Edison Collier Blue Steel

Scroll down to read


Herkese muhteşem haftalar diliyorum!

Pazartesi yağmurla başlayan hava şimdi güneşe çalsa da, griseverlerin son kurşunlarına Edison Blue Steel dolmakalem ile karşılık vermek istedim. Edison, pek çoğumuzun tanıdığı bir Amerikan markası. Her yıl farklı renklerde kalemler yaparak bizi kendilerine çektiler. 
Edison Collier, oldukça büyük ele oturan, tabiri caizse heybetli bir kalem. Collier modeli fotoğrafta gördüğünüz gibi klipsli. Blue Steel reçine ise rengiyle kaleme asalet katmış diyebiliriz. 


Kalemin gövdesi oldukça sade. Farklı renklerde reçine kullanılmadan, tek bir reçine ile, malzemenin kendi derinliği kullanılarak estetiği yakalamışlar. Kalemin üzerine klips dışındaki tek ayrıntı, gövde üzerine kazınmış "Edison Pen Co." ve kalemin modelini gösteren "Collier" yazısı. Göz yormayan, şık bir markalama olmuş.


Edison altın ve çelik uç seçenekleri ile geliyor. Benim incelediğim kalemde Medium çelik uç var. Yalnız, gerek benim denediğim Edison kalemler, gerek internette yazılan yorumlar Edison'un çelik uçlarının oldukça yumuşak olduğu yönünde. Bu kalemde de yağ gibi kayan bir uç karşıladı beni. Ucun üzerinde gördüğünüz gibi Edison'un amblemi var. Keşke diğer süslemeler olmasaydı diyorum. Daha sadece ve şık bir uç görüntüsü olabilirdi... 


Edison Collier'i Noodler's Blue Eel ile mürekkeplemiştik. Malum, Noodler's Eel serisi (eel yılanbalığı anlamına geliyor İngilizcede) özellikle pistonlu kalemlere adeta bakım yapan, yumuşak bir yapıda. Bu sebeple, zaten halihazırda çok güzel bir ucu olan bu kalemi iyice bal kaymak haline getirdi. 

Edison kalemler hakkında ne düşünüyorsunuz? İstek listenizde ya da kalemliğinizde bu kaleme yer var mı?

Sevgiler

Zeynep Teslaoğlu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I wish you all a great week!

Here in Istanbul, we started the Monday with a heavy rain and now sun is shining. I know, for gloomy weather enthusiast there are only a few days left, so I wanted to introduce you with Edison Collier Blue Steel while we still have some dark weather. Edison is a well-known American brand among fountain pen enthusiasts and they attracted us with making so beautiful pens out of different materials every year.

Edison Collier is big guy, quite a hank. As you can see the model Collier is coming with a clips. And blue steel resin has an ennobling effect on the pen. 

 The body of the pen is quite simple and plain. There is only one kind and color of resin has been used. So the beauty of the material shines on its own. The only detail on the pen except the clips, is "Edison Pen Co." and model "Collier" engraving on the body. It is a nice and subtle branding.

Edison pens comes with gold and steel nib options. The pen I reviewed had a Medium steel nib. However, both the pen I reviewed and the ones I had chance to use and also comments on the internet says that, Edison pens have quite smooth nibs. This pen has a butter smooth nib as well. As you can see there is a branding on the nib, logo of the Edison pens. However, I wish the other engravings and flourishing was not there. It would be much more better into my opinion.  

I inked Edison Collier with Noodler's Blee Eel. As you might already know, Eel series of Noodler's inks are lubricated to maintain pistonfillers. Therefore, they are also wet and smooth inks as well. When this smooth nib met with this lubricated ink, it made a perfect match.

What do you think about Edison pens? Do you have them in your pen case or in your wish list?

Cheers,

Zeynep Tesla


15 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Bu hızlı yorum için biz teşekkür ederiz.

   Sil
 2. Hiç kullanmadım. Buluşkalarda çıksa karşıma....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buluşkalarda azıcık gözünüzü açsanız neler göreceksiniz neler :)

   Sil
 3. Cok guzel bir kalem imis turkiyede bulmak mumkun mudur acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef Türkiye'de bulunmuyor. Ancak Amerika'dan...

   Sil
 4. Tesla soyismi ile Edison övülüyor. Hangi taraftasınız sayın Kalemsever... 😏

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki mazlumun ve bilimin yanındayız. cCc Tesla Reyiz cCc

   Sil
 5. Harika görünüyor, an itibariyle denemeden istek listesine aldım bile. Biraz büyük olabilir mı diye düşünüyorum sadece onu da buluşkada anlarım umarım. İnceleme için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim yorum için. Buluşkada görmek mümkün olur diye düşünüyorum bende. Aydan'ı ya da Göker'i yakala :)

   Sil
 6. Tam sevdiğim gibi, heybetli baba bir kalem. Ağırlığı nasıl acaba?
  Kullandığınız mürekkep de kalemin rengiyle birebir aynı sanki.
  Teşekkürler ve iyi haftalar.

  YanıtlaSil
 7. Bir süredir Franklin-Christoph ile birlikte benim de ilgimi çeken bir marka. Bu mavi turuncu ve yeşili seven birisi olarak bu kalemin rengine de bayıldım doğrusu. Keşke buralarda satılsa. Belki büyük kırtasiyeler bizi duyar da bu markaları da getirirler...

  YanıtlaSil
 8. Türkiye'de satılmasını istediğim kalemlerden biri. Keşke bir deneme fırsatı olsaydı.

  YanıtlaSil
 9. You introduced me to a new company- thank you. I must be the only American fountain pen enthusiast who does not know of Edison! So I looked at their website. There are many beautiful colors for the barrels, and I agree the nib could be plainer without the scrolls and the light bulb for Thomas Alva Edison. I got tired of clicking through their choices: they should use thumbnails which enlarge for all the photos. If I ever want a pen I could not misplace, then one of the really bright colors will be just right. Until then, I am careful where I put my pens :)

  YanıtlaSil
 10. Ben ilk defa karşılaşıyorum bu kalemle, ama bayıldım, istek listeme ekledim diyebilirim, bu harika inceleme için teşekkürler Zeynep'cim, sevgiler:)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...