Sailor Jentle is Back

Scroll down to read


2014 yılında yaptığım Sailor postunu hatırlayanlar var mı? Hatırlamayanlar şuraya ışınlanabilir. 


İşte o tarihlerden bir süre sonra Sailor bu seriyi kaldırıp, yeni bir Four Seasons serisi ortaya çıkarmıştı ve aslında o serideki mürekkeplerin çoğu, çok çok benzer halleriyle Four Season serisinde farklı isimlerle bulunuyordu. Wonder Pens'in haberine göre, Sailor orijinal Jentle serisini yeniden üretme kararı almış. Bu üretim olacak ama limitli mi olacak limitsiz mi olacak onu henüz bilemiyoruz :)

Bir de ufak not düşeyim. Ben bu yukarıda fotoğrafını gördüğünüz kağıdı 2014 yılında çalışma masamın arkasındaki panoya asmıştım. Bu renklerden Peche hariç hepsi neredeyse ilk günkü parlaklığı ile dururken peche rengini kaybedip kirli bir beyaz/griye dönüştü. 

Yakın zamanda eski yeni karşılaştırmaları piyasaya düşer ve görürüz. Sizin favori Sailor mürekkebiniz nedir?

Sevgiler

Zeynep Renklimürekkep

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Do you remeber my Sailor post of 2014? If not we can beam you up there

After a while, Sailor decided to discontinue this line and launched a new one called Four Seasons. However most of the Four Season line inks was quite similar to Jentle inks except their names. According to Wonder Pens' article, Sailor decided to produce original Sailor Jentle inks again. Nevertheless, we are not sure if this will be a limited edition or not for now. 

And I have to add a little note to my old post of 2014, this swatch paper is pinned up to my board since 2014. All those colors except Peche is nearly as bright as the first day. However, peche quite faded away and became a greyish white color.

I assume we will be seeing old and new Jentle ink comparisons soon and able to tell if there is a difference. What is your favorite Jentle ink?

Best

Zeynep Coloring

10 yorum:

 1. Şahsen en sevdiğim tokiwa matsu revnaklı yeşili, o herkesin elde ettiği revnakları elde edememiş olsam da yama dorisi ( bu sıralar bulmak çok zor ülkemizde) eski seriden sky high denemek isterdim ..

  YanıtlaSil
 2. sky high mavilerin en güzeli hele kokusu yok mu :)

  YanıtlaSil
 3. Hayla burayı takip etmeyenler varmış, aklıma gelmişken bir "ayıp" diyeyim. ^^

  Epinard çok hoş duruyor. Bakınız bütün yeşilleri alsa doymayacak kişi. :) İnşallah üretilip de Türkiye'ye gelene kadar nine olmayız.

  YanıtlaSil
 4. Birimci sırada blue, ikinci sırada ultramarine.

  YanıtlaSil
 5. Ultrmarine veya Nioi Sumire... çok sorunsuz ve günlük kullanım için çok uygun..

  YanıtlaSil
 6. Hiç Sailor mürekkep kullanmadım ama blue ve blue-black hoşuma gitti bu resimden:)

  YanıtlaSil
 7. I checked the JetPens website, but saw only the old Blue, Black, and Blue-Black of Jentle ink days. The next time I visit Kinokuniya, the Japanese bookstore, in Little Tokyo of Los Angeles, I shall ask if they will have the inks; the staff are helpful. The Jentle colors were good, even if they looked similar to Pilot's inks. I liked Ultramarine best.

  YanıtlaSil
 8. Ultramarine ve Yama dori deneme şansım oldu sadece, Yama dori'ye bayıldım.

  YanıtlaSil
 9. I love the blue-black, but have not tried any of their other colors, so am biased.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...