim, yine epey ıslakgillerden Sheaffer Snorkel'im, Scrikss 419'um ve ince ama ıslak yazan Pilot 78G....


Ben her ne kadar bu defteri kullanırken arka sayfaları kullanmasam da, arka sayfadaki performansı hiç de fena değil! 


Siz daha önce Victorias Journals defterlerden kullandınız mı? Nasıl buldunuz?

Sevgiler

Zeynep Victoriassecret :)Hello,

Let's have a notebook this week. And it is Victorias Journals brand. I got this notebook from a south Turkey trip last year. Although I am not a regular type, I tried to write down my daily thoughts to this notebook since then. 

And there is the proof :)

This notebook has a matte black cover with green patterns, green sides, green elastic band to close it up and a hooded back pocket to keep itsy bitsy papers. 

I tried it with various pens. Lily 717 is my favorite, the wettest Chine pen, Sheaffer Snorkel which is also quite wet despite its EF nib. My Scrikss 419 and again fine but wet Pilot 78G pen....

Although I do not use the back pages when writing down to this notebook, I think, its performance is quite good! 

Have you ever used Victorias Journals? Did you like it?

Cheers,

Zeynep Victoriassecret :)


9 yorum:

 1. Efferim arka sayfasına. Şaşırttı beni :) bana kullanmak kısmet olmadı. Sanırım defter konusunda risk almıyorum, denemiyorum. Burada hatalı olabilirim. Güzel defter, güzel yeşil...

  YanıtlaSil
 2. Kullanmadım ama bulursam alırım, kullanırım. Denenmiş test edilmiş bir defteri kaçmaz.

  YanıtlaSil
 3. Defter çok riskli bir konu nerde saklandığı, nasıl saklandığı çok etkiliyor. Her seferinde korkarak alıyorum :/

  YanıtlaSil
 4. Bana kağıt fazla kalın ve kırçıllı geldi. Kalın olması dediğiniz gibi arkaya geçirmesine engel, bu iyi. Ama hani şöyle kağıt kalemin altında kaysın gitsin diyorsanız (bkz. Rhodia) bu defter pek ideal değil. Sketch defterlerine benzettim biraz.

  YanıtlaSil
 5. Kullanmamıştım ama gerçekten çok iyiymiş, denenmeli Zeynep'cim, bu güzel inceleme için çok teşekkür ederiz, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 6. Efendim çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.Sizce scrikss 85 mi yoksa lamy safari mi almalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,

   Bu iki kalem yapı olarak birbirinden çok farklılar. Scrikss 85 piston dolum sistemli ve tek bir uç seçeneği ile geliyor. Lamy ise kartuş ya da dönüştürücü ile kullanılıyor ve uçları daha sonra değiştirilebilir. Ayrıca tutma yerleri birbirinden çok farklı. Şu aşamada, eğer yeni başlıyorsanız dolmakaleme Lamy tavsiye ederim, zira ileride ucunu değiştirebilirsiniz. Eğer Medium Fine arası uçları seviyorsanız Scrikss 85 alabilirsiniz.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Sil
 7. Çok teşekkürler, 🙂

  YanıtlaSil
 8. Geçen sene siz önerene kadar bu deftere önyargılı yaklaşıyordum açıkçası. Ancak mürekkebin dağılması kağıtta çok tatmin etmese de bırakın kanamayı, gölgelenme bile çok nadir yaşadım. Hem de Lamy 2000 B ve Pelikan M1000 M uçlarına rağmen. Benim için şu an fiyatına göre en iyi defterlerden. Özellikle Paperblanks'in ajandalarının kağıt kalitesini tecrübe ederek öğrenmişken :(

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...