Pella Paper Notebook

Scroll down to read in English


Bu defteri geçtiğimiz aylarda yaptığım Trabzon seyahatinde edinmiştim. Eski, yığma kiliselerin kubbesine benzeyen kapak resmi ile beni mest etmişti.
Defterimiz, maalesef kanayan bir yara olarak, kapalı ambalaj içinde geliyor. Yani açıp bakma, kağıdını inceleme şansımız yok maalesef. Jelatin ambalaj üzerinde yarı Türkçe (seramik) yarı İngilizce yazılar var. 80 gramlık kağıt olduğunu ve bu defterin Kanada'da tasarlanıp, Çin'de üretildiğini öğreniyoruz. Fiyatı da etiketten anlayabileceğiniz gibi 7,5 TL. 


Defteri beş ayrı kalemle denedim. Kuru sayılabilecek bir Scrikss 17'nin için Montblanc W. Sheakspeare Velvet Red mürekkep var. EF uçlu Pelikan 400 NN'imde ise Montblanc Oyster Grey, oldukça ıslak yazan Soennecken s19'umda kuru bir mürekkep sayılabilecek Montegrappa Burgundy ve Hero 395'de Diamine Kensington Blue var. 


Yakından bakarsak, Velvet Red'in ne kadar kırçıllandığını görebiliriz. Keza Kensington Blue da öyle.


Arka sayfada ise oldukça şenlikli bir görüntü var. Kuru bir mürekkep olan Montegrappa Burgundy dışında tüm mürekkepler güle oynaya arkada arz-ı endam ediyorlar. Yani maalesef aradığınız deftere şu anda ulaşılamıyor...

Evet, bir gün o defteri bulacağız. İnanıyorum :)

Sevgiler

Zeynep Kubbealtı

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 I got this notebook when I have been to Trabzon in the previous months. I liked the printing on the cover like dome ceiling of an old church. 

This notebook unfortunately, comes in a plastic wrap, like many other notebooks do and like many of us detest this problem. Because you don't have chance to see the paper and let along test it. There is a paper label on plastic wrap with half English and half Turkish and it says the paper is 80 grams. And as you can see from the label, it is 7,5 TL (which is approximately 2 euros)

I tried this notebook with 5 different pens.  A Scrikss 17 which can be considered as dry with Montblanc W. Sheakspeare Velvet Red. My EF Pelikan 400 NN has Montblanc Oyster Grey in it. My very wet Soennecken s19 has a dry ink Montegrappa Burgundy and Hero 395 has Diamine Kensington Blue

As you can see, Velvet Red has a hell of feathering. Diamine Kensington Blue as well. 

And back of the page has a festival out there. Except from dry Montegrappa Burgundy ink, all the inks can bee seen in the back page. So "these are not the notebooks you are looking for".

But I believe, we will find it some day :)

Cheers,

Zeynep Bulbousdome

5 yorum:

 1. Kötü defter yoktur. Islak kalem ve mürekkep vardır. Tükenmezle yazın :) (espri yapılmış mıydı? Umarım yapılmamıştır)

  YanıtlaSil
 2. Sayfanın tek tarafını kullanırız biz de, ne yapalım.

  YanıtlaSil
 3. Fena kırçıllanmış gerçekten.

  YanıtlaSil
 4. Defterin kapak ve sayfa tasarımını çok beğendim, fiyatı da uygun, eh ne yapalım dolma kalemle kullanmayız biz de..:))

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...