Regal Fountain Pen

Scroll down to read in English


Regal, Portland Amerika'da faaliyet gösteren bir dolmakalem markası. Ben ise bu kalemi Prag'da girdiğim bir kırtasiyeden almıştım. Ya, çok iyi bir dağıtım ağları var, ya da dünya gerçekten çok küçük :) 


Kalemimizin klasik siyah gövdesi üzerinde kilit sistemli sarı renkli bir kapağı var. Kapak bandıda ise ileride silinmeye müsait olarak Regal markası işlenmiş. 


Kapaktaki bu altın detay, gövdenin bitişinde de altın bir yarımküre olarka kendini gösteriyor. Bu küre, kalemin plastik gövdesini de bir miktar ağır hale getirdiğinden dengeli bir yazım hissi yaşatıyor. Kalemin ucu Iridium Point Germany ibareli jenerik uçlardan. Kapak ve gövde ile uyumlu olması açısından uç da sarı renkli tercih edilmiş. Bu da kalemi bütünleyen unsurlardan biri olmuş. 


Kalemin dolum sistemi, standart kartuş ve dönüştürücü. Ben bu kalemi Toucan marka Crimson mürekkeple kullandım. Gayet sorunsuz ve yumuşak bir yazımı var. Bu kalemlerin fiyatları ise 20 dolar civarında. Ülkemize gelse ne kadarlık bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkar, bilemedim. 

Sizin böyle çok ünlü olmayan dolmakalemleriniz var mı? 

Sevgiler

Zeynep GlobalkalemRegal, is a fountain pen brand operates in Portland, Oregon. But I got this pen from a trip to Prague. So, either they have a great distribution network or the world is really really small :)

On a classic black body, we have a click type gold plated metal cap. And on the cap band, we have a Regal marking which will probably get erased in time. 

This gold detail in the cap is emanates in the top of the body as a half-sphere. This half-sphere makes the plastic body a bit heavier so it creates a well-balanced body for our writing experience. 

This pen has a generic Iridium Point Germany nib. In order to catch harmony with the cap and the body, the nib is chosen in gold plated as well. It makes a good match. 

This pen is a c/c and I inked it with Toucan Crimson red. It worked quite well out of the box. No skipping, no baby bottom, no problems at all. These pens are around 20 USD in their website

Do you have "not very famous" fountain pens like this?

Cheers,

Zeynep Globalpen

3 yorum:

  1. malesef ben de sadece dolma kalemlerin incelemesi yapılan blogları okuyabiliyorum. Almış kadar oluyorum :)))))

    YanıtlaSil
  2. Regal bir ara Ankara'da cok satiliyordu. Bir tane almış ama ağır geldiğinden kullanamamıştım

    YanıtlaSil
  3. Var var olmaz mı. Hatta zamanında EBay'den Japonya'daki meşhur Engeika satıcısından elime geçen bir Regal bende de var. Yine aynı satıcıdan başka pek bir yerde görmediğim Wancher marka iki dolmakalemim ve mürekkeplerim de oldu. Mesela bu dolmakalemimde Lamy2000 ezgileri bariz hissediliyor. http://www.wancher.com/writing/collections/fountain-pen/matt/

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...