Sunday Post 65

Scroll down to read


Bir pazar postasından daha merhabalar,

Geçen hafta bir sayfasını koyduğum "Zihin gerçeğin katilidir" diyen kitap işte bu: Sessizliğin Sesi. Okumak biraz zorlasa da ben her okuduğumda yeni bir şeyler fark ediyorum. Bu haftanın ikinci kitabıysa, Yaşar Kemal'ın Kalemler isimli hikayesi. Bir çocuk kitabı gibi görünmekle birlikte, kalemlere aşık herkesin kendinden bir şey bulacağı harika bir hikaye.  Yıkanmak üzere bekleyen kalemler biriktikçe birikiyor. Tüm bunlar blogda inceleme yazmak için. Biriniz de çıkıp, "kalemlerin yıkanmasına yardıma geleyim" demiyorsunuz. Aşk olsun! (Latife ediyorum) 


Şimdi! Bu son fotoğraf neyin nesi? Fotoğrafta 9 adet Paulo Coelho kitabı mevcut. Bir kişiye ayaktaki dörtlüyü (1. grup), bir diğer kişiye de yatay duran beşliyi (2. grup) hediye edeceğim. Herhangi bir şartım yok. Çarşamba 23:00'e kadar, aşağıya hangi grup kitabı istediğinizi yazın yeter. Lütfen kolaylık olması açısından sadece bir grubu yazın. 

Sevgiler

Zeynep Pazarpostası

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Salute you all from another Sunday Post,

I read two books this week. First one is Voice of Silence from Helena Petrovna Blavatsky. This book is hard to read but I learn something new every time I read it. The other is a short story by Yasar Kemal called "Pencils" (maybe translated as pens, I am not sure) It seems like a children's book but every penthusiast can find something from herself/himself.

My pens to flush is piling up and it is because of all reviews I am planning to make. You are reading this blog and you are not offering any help to clean all those! It is not fair :)

Cheers,

Zeynep Sundaypost


25 yorum:

 1. Farkettim de hediye bir kitap almayalı uzun zaman olmuş. Ama ben kalemlerin yıkanmasına yardımcı olmak istiyorum :)
  Bu mümkün değilse yatay duran kitaplar da çok güzel olurdu.

  YanıtlaSil
 2. Ben birinci grubu isterdim. İsterim yani. :) Söz okuyacağım.

  YanıtlaSil
 3. yaşasın kitaplar, yatay olanlar ne güzel olurdu:))

  YanıtlaSil
 4. Kalemlerimizi öyle yıkamadan bırakıp gençlere kötü örnek olmayalım :)

  YanıtlaSil
 5. valla ben yaşar kemal'in kalemler kitabini merak ettim asil ama yatay grup olsun bari :)

  YanıtlaSil
 6. Yakın olsam kalemleri yıkamaya yardım ederdim.
  Kitaplardan dikey duran gurubu isterdim.

  YanıtlaSil
 7. 1. gruba talibim efendim. Kısmet bana çıkarsa, çok ama çok ihtiyacı olan okulumuzun kütüphanesine sizin adınızla hediye edeceğim. Var olunuz...

  YanıtlaSil
 8. Pazar günü ilk kez Elif kitabını duymanın utancını yaşıyordum. Kitaptan bir pasaja denk gelmiştim. Konuştuğum arkadaşım onbire beş kala dese de ben hala Elif'i merak ettiğim için 2. Grup diyorum :)

  Kargo adresimi biliyorsunuz kalemleri yollayın yıkayalım sevelim tekrar yollayalım :) Halı yıkama reklamı gibi oldu biraz sanki :)

  YanıtlaSil
 9. Kalemliktekilerden tercih ederdim ama neyse, yatanlar olsun... Unutmadan o kadar Lamy kalem ve uçtan tek altın ucun bozuk çıkması, taa Almanyalara gidip gelip de hala bozuk olması benim şanssızlığımmıdır???

  YanıtlaSil
 10. 2. grup çıkarsa çok sevineceğim :) sevgiler...

  YanıtlaSil
 11. Dikey 4lü benim olsun mu 🙏💕

  YanıtlaSil
 12. Simyacı nedeniyle 1. Gruba talipken Hasan Karadağ'ın "çok ama çok ihtiyacı olan okulumuzun kütüphanesine sizin adınızla hediye edeceğim." sözleri nedeniyle vazgeçtim. Umarım Hasan Bey'e çıkar... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çekilişe lütfen katılmanızı rica ediyorum. Kısmet bu ya size çıkarsa "Simyacı" sizde kalabilir, dilerseniz kalan 3 kitabı da okulumuza hediye edebilirsiniz. Siz nasıl uygun görürsünüz bilemiyorum ama kulağa hoş gelmiyor değil... :)

   Sil
  2. Ben Simyacı'yı kitabevinden de alırım slrun değil ki? :) Okul kütüphanesine hediye edelim isterim. Umarım yavrucaklar okurlar ve her kitapla hayal dünyaları, fikirleri zenginleşir, güzelleşir.

   Sil
 13. Bu aralar sıklaşan postlar ve çekilişler yüzümü güldürüyor. Yatay gruba talibim ben de.

  YanıtlaSil
 14. hasan beyin yorumunu okuyunca 2.ye talibim. olur da bana çıkarsa hasan beye yollamanızı rica ediyorum. teşekkürler zeynep hanım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğrencilerim adına size şükranlarımı sunuyorum. Tüm güzellikler hep sizinle olsun!

   Sil
 15. 2. Gurup kitaplar için kalemlerinizi değil yıkamak; kalemlerinize kese ve masaj bile yaparım. ;)

  YanıtlaSil
 16. 1 dekileri okumuştum 2 lere talibim şansımıza çıkarsa :P bana çıkarsa okuyup ben de facebook bsy da çekilişle vereceğim ! çok sevdim bu fikri :D

  YanıtlaSil
 17. her güne yeni bir post :) yatay gruba talıbim

  YanıtlaSil
 18. Çekilişe doymaya geldik! 2. gruba talibim ben de. :)

  YanıtlaSil
 19. dikey gruba talibim müsaadenizle.

  YanıtlaSil
 20. Su anda ne okudugumu yazayim bari, Atilla Atalay'dan Sidika. Her hikaye gozumde diziyi seyrediyormusum gibi canlaniyor. Bundan evvel Sapiens'i okumustum, bundan sonra sanirim Harper Lee'den Bulbulu Oldurmek'i okuyacagim. Kitaplarda 2. grup diyeyim. Sevgiler

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...