KafkaOkur Defter

Scroll down to read in English


Trabzon seyahatimin bir diğer defteri de Kafkaokur'un bu Virginia Woolf defteriydi. Malum ülkemizde popüler edebiyat dergileri bir bir açılırken, diğer yandan bu şekilde yan ürünlerle ve hatta bazen cafe gibi hizmetlerle bizi şaşırtmaya devam ediyorlar. 


Tek ortalı bu defterimizin kapağında, sevgili Virginia Woolf hanımefendinin elle çizilmiş bir portresi var. Fonda ise elyazısı kullanılmış. Kapak geçer not alıyor. 


Arka kapak ise boş tutulmuş. Kağıtla ilgili ya da çizimle ilgili herhangi bir bilgi mevcut değil. Sadece Kafkaokur markasını ve derginin sloganını görüyoruz. 


Defter, kırtasiye severlerin genelde takdir ettiği usulde dikişli bir sırta sahip. Kolayca açılıyor ve kağıdı fildişi renginde ve çizgisiz. Buna inanabiliyor musunuz? Bu defterin sayfaları çizgisiz. Şair burada, tüm defterleri çizgili üreten firmalara sesleniyor. Biz ilkokul çocuğu değiliz, lütfen çizgisiz defterler de üretin! Bakın rica ediyorum. 


Bu defteri 
Soennecken S19 + Montegrappa Burgundy  
Hero 395 + Diamine Kensington
Kaweco Art Sport Fine + Kaweco Black 
ile denedim. 


Ve sonuç, aşağıda gördüğünüz gibi hüsran. 


Buraya şu çok bağırarak şarkı söyleyen adamın "isyeeeeeaaaannn" dediği bölüm gelecek.  


Arka sayfa ise ne sen sor, ne ben söyleyeyim modunda. İşte ben söylememiş olayım, siz de görmeyin. Ah be Kafkaokur! Bu deftere ilk denemesini, romanını yazacak genç yazarları tükenmez kalemin sert ve kesikli yollarında telef ettin Kafkaokur! 

Sevgiler

Zeynep Böcekoğlu

PS: İzmir buluşkası 13 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00'da Can Kırtasiye'de! Gelmek isteyen herkesi bekleriz. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi!

Another notebook from my Trabzon visit was this Kafkaokur's Virginia Woolf notebook. (Kafkaokur is a Kafka based popular literature magazine) We have many popular literature magazines right now and they are also offering secondary products like those notebooks. 

This notebook has a skecth of Virginia Woolf's portrait and we have handwritings as the background. A proper design for an author.

The back of the notebook cover is empty except the brand and the motto of the magazine. There is no information about the illustration on the cover or about the paper. 

It has a stitch bound as many stationery addicts like. Opens easily and the paper is "unruled" ivory. Can you believe that it is unruled? Well, I would like to address notebook producers here! We are not first graders, please make more unruled notebooks. Thank you!

I tested this notebook with
Soennecken S19 + Montegrappa Burgundy  
Hero 395 + Diamine Kensington
Kaweco Art Sport Fine + Kaweco Black 


And the result is....

It is far from being satisfying. 

And the back of the page is a ruin! What is your latest disappointment about notebooks?

I wish you a better day than this notebook.

Cheers,

Zeynep Buggyman

4 yorum:

 1. Vircinya Vulf'a yakışmamış :)

  YanıtlaSil
 2. Uzaktan bakalım biz yazılara, uzaktan çok da kötü değil:)) arka sayfa ise uzaktan bile bakmayalım:))

  YanıtlaSil
 3. ne heyecanla scrolldown yaptım bi bilsen... :(

  YanıtlaSil
 4. Şu defter hüsranlarımızın sonu gelmeyecek gibi...onca alengirli defterin içinde bir tane işe yarayan çıkarsa şanslı sayıyorum kendimi. Acaba change.org'da kampanya açıp üreticilerden dolmakalem uyumlu ibaresi mı istesek? Bir umut var mı sence?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...