Lamy Dark Lilac Ink

Scroll down to read in English


Lamy Dark Lilac Şişe / Lamy Dark Lilac BottleLamy'nin geçen yıl çıkarttığı ve tüm Safariperestlerin beklediği mor renkli Lamy Safari Dark Lilac Dolmakalem, yanında muhteşem bir sürprizle gelmişti ki, o da kendisine uyumlu harika mürekkebiydi. Dark Lilac, Lamy'nin bildiğimiz güzel şişesinde geldi. Sağlam bir kapağı, aşağıya doğru incelerek gelen bir haznesi ve en altında kaleminizin ucunu silebileceğiniz emici bir kağıdı var.   Ancak tek meziyeti şişesinde değil Lamy Dark Lilac mürekkebin. Aynı zamanda muhteşem bir rengi de var. Satürasyonu oldukça yüksek, doygun bir mor. 

Lamy Dark Lilac Revnak / Lamy Dark Lilac Sheen

Hatta bu doygun mor renk, tomoe river gibi revnaklı mürekkepleri coşturan bazı kağıtlarda kendinden geçerek harika altın rengi revnaklar da çıkartıyor. 


Bu sebeple standart fotokopi kağıdında oldukça koyu ve tek tonlu görünen Lamy Dark Lilac, 


tomoe river üzerinde minik sarı/yeşil parlamalar da yapmaya başlıyor. 

Lamy Dark Lilac Mürekkep

Ancak nedendir bilinmez, Lamy bu mürekkebi her yerde piyasaya sürmedi. Örneğin bazı Avrupa ülkelerinde, mesela Hollanda'da Lamy Dark Lilac sadece kartuş olarak piyasaya sürüldü ve şişe mürekkep satılmadı. Lamy'nin bu kadar başarılı bir mürekkebe karşı neden böyle bir yol izlediğini anlamak güç. 

Siz Dark Lilac mürekkep hakkında ne düşündünüz?

Sevgiler,

Zeynep Morkalem

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lamy's last year's limited edition Lamy Safari Dark Lilac was carrying a great surprise along as you might remember which was a wonderful matching ink. Dark Lilac comes in the solid sturdy bottle of regular Lamy inks. A nice solid cap, a glass bottle ends in a v shape to serve as a reservoir and a blotting paper to wipe your pen afterwards.

However the bottle is not the only good thing about it. It also has a great color. Very highly saturated purple color is waiting for you. 

And this saturated color has a great golden sheen on papers emphasising sheens like Tomoe River paper. 

Therefore, this Lamy Dark Lilac ink which appears very dark and mono toned in standard copy paper, has little golden sparkles on Tomoe River paper. 

But I don't know why, Lamy decided not to launch this ink in all countries. For example, in the Netherlands, it was just cartidges offered and there were no bottled ink option. I am not sure why Lamy decided to follow a marketing strategy like that. 

What do you think about Lamy Dark Lilac ink?

Cheers,

Zeynep PurpleFloyd


10 yorum:

 1. sihirli gibi, farklı kağıtlarda yarattığı yansıma...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi? Aynı mürekkep, iki ayrı kağıtta ne kadar farklı görünüyor...

   Sil
 2. Sarı yeşil revnaklar harika görünüyor, hemen edinip en ıslak kalemim ile deneyeceğim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Son dönemlerde en sevdiğim mor oldu. Lamy mürekkepleri hakkındaki fikrimi neredeyse değiştirdi tek başına. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siyahını mavisini filan ben de pek aramıyorum ama turkuazı güzeldi. Mor ile taçlandırmışlar.

   Sil
 4. Cok yasa baskan cok yasa! Bu yorumu buraya yazmaya geldigimde follow ve begenilerimi de gozden gecirip eksik olanlari tamamladim. Baska bir sey istesem olacakmis valla. Ellerine saglik. Murekkep incelemelerinde en onemli iki unsur kalemin islakligi ve kagit farkliliklari. Tomoe River'in karakteri cok farkli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her zaman söylüyorum bunlar bir üçlü. Üçlüdeki unsurları değiştirince farklılık gösterir mutlaka.

   Sil
 5. Kartuşta aynı etkiyi görebiliyor muyuz acaba?? Ben de sadece kartuşu var. Bir de sadece Tomoe River mi? Nerden bulacağız Fethiye'de Tomoe River kağıt yahu??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tomoe River kağıt İstanbul'da da bulunabilen bir şey değil. Genelde Japonya'dan getirtiyor arkadaşlar. Hatta Goulet pens'te tomoe river'dan yapılan defterler satılıyor.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...