J. Herbin Caroube de Chypre

Scroll down to read in English


J. Herbin 1670 serisi mürekkepleri piyasaya sürerek, mürekkep piyasasında büyük ses getirdi. Zira simli, revnaklı olarak piyasaya sürülen bu mürekkepler işleri oldukça kızıştırdı ve rekabeti arttırdı. Sonrasında Diamine da bu revnaklı mürekkeplerden piyasaya sürse de, Herbin son rengi Caroube de Chypre yani Kıbrıs Keçiboynuzu rengi ile herkesi epey şaşırttı. Ama bu kadar cömert altın tanecikleriyle şaşırtmayacak gibi de değildi hani!


J. Herbin Caroube de Chypre'yi önce normal fotokopi kağıdında, Senator Windsor Broad uçlu dolmakalemle denedim. Altın revnakları göz dolduruyor değil mi?


Yazarken de, özellikle kaleminiz bir süredir masanın üzerinde yatıyorsa, oldukça harika bir sonuç alabiliyorsunuz. 


Mürekkebin asıl numarası, altın sarısı renginin yanında yeşil revnakları ise kendisini tam olarak Tomoe River kağıdın üzerinde gösteriyor. 


Tomoe River kağıt üzerinde yazı örneğinin de ne kadar parladığını ve bizi kendine çektiğini görebilirsiniz. 

Gelelim yabancı bloglarda, instagramda gördüğünüz çıldırtıcı Caroube de Chypre fotoğraflarına. İşte bunlar tomoe river kağıt üzerinde fırça ile elde edilen sonuçlar. Ama ne olursa olsun çok  güzel değiller mi sizce de?

Sevgiler,

Zeynep Keçi İnadı

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi All,

J. Herbin made a huge deal in fountain pen market by launching 1670 inks. Because those gold flecked inks created a market and fostered the competition. Although Diamine launched a series of shimmering inks, J. Herbin Caroube de Chypre created a big fuss. 

Of course there was a big fuss with those generous gold flecks. 

I first tried, J. Herbin Caroube de Cyhpre with a copy paper with a Senator Windsor Broad nib fountain pen. Still it is an eye candy. 

When  you are writing, get you get better results, I mean better gold sparkles if your pen sat on the table for a while. 

However, this ink put itself out best on Tomoe River paper with all golden and green sheens. And you could see how writing on tomoe river makes a great difference. 

However, if you want to catch the great sheens as you have seen in the blogs etc, you need to apply it with a brush on Tomoe river paper. No matter what, isn't it great?

Cheers,

Zeynep Locust Bean


21 yorum:

 1. of hazine gibi :) zeynep hanım, sorum belki saçma olacak ama, homojen mi, doldurmadan önce çalkalamak gibi şeyler yapmak gerekiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estagfirullah. Şişe oturdukça, o partiküller aşağıya çöküyorlar. O sebeple, kullanmadan önce mutlaka çalkalamak lazım.

   Sil
 2. Çok güzelmiş, kalbimize dokunan bir mürekkep *-*

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, daha güzelleri sizin olsun.

   Sil
 4. Zeynep Hanım, bu tür mürekkeplerde revnak oluşturan partiküllerden söz ediyorsunuz. Peki bu partiküllerin olumsuz yönde etkilediği kalem veya uç türleri var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haluk Bey ben genelde kolay temizlenebilen kalemlere çekiyorum. Bazen yıkanmasına rağmen bir sonraki mürekkepte hafif bir simlenme oluyor ama onun dışında bir zararını görmedim. Damağı tıkamayacak kadar ince yapılmışlar. Ancak yine de çok uzun süre tutmamak, kurumasına izin vermemek faydalı olur.

   Sil
 5. Zeynep Hanım, bu tür mürekkeplerde revnak oluşturan partiküllerden söz ediyorsunuz. Peki, bu partiküllerin olumsuz yönde etkilediği kalem veya uç türü var mı?

  YanıtlaSil
 6. Zeynep hanım,bu tür simli mürekkepler dolmakalemin pompasında sim parçacıkları bırakıyor mu? Bırakıyorsa temizlemesini nasıl yapacağız??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ultrasonik temizleyici kullanıyorum ancak sağlam bir yıkama, özellikle pompa ya da şırınga ile yıkama yöntemiyle de rahatça arınır diye tahmin ediyorum

   Sil
 7. İnsan bir mürekkebe nasıl aşık olur sorusunun cevabı bu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok sevdim. diğer üç j. herbin mürekkebimi satmayı düşünüyorum ama bunu elimde tutarım sanırım.

   Sil
 8. Zeynep Hanım, kalemden temizlenirken dirençli bir mürekkep mi?
  Bende aynı serinin başka bir mürekkebi var, kalemimi epeyce yıkadıktan sonra 2 gün suda beklettim, hala mürekkep rengi veriyordu peçeteye.
  İnceleme harika bu arada, teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben hep ucu çıkan ve kolay temizlenen kalemlere koyuyorum. Pelikanlar, Senator Windsor, TWSBI gibi.... Sorun yaşamadım. Kırmızıyı temizlemek daha zordu

   Sil
 9. Benim bi sorum olucak
  Tam olarak bu renge bayıldım😍
  Ama sanırım türkiyede satılmıyor😕Siz nasıl almıştınız?!?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir ara Güven Sanat kırtasiyede görmüştüm. Sanırım Panel kırtasiyede de bulunuyor. Ben yurtdışından getirtmiştim.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...