Pilot G-Tec

Scroll down to read in English


Herkese ışıl ışıl bir haftadan merhabalar,

Bugün size dolmakalem olmayan favori kalemlerinden birinden bahsetmek istiyorum. Malumunuz Pilot çok köklü bir marka. Ancak Türkiye'de Pilot markası iğne uçlu kalemler için isim olmaya çok yaklaşmış durumda. Zira yakın zamana kadar dolmakalemleri Türkiye'ye gelmiyordu. Uzun çabalar ve pek çok blog yazısı sayesinde bugün fahiş fiyatlara da olsa, Pilot dolmakalemler Türkiye pazarına geliyor. 


Benim elimdeki Pilot G-Tec kalemler 0.4 kalınlığında. 0.25'ları da var daha ince işler için ama bu kalınlık bana yetiyor. Kırmızı, yeşil, mavi ve siyah olarak dört renkten oluşuyorlar. Ben aldığımda sadece bu renkler vardı ancak sanırım artık moru da gelmiş. 


Ben bu kalemi en çok kitapların altını çizmek, kenarlarına not almak için kullanıyorum. İnce uçlu olmasının da en güzel tarafı bu. Tükenmez kalemlerde satır altı çizerken yaşadığım kalemin nefesinin bitmesi hadisesi Pilot G-Tec'lerde olmuyor. 


Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere. Ben bu kalemleri ilk aldığımda tanesi 8 liraydı. Şu anda kırtasiye malzemesi satan websitelerinde 13 lira civarına bulunabiliyor. Ancak D&R'larda bu kalemi 25 lira fiyatla gördüm ve gözlerime inanamadım. 


Siz kitaplarınızın altını çizmeyengillerden misiniz?

Sevgiler

Zeynep Çizgilikitap

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi Everyone,

Today I am willing to show you one of my "non-fountain pen" favorite pens.  As you all know Pilot is a very well-known brand. However in Turkey the brand name evolved into a generic name for all needle point pens. Because a few years ago they were not offering any fountain pens in Turkish market. After a lot of struggle and many blog articles they decided to bring the fountain pens but with some unreasonable pricing. 

I have my Pilot G-Tec pens in 0.4 but they also have 0.25 for more finer lines.  They are sold mostly for red, green, blue and black however I believe now they also have purple. I am sure there are many more colors in Japanese market. 

I use these pens mostly to underline the books I am reading and taking notes to margins. This is the best thing about them being a fine writer. And when I try to do the underlining with ballpoints the ink fades away before I reach the end of the line. This does not happen in Pilot G-Tec pens. 

And let's talk about the dirty part. When I first got those pens they were about 8 liras (2 Euros app.) Now in some websites they are priced around 13 TRY (app. 4 Euros) and in brick and mortar stores it is sold for 25 TRY (app. 6 Euros) Wow, just wow!

Do you underline your books or you have been told to keep them clean?

Cheers,

Zeynep Underlined

9 yorum:

 1. Ben çizmeyengillerdenim ama benim de çizengillerden arkadaşlarım var. Benim de babaannem çizerdi. Biz çizenlerle senelerce aynı mahallede kardeşçe yaşadık. Kimse kimsenin çizip çizmediğini bilmezdi...

  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aşkajsdşfkajsdf bir gün herkes kitaplarının altını çizecek

   Sil
 2. ben de çizmeyengillerdenim ama senin çizilmiş sayfana bayıldım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Erencim, Kenan Rıfai'nin şerhli mesnevisinden sayfalar bunlar. Bu arada aslında okuduğum kitaplar da birikti ama pazar postası yapmayı hep unutuyorum :)

   Sil
 3. şu an ülkemizde tam bir kırtasiye terörü yaşanmakta öğrenci nüfusunun birçok ülke nüfusundan fazla oluşu birinci etken vur kaç taktiği ise en bilindiği bir çok uzakdoğu alışveriş sitesinden ucuz fiyatlara alınan kırtasiye ürünleri raflara yüksek kazançla konuluyor bunu önlemek bilinçli tüketimle olur ama şu an için zor görünüyor kısacası sorun aslında piyasanın belirgin bir şekilde açgözlülüğünden başka bir şey değil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef; TL'nin diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesi + kırtasiye ürünlerine getirilen ek vergi + sizin söylediğiniz genç nüfusa vur kaç taktiği fiyatların şişmesine sebep oldu. Ancak bu kalemler yurtdışı alışveriş sitelerinden alınan kalemler değil. Pilot markasının distribütörü var Türkiye'de. Bu fiyatları onlar belirliyor.

   Sil
 4. Kitap altı çizmem, çizeni de sevmem :) Gerçekten bu kalemin fiyatındaki artış inanılmaz. Çok dayanıklı bir kalemdir, ekleyeyim. 7 yıldır çekmecemde olup, ısrarla kurumayan üç farklı rengi var bende. 0.25 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim maalesef. Aldıktan 3 ay sonra kurudu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oooo, demek şimdi bozuştuk :)

   Ben 0.25'e girmedim hiç. O kadar inceliklerin insanı değilim :)

   Sil
 5. Bu kalemlerin benim için özel bir anlamı vardır...

  Öğrencilik yıllarımdan sonra dolmakalemle irtibatımı kesmiştim, ince yazan, renk çeşidi bol olan kaliteli kalemler favorimdi. Doğal olarak listenin başında iki kalem vardı, Pilot G-Tec ve Uniball Signo 0,38. Yaşadığım şehirde bu kalemlerin renk çeşitlerini bulamadığım için şehirdışında buldukça stokluyordum. Yurtdışında dah ucuz olur bakayım deyip oradan oraya atlarken yıllar sonra dolmakalemlerin ve mürekkep renklerinin çok çeşitlendiğini görünce 3-5 dolmakalem alayım, renklerini değiştirir değiştirir kullanırım dedim ve film orada koptu, yeni bir mecra başladı, daha da dönüşü olmadı, sanırım olmayacak da...

  Bende sekiz rengi vardı bu kalemin, hala duruyordur evde; mavi, siyah, kırmızı, yeşil, kahverengi, turuncu, pembe ve mor. Sadece sarı olanını almamıştım. Fiyat konusunda kırtasiye lükse girip vergiler arttı, dolar fırladı olan bize oldu. Defter, kalem fiyatları ikiye katlandı. Jetpens'de onlu set 21 dolar, kargo ücreti yüksek çıkmasa bir paket alırdım...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...