Scrikss Heritage 50. Yıl Özel Kalemi Beyaz

Scroll down to read 


Scrikss 50. yılına özel Heritage çıkardığında uzun bir süre uzak durdum. Bana göre biraz erkeksi, iri kıyım, fazla karanlık bir kalemdi. Kullanan arkadaşlarımdan ise hep güzel yorumlar duydum. Tabii o arkadaşlarımın kocaman ellere sahip olduğu fikrini hep bir kenarda tutmak k aydıyla... Sonra elime bu güzellik geçti. Bizim sesimizi duymaya başlayan Scrikss (yakın zamanda efsane 419'u da yeniden üretmeye başladılar biliyorsunuz) bu kalemi de bu harika inci beyazı rengiyle geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdü. Benim gözümde aşırı maskülen ve ağır görünen o kalem gitti, bir anda yerine bir zerafet abidesi bir kalem geldi. 


Scrikss Heritage oldukça özenli detayları olan bir kalem. Beyazın tonu gerçekten çok güzel ayarlanmış. Normalde siyah kalemlerde çok sevmediğim altın rengi tezyinat beyazın bu tonu üzerinde çok daha güzel görünüyor. Kapağın tepesinde Scrikss'in logosu mevcut. Kapağı vidalı, biraz fazla vidalı ama yine de güzel. 


Scrikss Heritage standart kartuşlar ya da dönüştürücü ile çalışan bir kalem. Kalemin boyutuna uygun bir uç boyutu var. Bu kalem, medium ve broad olmak üzere iki uç seçeneği ile birlikte geliyor. Genelde satış noktalarında Medium olsa da, firmayla iletişim kurarak ucunuzu Broad olarak değiştirebilirsiniz. 


Ben bu kalemi Montblanc Miles Davis mürekkeple kullandım. Ucu oldukça yumuşak ve yazımı güzel. Eğer çok uzun seanslar halinde yazmayacaksanız ağırlığı düşündüğünüz kadar korkutucu olmuyor. Uzun lafın kısası, ben bu kalemi çok sevdim. 

Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler

Zeynep Beyazkalem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

When Scrikss launched Heritage Line for their 50th year anniversary I was a bit cold. For me the pens were a bit macho, big and dark. I was hearing good comments from my friends who are using them but I always kept in mind that those were friends with big hands :)

Then I had my hands on this beauty. Scrikss who started our crying voice (as you already know, they will be producing legendary Scrikss 419 soon) produced this pen in this pearl white. And at a glance that pen I was whining about has gone and this statue of grace appeared. 

Scrikss Heritage is a pen with details. The tone of white has been chosen elegantly. Normally I do not like golden trimmings on black pens, but it appears great on the pearl white body. There is a Scrikss logo engraved on the top of the cap. It is a screw cap and it takes a little bit long to remove it :)

Scrikss Heritage works with standart cartridges or converters. The nib size is in a ratio with the body of the pen. There are two options of nib, medium and broad. However in most of the shops only medium is offered. If you contact with the company, you can change it to a Broad. 

I used this pen with Montblanc Miles Davis. The nib is quite smooth and it gives a pleasure. If you are not writing in long sessions, I don't think you will mind the weight. To put in a nutshell, I liked this pen. 

Did you like it?

Cheers,

Zeynep Whitepen


7 yorum:

 1. Ben bu markanın inci beyazı kullanımını genel olarak çok beğeniyorum zaten. Trio inci beyazı sürekli çantamda. Bu kalemin ise vida kısmı estetiği çok bozmuş. Bu arada 419'u hala bulamadım. Yenisinin, eskisinden daha bir kırmızı olan bordo tonunu alasım var.

  YanıtlaSil
 2. Çok hoş bir kalem olmuş. Bu Heritage'i yeni gördüm. İnci beyazı çok güzel bir renk tercihi. Bu renk için Pilot Stella 90s vardı gözüme hoş gelen. Ama buradaki sarı renkle tatlı bir uyum yakalamış Scrikss. Resimlere göre bence bütünlüğü bozan tutma yerinin siyah olması. Ele oturması için hafif bir açı verilmiş sanırım ama keşke siyah yerine yine inci beyazı ve/veya sarı kullanılsaymış. Ama böyle de çok güzel bir kalem.

  YanıtlaSil
 3. 419 un güz gibi piyasaya sürüleceğini duymuştum hazırlık safhası devam ediyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sürülmüş piyasaya ben de bu gün gördüm 30 tl idi bir sitede

   Sil
 4. Kalemin yazımı kuru mu, mürekkebin rengi mi çok soluk acaba?

  YanıtlaSil
 5. Bir de mat siyahını çıktı .Bu rengi de harika olmuş..

  YanıtlaSil
 6. Merhaba

  Bende Scrikss 35 modeli bulunuyor, ona en yakın olarak incelediğiniz "Scrikss Heritage" dolmakaleme denk geldim. İnce detaylar dışında (Heritage 50 modelindeki detayların 35'de bulunanlara kıyasla daha ince ve zarif olduğunu düşünüyorum) neredeyse tıpatıp aynı kalemler izlenimi bıraktı bende. Aynı inci beyazı renk ve altın hatlar...

  Ben daha ziyade sizin kalem ile ilgili inceleme öncesi görüşlerinizi merak ediyorum. Özellikle de "karanlık" bulmanızı. Bununla ne demek istediğini öğrenmek istemiştim.

  Teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...