Noodler's 54th Massachusetts Bulletproof Ink

Scroll down to read in English


Facebook grubunda yaptığımız ankette, blogda en çok görmek istediğiniz mürekkepler Noodler's çıkmıştı. Ben de, Rome Burning'den sonra halihazırda kullandığım Noodler's mürekkeplerden 54th Massachusetts'i mutlaka yazmalıyım dedim. 


54th Massachusetts Noodler's'ın bulletproof mürekkeplerinden biri. Yani suya, sabuna, UV ışınlarına, ona buna dayanıklı. Rengi de her ortama uyum sağlayabilecek oldukça ciddi bir renk olunca Noodler's markasının en sevilen mürekkeplerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 


54th Massachusetts, içinde çok hafif yeşil tonlar da barındıran bir mavi-siyah mürekkep desek yanılmayız sanırım. Bu haliyle, hem resmi yazışmalarda, hem de günlük hayatta çok rahat kullanılabilir. 


Bulletproof serisine ait olduğu için, suya, çamaşır suyuna, kimyasal çözücülere, UV ışınlarına oldukça dayanıklı. Bu mürekkebin bir özelliği daha var ki, en iyi bildiğimiz fotokopi kağıdında performans gösteriyor. Kırçıllanma yapmıyor. 


Gördüğünüz gibi suya bana mısın demiyor. Bu özelliği ile, mektup zarflarını ya da kartpostalları yazarken kullanmaya çok uygun. Böylece zarf üzerindeki adersin silinmeyeceğinden de emin olabiliriz. 


Noodler's 54th Massachusetts'in bir özelliği de oldukça ıslak bir mürekkep olması. Bu da kuru kalemlerde mucizeler yarattığı anlamına geliyor. 


Bu mürekkebin sevmediğim tek yanı, ilginç bir kokuya sahip olması. Elbette buram buram yayılan bir kokudan bahsetmiyorum ama mürekkebini burnuna dayayanlar hoşlanmayacaklardır :)

Sizin favori kalıcı mürekkebiniz hangisi?

Sevgiler

Zeynep AmerikanınyerlisiyimHello All,

In our Facebook group survey, it has been revealed that, people wants to see Noodler's inks in the blog. So I wanted to write Noodler's 54th Massachusetts Blue right after I wrote about Rome Burning

54th Massachusetts is one of the bulletproof inks of Noodler's. So it is resistant to almost everything. As it has a quite serious color to fit every occasion, it easily became one of the most popular Noodler's inks. 

I guess I am not wrong if I categorize 54th Massachusetts as a blue-black with a hint of green. As it is, it can be used in official documents and daily writing. 

Since it is in the bulletproof series, it is resistant to water, bleach, solvents, UV radiation. And, most surprisingly, it works best on ordinary copy paper. No feathering!

As you can see, water has no effect on it. With this quality of the ink, you can use it on the envelopes or postcards so you will be sure that the address you wrote will not be washed away by the rain or something else. 

Another feature of Noodler's 54th Massachusetts is that it is a quite wet ink which means that it creates miracles on dry pens. 

The only thing bothers me about this ink is the smell. It smells funny but of course I am not talking about a big issue but you can smell it if you smell the nib :)

What is your favorite bulletproof ink?

Cheers,

Zeynep Goodluckamerica


3 yorum:

 1. I love the 54th Mass also, but my favorite is 'Zhivago' - very dark green. I wish the Noodler's inks didn't take so long to dry. I can go back after several minutes, and it will still smear.

  YanıtlaSil
 2. Güzel mürekkep. Bir türlü Türkiye'de bulamadım. Platinum mürekkepleri suya dayanıklı olduklarından sıkça kullanırım.
  Saygılar.

  YanıtlaSil
 3. Benim gibi yazmadan mürekkebi koklayanlar için kötü bir haber. Neyseki yan kırtasiyede bulabileceğimiz bir mürekkep değil 😑 Büyüyünce mürekkep distribütörü olucam galiba 😊

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...