Wancher Double Compact Crystal

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bu haftanın kalemi Wancher. Wancher markası pek çok kalemseverin bildiği Engeika isimli sitenin kendi markası. Ve oldukça başarılı mürekkepler ve dolmakalemler üretiyorlar. Wancher Double Compact Crystal da bunlardan bir tanesi. 

Kalemimiz, bu şık ahşap kutu içinde, dönüştürücü ve eyedropper olarak kullanmak üzere bir adet damlalıkla birlikte geliyor. Ben özellikle bu tarz şeffaf gövdeli kalemlerde, ya piston ya da eyedropper olmasını tercih ettiğim için, birlikte gelen dönüştürücüyü çıkartıp kalemi hemen mürekkepledim. 


Benim elimdeki kalem Sapphire olarak anılan mavi renkte olduğu için Montblanc Miles Davis mürekkeple doldurdum kalemimin içini. Sizce de güzel değil mi ortaya çıkan sonuç? 


Wancher Double Compact Crystal kalemin üzerinde markasız, çelik ve F inceliğinde bir uç var. Kutudan çıkar çıkmaz oldukça güzel yazan bir uç olduğunu söylemek mümkün. Yıkama, ya da ayarlama ihtiyacı hissetmedim.  


Kutusundan çıkar çıkmaz yazan bu kalem biraz kuru nitelikli. Ancak daha ıslak mürekkeplerle ya da bir kaç sayfa hafif bastırmak suretiyle aşılamayacak bir sorun değil. Hakkını yemeyelim, Wancher oldukça pürüzsüz olan ucuyla geçer not aldı! 


Beni bu kalemde görsel olarak rahatsız eden tek şey, kapak tepesi, tutma yeri ve tepesi mavi iken, maalesef kapağının siyah olması. Keşke kapağın tamamı kendi renginden olsaydı diye düşünmekten alamıyorum. Bu kalemi Engeika'nın kendi sitesinden 75 dolar civarına temin etmek mümkün. Eğer sorunsuzca, uğraşmadan eye-dropper kalem yapmak istiyorsanız bu kalemi tavsiye edebilirim. 

Sevgiler

Zeynep Mavikalem
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi All,

This week's pen brand is Wancher. Wancher is house brand of Engeika, a well known Asian pen retailer. And they produce very nice inks and pens. Wancher Double Crystal is one of them. 

Our pen comes within this nice wooden box with a cartridge converter and a pipette to use pen as an eyedropper. I, personally prefer either piston filling or an eyedropper pen with such transparent bodies. Therefore, I took out the converter and inked the pen with the pipette. 

Since the color of my pen is called Sapphire, I used Montblanc Miles Davis ink with it. Isn't that beautiful?

Wancher Double Compact Crystal comes with an unbranded, steel F nib. It writes without any hassle right out of the box. I did not urge to rinse it down or align the nib.

This out of box writing pen is a bit on the dry side. However, if you use wetter inks with it, or use your pen with a slight pressure for a page or so, you will come over it. Besides, let's not skip this, it is quite smooth. 

The only thing I did not like about his pen is something very visual. While grip section, cap top and body top is blue, the cap itself is black. I wish the cap also had the sapphire blue as rest of the pen. You can get this pen from Engeika for USD 75. If you would like a pen to use as an eye-dropper without any preparations and problem-free, you should consider Wancher Double Crystal. 

Cheers,

Zeynep Bluepen

3 yorum:

  1. Şimdi bu arkadaş hiç özel bir işlem yapmadan eyedropper olabiliyor mu? Doğru mu anladım?

    YanıtlaSil
  2. Ben de bunu bekliyordum. Uzun zamandır Wancher'in maki-e kalemlerine bakıyorum, hassaten Nightangle over flower. Çok cici, üstelik bu kalemleri Sailor'ın sanatçıları boyuyormuş diye okumuştum, yanlış hatırlamıyorsam. Maalesef Ebay'daki sepette eskidi kalem, PayPal düzelince inş. :/

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...