Okurlardan: Faber Castell Writink Resin

Scroll down to read in English

Bu haftanın kalemini Bana Sıkça Yaz Facebook grubunun en aktif üyelerinden biri olan Murat yazdı. Kendisine bu harika yazı ve fotoğraflar için teşekkür ederim. 


Merhabalar
Öncelikle bu söz hakkı için Zeynep'e teşekkür ederim. Olabildiğince kısa ve öz yazmaya gayret göstereceğim. Öncelikle gövde malzemesinden bahsedeyim. Hafif bir gövdesi olmasının yanında sağlamlık hissi uyandırıyor. Ben dokusunu çok sevdim. 

                         

Tutma yeri ise hafif kıvrımlı ve kavraması kolay. Kapak ise gövdeden farklı olarak daha hafif bir malzemeden üretilmiş. Muhtemelen sert plastik. Kalemin en sevdiğim özelliklerinden birisi ise klipsi oldu. Kıskaç şeklinde olan klips cepleri ve kağıtları yırtmadan tutma görevini yerine getirecek şekilde.


Gelelim uca; bendeki kalemlerin her ikisinde de siyah renkte B uç mevcut. Kalemin F ve M uç seçenekleri de mevcut. Uçlardan birinde hafif bir cızırtı olsa da rahatsız etmeyecek düzeyde. Faber Castell bu kalemde de diğer kalemlerindeki gibi ıslak bir uç kullanmış. Gayet yumuşak bir yazım deneyimi sağladığını söyleyebilirim.Peki bu kalemi kim almalı? Günlük kullanım için çok uygun bir kalem. Pahalı kalemleri günlük kullanmaya kıyamayanlar için güzel bir alternatif. Dolmakalem kullanmaya yeni başlayacak arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz fakat yanında bir de bu kadar ıslak bir dolmakalemi kaldırabilecek bir defter hediye etmeyi unutmayın. Islak yazımı normal defterlerde sorun yaratacağı için dolmakalemden soğumasınlar. Kısaca, Faber Castell Writink her dolmakalem kullanıcısına hitap edebilecek bir model olmuş. Lamy severleri bile baştan çıkartabilir. Birbirinden farklı renk ve modelde olması da bunu tetikliyor.

Siz günlük kullanım için hangi kalemleri tercih ediyorsunuz?

Sevgiler,

Murat
"This week's pen is written by Murat, one of the most active users of Bana Sıkça Yaz Facebook group. I would like to thank him for this great review."

Hello

First of all I would like to thank Zeynep for this chance to write in writetomeoften. I will try to write as short as possible. First of all, I would like to talk about body material of this pen. Although it is a light pen, it gives a certain sense of durability. I loved the feeling that pen gives.

The grip is slightly curved and easy to hold. The cover, unlike the body, is made from a lighter material. Probably hard plastic. One of the features I like the most is the clip. Clamp-type clip can fulfil the task of holding the paper without tearing the pockets and papers. 

About nibs; both of my fountain pens have a black B nib. F, M nibs options are also available. Even though there is a slight scratch in one, I am not bothered too much. Faber Castell used a wet nib in this pen as well as the other fountain pens. I can say that it provides a very soft writing experience. 

Who should take these fountain pens? It is a very convenient pen for daily use. If you don't want to use your expensive pens daily, Faber Castell Writink is a good alternative for your daily use. It can also make a good gift for a friend who is new to fountain pens. But do not forget to give it with a good notebooks as this wet writer may not be suitable for all notebooks.  To put in a nutshell, Faber Castell Writink fountain pen is for everyone. I believe with its different colors and patterns, it may even seduce Lamy enthusiasts. 

What is your favorite daily pen?

Best

Murat

18 yorum:

 1. Öncelikle yazı için teşekkürler.
  Benim de severek kullandığım kalemlerden kendileri. Ancak yeni yaşamaya başladığım bir sorunu paylaşmak isterim. Üzerinde yer alan parmak izi baskıları çıkmaya başladı benim kullandığım kalemde. Sizde de aynı sorun oldu mu acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz olmadı, olmaz da umarım:/ Geçmiş olsun. Bence iletişime geçmenizde fayda var firma ile.

