Video: Sıkmalı Dönüştürücüye Sahip Kalemler Nasıl Doldurulur ve Nasıl Temizlenir?

Scroll down to read


Merhabalar,


Çin malı dolma kalemlerin çoğunda ve bazı eski kalemlerde squeeze type yani sıkmalı dönüştürücü bulunuyor. Bu kalemlere nasıl mürekkep dolduracağımızı ve nasıl temizleyeceğimizi bu videoda anlatmaya çalıştım sizlere. Umarım faydalı olmuştur. 

PS: Video postları daha sık koymaya çalışıyoruz ancak maalesef bu hadise düşündüğümüz kadar kolay olmuyor. Ancak sırada bekleyen bir kaç video daha var. Beğeneceğinizi ümit ediyorum.

Sevgiler

Zeynep Fotojenikdeğilim

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear All,

Again a video but in Turkish as usual. This time I wanted to show you how to fill squeeze type fountain pens. I am not sure if you will be interested but here you are. 

Cheers,

Zeynep Iamnotphotogenic

8 yorum:

 1. Elinize sağlık. Video işi çok uğraştırıcı. Bağımsız yayıncı standartlarında video sıklığı makul bence. Bu tarz dolum sistemleri diğer seçeneklere göre zor olsa da yine de halledilmeyecek bir tarafı yok. Hem kalemle vakit geçirmekten temizlerken bile keyif alan biri için ne gam! :)

  YanıtlaSil
 2. çok güzel olmuş, çok da faydalı oldu. Ayrıca da gayet fotojeniksiniz efem ;-)

  YanıtlaSil
 3. Harika bir video olmuş, artık bu tip dönüştürücülerden korkmana gerek yok, çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Sonunda insanlara bu kalem böyle temizleniyor diye gönderebileceğim, sade ve anlaşılır bir vidyo oldu, Yarabbi çok şükür. ^^

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel anlatım, benim için bildiğim bir yöntemi tekrar kontrol etmiş oldum.Birde dolmakalem uçlarını ister temizledikten sonra ister mürekkep çektikten sonra peçateye yada kağıt mendile değil mutlaka yumuşak pamuklu bir bezle kuruluyın tavsiyeleri var ben bu iş için gözlük temizleme bezini kullanıyorum bu tavsiye için ne söyleyebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler,
  Ek olarak inatçı kalemlerde biraz daha sert davranarak uç ve damağı söküyorum (hero 616 gibi gizli uçlularda zor oluyor; slikon kısmı dibe yakın yerden sıkıp içteki ince pipeti uca doğru itiyorum damak çıkıyor) slikonun ucunda kalan mürekkebi, şırınganın iğnesini kalemin içine sokup (kalem ağzı aşağı bakacak şekilde) tazyikli su veriyorum. Son olarak ta pipetin içinde kalan mürekkebi de aynı yöntemle, iğnenin ucunu pipete takıp ılık suyu içine sıkıyorum.
  Tabii bu işlemler sırasında ellerime ve kaleme iğne batmasın diye azami dikkat şart ;)

  YanıtlaSil
 7. Yine süper bir video, dolmakalem severler için bir gizem, bir sorun daha çözüldü:)) sevgiler:)

  YanıtlaSil
 8. Hemen uyğulayacağım. Sağ olun. Anlatımınız mı daha güzel, yazınız mı daha güzel diye düşündüm. İkisi de güzel. Teşekkürler.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...