Rohrer&Klingner Morinda

Scroll down to read

Selamlar,

Bu haftanın mürekkebi şimdiye kadar her nasılsa blogda az yer vermiş olduğum Röhrer&Klingner markasına ait. Morinda etiketinde kırmızı gibi görünse de, aslında çok koyu bir turuncu. Hatta Fountain Pen Network listesinde Fernambuk (Red) ve Morinda (Orange) olarak geçiyor. Ben de şaşırdım ama öyle demişler nedense :) 
Röhrer Klingner Morinda'nın nenden kırmızı gibi göründüğünü fotoğraflardan anlayabilirsiniz. Zira, satürasyonu oldukça yüksek bir renk. Kırmızı/Turuncu tonlu mürekkeplerde sıkça yaşadığımız gibi ıslak kalemlerde bir miktar kırçıllanmaya sebebiyet verebiliyor fotokopi kağıdında. 


Mürekkebimizin suya dayanıklılığı yüksek değilse de, en azından suyla karşılaştığında tamamen silinip gitmiyor. 


Bu fotoğrafta ise, Röhrer Klingner Morinda mürekkebi Diamine Shimmering Ink serisinden Brandy Dazzle ile birlikte görüyorsunuz. Brandy Dazzle'daki sarı simleri saymazsak, birbirlerine çok yakın iki renk diyebiliriz. 

                     

Röhrer Klingner mürekkepler ülkemizde yaygın bir dağıtım ağına sahip değiller. Ancak yakın zamanda Sirkeci'de Yeni Zaman kırtasiyede denk geldim. Bunun dışında bu mürekkebi gittigidiyor'dan satın almak da mümkün. Amerika fiyatı 12 dolar olan bu mürekkebi Türkiye'de 35 liraya alabilirsiniz. Sizin favori R&K mürekkebiniz hangisi?

Sevgiler

Zeynep Renklimürekkep

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Hi All,

This week's ink is Morinda from Röhrer&Klingner a brand somehow I use a lot but forget to mention in the blog. Even though it may seems like a red, it is actually a very deep dark orange. In Fountain Pen Network ink review list it appears as Morinda (orange) and Fernambuk (red) while actually fernambuk is a pink. Yes really :)


You can understand why Morinda seems like a red from the photos. It has a great saturation. And as in most of the red/orange inks, it has a bit feathering in wet nibs, especially on copy paper. 

Although our ink has not high water-resistance, it is not completely washed away from the paper when met with water. 

And in this photo, you can see the comparison betwen Röhrer&Klingner Morinda along with Diamine Shimmering Ink Brandy Dazzle. Except from the golden sheen of Brandy Dazzle, those two inks are quite similar. 

Rohrer Klingner inks do not have a widespread distribution network in Turkey. However, you can buy it from Yeni Zaman Store in Sirkeci or from gittigidiyor for 35 TRY which is approximately equal of the regular price. What is your favorite R&K ink?

Best

Zeynep Coloring


6 yorum:

 1. Beyaz M400'umle severk kullandigim Alt goldgrun denedigim tek R&K murekkep. Bu rengi de pek guzelmis.

  YanıtlaSil
 2. Elini boyasın :) Acep R&K Yeni Zaman'a çeşitlilikle, tüm renkleri ile mi gelmiş? Yoksa münferit mi?

  YanıtlaSil
 3. Bence güzel bir kırmızı, ama o derece de çirkin bir şişe. Küçüklüğümdeki ilaç şişelerine benziyor.

  YanıtlaSil
 4. Bu markanin murekkepleri benim hep hosuma gitmistir siselerinin durumuda bana gore ayri bi guzellik bulundugum sehirde hemen hemen butun renkler mevcut deneyerek almasi en guzeli

  YanıtlaSil
 5. Bunun alt-golgrün'ü çok şahane. :) En sevdiğim rengi de o.

  YanıtlaSil
 6. Hiç denemedim bu mürekkebi ama çok güzelmiş, brandy dazzle da çok güzelmiş bu arada:)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...