Noodler's Rome Burning Partially Bulletproof Ink

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Güzel bir mürekkeple başlayalım yeni yıla. Noodler's Rome Burning! Rengi sarı-kahverengi ve yeşili birlikte barındıran ve tarifi zor bir renk olan bu mürekkebi sanırım 2012 yılında edinmiştim. Yazmak bu zamana kısmetmiş. 


Noodler's mürekkepleri malumunuz özelliklerine göre pek çok seriye ayrılıyor. Bunlardan en ünlüsü "Bulletproof" serisi. Bu serideki mürekkeplerin içerisindeki özel boya sayesinde, mürekkepler suya, ağartıcılara ve diğer kimyasallara dayanıklı oluyor ve aynı zamanda arşivlik mürekkep özellikleri taşıyorlar. Rome Burning gibi yarı bulletproof mürekkepler ise bu özellikleri kısmen taşıyorlar. 


Örneğin aşağıda göreceğiniz çizim Rome Burning'le yapıldı. Su ile üzerinden geçildiğinde bir miktar dağılma yaptığı halde tamamen silinmedi. Renkler tamamen birbirine girmedi. 


Rome Burning akıcılığı yüksek bir mürekkep. Kullandığınız kalemin ıslaklığına göre açıklaşan veya koyulaşan bir tonu var. Resmi evrakta kullanmaktan kaçınacak olsanız bile, günlük notlar için oldukça ideal bir mürekkep. 


Noodler's Rome Burning aynı zamanda oldukça şaşırtıcı bir mürekkep. Çok sayıda rengin bir araya gelmesinden oluşuyor. Burada peçeteye yazılan yazıda da, kahverengi, sarı ve mor renkleri bir arada görebiliyorsunuz. 


Sizin en sevdiğiniz Noodler mürekkebiniz hangisi?

Sevgiler

Zeynep Kalemsever
Hello All,

Let's start new year with a great ink. Noodler's Rome Burning! I guess I get this ink in 2012 which contains yellow-brown and green together and hard to describe as a color. I know I am too late to write. 

As you already know, Noodler's inks have a lot of different series due to the ink specialities. And among them the most famous is Bulletproof inks. Due to a cellulose reactive dye these inks are resistant to water, bleach and other chemicals and also has archival ink qualities. Partially Bulletproof inks like Rome Burning have those qualities "partially". 

For example, this drawing was made with Rome Burning. Although I smudged it with water brush, it is not washed away or dissoluted. 

Rome Burning is a good flowing ink. Its shade has been changed due to the wetness or dryness of your pen. Even though you might not use it on official documents, I think it is ideal to use it for your daily notes. 

Noodler's Rome Burning is also a surprising ink. It is composed of so many colors put together. If you write on a napkin, you can see brown, yellow and purple tones together. 

What is your favorite Noodler's ink?

Cheers,

Zeynep Penthusiast


4 yorum:

 1. En mi sevdiğimiz? Bi noodler's mürekkebim bile yok, anlıyor musun?? :))
  Olsa herhalde apache sunset ile australian rose olurdu, ottoman da olabilir, karar veremedim. Bi de yazar serileri var, of.

  YanıtlaSil
 2. bende polar green var, aynı şekilde suya, dağılmaya dayanıklı. ancak lamy ile pek anlaşamadılar

  YanıtlaSil
 3. Golden Brown da gerçekten özel bir mürekkepti, sepya seven bir arkadaşa ver/sattım. Kalanlardan ben Noodler's Ottoman Rose'dan zevk alıyorum. Bununla birlikte, iş icabı bir mavi kullanıcısı olarak Liberty's Elliseum Goulet Pens özel seri mürekkebi tercih ediyorum. Kalıcı ve hala çok canlı doğrusu.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...