Sunday Post 70

Scroll down to read 


Pazar günü yayınlanan nadir Pazar postalarından biriyle karşınızdayım bugün. Karşınızda Fabriano'nun rengarenk defterleri. Ben de henüz kıyıp kullanamadım ama temel özelliği nedir derseniz, hepsinin kağıtları birbirinden farklı. Bakalım hangisi dolmakalemle daha iyi anlaşacak? 

Bu haftanın kitabı sevgili "kalemimvekahvem"in tavsiyesi "İçimdeki Rehber" Edebi anlamda harika olmasa da, insan psikolojisini anlamak açısından harika bir kitap. Bence herkes bu kitabın içinde, kendisinden bir şeyler bulabilir. İnsan psikolojisi ile ilgili kitaplar okumayı seviyorum, sizin tavsiyeleriniz var mı? 


Haftanın kartı Tılsımların Beşlisi, kalemi ise ona eşlik eden Visconti Homo Saphiens. Herkes için bolluğun, bereketin, cömertliğin ve hoşgörünün fazla olduğu bir hafta olsun!

Sevgiler

Zeynep Tılsımlıkalem

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

That's a Sunday post published on a Sunday. It is a rare thing to observe. And here are the Fabriano's rainbow notebooks. And the best thing about it, all those notebooks has different type of papers. Let's see which one will be getting along well with fountain pens. 

This week's book is a psychology book written as short stories which is suggested by our beloved "kalemimvekahvem".  I think I like reading psychology books. (Any other suggestions?)

This week's card is Five of the Pentacles. And pen of the week is Visconti Homo Saphiens. I wish a great week for everyone with prosperity, wealth and tolerance!

Cheers,

Zeynep Pentaclepens

7 yorum:

 1. İyi pazarlar.
  Visconti Homo Sapiens hakkında da inceleme yazısı gelecek mi? Ya da vardıysa ben kaçırdım. Sanırım ucu ender görülen 21K (950) uçlardan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Sami Bey, HS'nin ucu 23k palladium olarak geçiyor. Henüz inceleme yazısını yazmadım ve yayınlamadım. Kalem bir süre bende kalacak. Yakın zamanda yazısını hazırlarım diye umuyorum. Sevgiler

   Sil
 2. Bazen düşünürüm kalemler burç olsa hangisi olurlardı.Mesela pelikan Aslan ya da parker terazi gibi huyları suları hangi burca denk gelirdi ki😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginç bir konu. Bunu bi düşünmek lazım :)

   Sil
 3. Fabriano'ların hepsinin kağıdı birbirinden farklı mı, oo çok merak ettim:) Kitap enteresan görünüyor, ben de psikoloji kitapları okumayı seviyorum, Cem Keçe'nin En İyi Terapistim Ben kitabı hemen hemen bütün konulara değiniyor, severek okumuştum, bir de yeni çıkan "Seninle Başlamadı" diye bir kitap var, onu merak ediyorum ve almak istiyorum. Bu arada haftanın kartı bölümünü de çok beğendim, sevgiler:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Erencim, bahsettiğin Cem Keçe kitabına bakacağım bu hafta.

   Sevgiler

   Sil
 4. Cevap için teşekkürler. 23 K diyecektim yanlış yazmışım.
  İnceleme yazısını merakla bekliyeceğim.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...