Sheaffer 100 Fountain Pen

Scroll down to read more


Bu gri havalar sizin de canınıza tak etti! Ama yapacak bir şey yok değil mi? Tohum ile ağaç arasındaki süre nasıl zaruri ise, kış ile bahar arasındaki süre de öyle... Neyse, lafı uzatmadan, aylardır yayınlamak üzere taslakta beklettiğim bu gri Sheaffer 100 ile tanıştırayım sizi. 

Sheaffer 100, Sheaffer markasının giriş seviyesi kalemlerinden bir tanesi. Tezyinatı krom, gövdesi ise metal üzerine kaplama. Bu sebeple elde yumuşak bir his bırakıyor. 


Ucu kalemin gövdesine kıyasla hafif tıknazcana. Sheaffer'ın yeni kalemlerinde sıklıkla kullandığı standart uçlara sahip.  Bendeki medium kalınlığında. Tutma yeri parlak metal. Bu durumu sevenler olduğu kadar, rahatsız bulanlar da olacaktır. 


Sheaffer'ın kendi kartuşları ya da dönüştürücüsü ile kullanılıyor. Bendeki medium işin biraz ince tarafında... Çok kalın bir yazımı yok. Ucu da gayet güzel. Mürekkepler mürekkeplemez yazmaya başlayan kalemlerden. Ülkemizdeki fiyatı 200 tl civarında. Yurtdışında ise 40-50 dolar arasında bir fiyatı var. 

Sizin favori Sheaffer kaleminiz hangisi?

Sevgiler

Zeynep Matgri

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

This grey sky is here for too long! But there is nothing to do. As the time between a seed and plant is mandatory, we have to wait for winter to turn into the spring. Nevertheless, I said too much. Let me introduce you with this Sheaffer 100 fountain pen who is waiting to be published for months. 

Sheaffer 100 is a beginner level fountain pens of Sheaffer. Trimming is chrome and the body is coated on metal. Therefore, it has a soft touch. 

The nib is a little pudgy when compared to the body. It has the standart nibs Sheaffer is using on its new pens. Mine is a medium. The grip section is round and shiny metal. Some likes it, while others hate. 

Sheaffer uses its own proprietary cartridges and converters. My medium nib is a little on the fine side of the writing experience. It is not very broad. And this nib is performing hassle-free right out of the box. Prices are about 40-50 USD in the market. 

What is your favorite Sheaffer fountain pen?

Cheers,

Zeynep Mattegrey


8 comments:

 1. Benim hic Sheaffer kalemim olmadi ki :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de şefırsızlar gurubuna dahilim. :(

   Delete
 2. Çok güzel bir kalem inceleme içinde ayrica teşekkürler Ellerinize sağlık olsun

  ReplyDelete
 3. Fazla kullanmamadığım halde, çok sayıda her renkten Sheaffer Triumph, bir adet Snorkel, bir adet Crest ve bir tane de Shaffer İmperial Sovereign (küçük kare desenli) dolmakalemim var, hepsinin de yazımı güzel ama, Crest ve Snorkel favorim.
  Shraffer'in yeni modellerini sevemedim maalesef.
  Hatırlarsanız Facebook grubunda Sheaffer'in eski ilanlarını paylaşmıştım. En çok sevdiğim 1980'li yıllardan önceki modeller.

  ReplyDelete
 4. fotoğrafı bende güven hissi uyandırdı

  ReplyDelete
 5. blogunuzu izlemeye aldım sizide bloguma beklerim :)

  ReplyDelete
 6. konu dışı olacak, özür diliyorum ama size danışmak istedim. pelikan twist mürekkepli kalemimin kartuşu küçük olduğu için dönüştürücü kullanmak istiyorum. tavsiye ettiğiniz ve yurt içinde bulabileceğim bir dönüştürücü var mı? Pelikan C499 ile olabilir diyorlar ama olup olmayacağına dair bir bilgi bulamadım. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  teşekkürler.

  ReplyDelete
 7. Merhaba, yazı örneğinin olduğu fotografta kullanılan bildiğimiz klasik A4 kağıt mı yoksa bir deterin sayfası mı? Sıfır kırçıllanma yapmış gibi sanki..

  ReplyDelete

Powered by Blogger.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...