   Sil
 2. Merhaba Murat Bey,
  Aklımda olup, bir türlü cesaret edip de denemediğim bir kalemdi. Denemek için sizin incelemeniz buna vesile olacak.
  Saygılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım beğenirsiniz. Güzel günlerde kullanmanızı dilerim şimdiden.

   Sil
 3. Tadı damağımızda kaldı, bunu saymayız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim için de farklı bir deneyim oldu :) İyi günler dilerim üstad.

   Sil
 4. Öncelikle güzel inceleme ve sanatsal fotoğraflar için teşekkürler. Islaklığından ötürü FC kalemleri F nib ile almak benim için daha uygun olacak sanırım.
  Emeklerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Benim gibi çizgileri bozuk olanlar el mahkum kalın uçlu kalemlere yöneliyor :) Ne kadar çok mürekkep o kadar az kusur.

   Sil
 5. Merhaba,

  Ben bir süre kullandım ama kuzenimin çocuklarına hediye ettim. Ucunu hiç beğenmemiştim. Bende ki M uçtu. Sayfayı çizer gibi yazıyordu. Çok kuruydu ayrıca. Bilemiyorum belki bende ki uçta problem vardı. Hala acemiliğinin devam ettiği dolma kalem döneminin başlarında sahip olmuştum. 2 farklı mürekkep denediğim halde böyle olunca canımı sıktı. Bende yollarımızı ayırdım. Şimdi Pilot 78G'i bekliyorum yurt dışından :)

  Kolay gelsin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   İki kalemin ucu birbirinden farklıydı. Beyaz olan çok rahat yazıma sahip bir uca sahip. Ufak bir rica, gençlere güzel yazan kalemleri hediye edin ki dolmakalemlerden soğumasınlar :)

   İyi günler dilerim.

   Sil
 6. Parmak izi baskıları siliniyorsa kötü. Bazan alt segment modellerin malzeme kalitesi pek iyi olmıyor galiba. İnsan elinin terlemesiyle de ilgili olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullandıkça yorum yapabileceğim bir konu. Şu an için sorun görünmüyor benim kalemlerde. Beyaz olan sürekli cebimde iki aydır henüz bir sorun yaşamadım.

   Sil
 7. Hello!
  Thank you for that very interesting review. I like the unique fingerprint design on it. It makes me consider buying this FC pen!

  Would you be able to tell me which ink you are using in the third picture? It's beautiful!

  Also, my favorite pen is currently my Wing Sung 233!

  Regards
  Rich

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hello.
   You are welcome. Ink of third photo is "Diamine Majestic Blue"

   Regards
   Murat

   Sil
 8. Merhaba, yaklaşık 1 aydır dolma kalem almayı düşünüyordum. Bir çok uygun fiyatlı dolma kalemi araştırdıktan sonra faber castell Writ'ink ile karşılaştım ve görünüşü beni cezbetti. Bugün bir kırtasiyeden aldım fakat satıcıya m uç mu diye sordum b uç dediğimi sanıp evet dedi satıcı. Acelem olduğu için üstündeki işarete dikkat etmemiştim. Eve gelip denerken ucundaki b işaretini fark ettim. Sizce b uç ile m uç arasında çok fark var mı? Kalemi değiştirmem gerekir mi? İlk defa kullandığım için pek anlayamadım.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba,
  "Kartuşlu" olarak geçiyor bu kalem. Kartuş-piston kullanımı nedir acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 10. Hello. I'm interested in buying this pen, but there are very few reviews about it on the internet. Your review was done in January, 2017. How much have you written with this pen, and have you had any problems with it? Thank you.

  YanıtlaSil
 11. Hello. I'm thinking about buying this pen, but there are very few reviews about it on the internet. Your review was written in January, 2017. How much have you used this pen, and have you had any problems with it? Thank you.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...