Stabilo beFab/beYou Fountain Pen

Scroll down to read in English


Yeni bir haftadan herkese merhabalar,


Bugünkü kalemimiz Stabilo beFab serisinden bir dolmakalem. Stabilo 1855 yılında kurulmuş bir Alman markası. Ülkemizde ve dünyada Point 88 ve Point 68 isimli ince keçe uçlu kalemleri ile tanınsalar da, biz bugün markanın beFab serisi dolmakalemlerinden bahsedeceğiz. 


Stabilo'nun beFab ve beYou isimli iki adet dolmakalem serisi var. beFab serisinde gövde uçları bombeli iken, beYou serisinde gövdenin uç kısımları daha sivri. Ben bu kalemi geçen sene yaptığım Budapeşte seyahati sırasında edinmiştim. 


BeFab'in plastik hafif bir gövdesi, silikon tutma kısmı ve çelik bir ucu var. Gövdeler muhtelif renk ve desenlerde geliyor. 


Stabilo beFab'in medium çelik ucu oldukça güzel ve yumuşak yazıyor. Hem başlangıç için, hem de günlük kullanım için güzel bir seçenek olabilir. beFab serisinde ayrıca kaligrafi uçları da mevcut. Ancak kaligrafi uçlarına ülkemizde rastlamadım. Avrupa tipi standart kartuşları kullanan bu dolmakalem hafif  ama dayanıklı yapısı ile göz dolduruyor. 


Stabilo beFab dolmakalemlerin fiyatları yaklaşık 20 dolar civarında. Ülkemizde ise online satışı 60 lira civarında. Bu modele rastlamamış olsam da başka renk ve gövde seçenekleri ile ulaşmak mümkün. Eğer başlangıç için bir kalem arıyorsanız, ya da günlük kullanım için uygun fiyatlı bir dolmakalem bakıyorsanız Stabilo'yu es geçmeyin.

Sevgiler

Zeynep Muhteşemkalem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Greetings Everyone,

Today's fountain pen is a Stabilo beFab. Stabilo is a deep-rooted German brand established in 1855. Although they are mostly known for their Point 88 and Point 68 felt tip pens, today we will be talking about beFab fountain pens. 

Stabilo has two fountain pen series called beFab and beYou. beFab has rounded body ends while beYou has pointed ends. I got this pen during my Budapest visit last year. 

beFab has a plastic light-weighted body, silicon grip and steed nib. And the body comes with different pattern and color options. 

Stabio beFab's medium nib is nice and smooth. It is both ideal for beginners' and daily use. Besides it comes with calligprahy nibs. I think it makes a strong impression with light and sturdy body and it is used with standard European cartridges. 

The price range for this pen is about 20 USD. You should not be skipping this pen if you are a beginner or if you are looking for a reliable and affordable daily pen. 

Cheers,

Zeynep FabulousPen 


4 yorum:

 1. Değişik gövde yapisina sahip olan bir kalem imiş ben begendim inceleme için teşekkürler Zeynep hanım

  YanıtlaSil
 2. Ah cahilliğim! Stabilo.. Başlık.. Dolmakalem.. Ağız dolusu şaşkınlık.. Sonuçta öğrenmemek ayıpmış :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,
  Stabilo gövde tasarımları çok eğlenceli, bu modeli de oldukça şık duruyormuş. Stabilo beYou serisinden kullandığım kalem mevcut. Kalem beklediğimden hafif gelmişti ilk başta bu durum beni mutsuz etmişti ama kullandıkça alıştım. :) Bir de kapağı kalemin arkasına takarak kullanmak imkansız. O.o
  İnceleme için çok teşekkürler. Güzel bir hafta diliyorum. :)

  YanıtlaSil
 4. İnceleme için teşekkürler Zeynep Hanım. Bir zincir mağazada görmüştüm bu kalemi, elim birkaç defa gitti geldi. Bana klips kısmı çok dayanıksız, bir kaç kullamada elimde kalacakmış gibi geldi. Sizin görüşünüz nedir klipsi ile ilgili?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...