KWZ Honey

Scroll down to read

KWZ Honey Handmade Fountain Pen Ink
Merhabalar,

KWZ mürekkepler son bir kaç yıldır dolmakalem camiasını neredeyse sallıyor diyebiliriz. KWZ, kimya alanında eğitim almış Polonyalı bir çiftin önce hobi olarak başladığı, sonrasında da işe dönüştürdüğü bir proje. Çift, son 5 yıldır hobi olarak yaptıkları bu işi 2 yıldır da ticari olarak yürütüyor.


KWZ Honey Ink Batch Code and Production Date

KWZ mürekkepler, yukarıda gördüğünüz gibi bir karton kutuda ve üzerinde yapıldığı tarih ve batch kodu birlikte geliyor. Kutu üzerindeki etikette ürünün rengini de görmek mümkün. Özellikle çekmecelere koyduğumuz mürekkepler için  güzel bir düzenleme.

KWZ Honey Mürekkep
KWZ'nin en ünlü mürekkeplerinden biri de bugün size tanıtmaya çalışacağım Honey rengi. Bu renk, sıcak, altın tonlarında bir kahverengi. Özellikle gölgeli mürekkepler sevenler için biçilmiş bir kaftan. Bir de unutmadan söyleyelim. KWZ mürekkeplerinin en ayırt edici yanı, içinde kullanılan koruyucu bir kimyasalın buram buram vanilya kokması. Mürekkeplerinizi yalama ihtiyacı hissedebilirsiniz :)

KWZ Honey Yazım Örneği

Ben KWZ Honey mürekkebi Zoom uçlu bir Sailor kaleme koydum. Bu ucun özelliği gereği, sadece tutuş açısını değişterek, ucu hem ince hem kalın yazacak şekilde kullanmak mümkün olabiliyor. Fotoğrafta üstteki yazı ince, alttaki yazı ise aynı kalemle kalın olacak şekilde yazıldı.

KWZ Honey Broad Nib / KWZ Honey Broad nib

Gördüğünüz gibi, kalın uçta oldukça gölgeli ve koyu bir renk çıktı ortaya.

KWZ Honey Fine nib / KWZ Honey İnce Uç

İnce uçta ise, daha açık renkli ve daha az gölgeli bir yazımla karşı karşıyayız.

KWZ Honey Water Resistance / KWZ Honey Suya Dayanıklılık 

Mürekkep suya dayanaklı değilse de, yazılar tamamen silinmiyor. Bu güzel kokulu, akışkanlığı yüksek ve harika gölgelenmesi olan mürekkepleri Avrupa'daki bazı sitelerden bulmak mümkün. Ayrıca yakın zamanda Sirkeci'deki kırtasiyelerden birine de gelecekmiş :)

KWZ mürekkep sevenler el kaldırsın.

Sevgiler

Zeynep Ballıbörek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello All,

KWZ inks are rocking fountain pen world for the last couple of years. KWZ is a brand which was started as a hoby of a chemist couple in Poland and continued as a commercial project. KWZ inks are coming in 60 ml bottles and with a cardboard box. On the top of the box you can see the batch code and the production as well as a  swatch of the color. This is really usefull, especially when you store your inks in a drawer and you can just see the top of them.

One of the most famous inks of KWZ is this one: KWZ Honey.  This is a warm, golden toned brown. And it is made for the people you loves shading in the inks. And let me tell you, the most amazing feature about KWZ inks are it has a great vanilla smell due to a substent used in. You may want to lick your nibs.

I put KWZ Honey into a Zoom nibbed Sailor. This nib has a feature which lets you write in broader or finer lines according to the angle you hold it. On the photo, you can see that, the writing sample on top is finer, while the other is broader. With the same pen, same ink, same paper but different holding angles.

As you can see with broader nibs it has more shading and it is darker. While in finer nibs, it is lighter with less shade.

KWZ Honey is not a fully water-proof ink but it has some resistance. So it doesn't washed completely away by water. You can provide those well-behaved, heavenly smelling inks from most of the European websites.

Put your hands up if you like KWZ inks!

Cheers,

Zeynep Honeycomb

11 yorum:

 1. Esnek bir kalemle azıcık kullanma fırsatım oldu dün akşam. Bu günde incelemesi gelmiş. Ne güzel olmuş. Güzel mürekkep... Severek yalıyoruz :)

  YanıtlaSil
 2. Ben! Brown Pink rengine bayiliyorum, Honey de denemek istedigim bir rengi. Pelikan beyaz tortoiseshell ile uyumlu olur diye dusunuyorum.

  YanıtlaSil
 3. Seviyoruz bu rengini. Merak ettiğim bi de Brown Pink'i var. Acaba nasıldır. ^^

  YanıtlaSil
 4. son zamanlarda gördüğüm en ilgi çekici mürekkep

  YanıtlaSil
 5. Millet yazının ne incelikleri ile uğraşıyor ben ise tamamen cahilim :( Renk ve tonlama çok güzel..

  YanıtlaSil
 6. Ben seviyorum özellikle kokusunu. Bende de miebiesco-czarny rengi var. Etiket lehçe olduğundan doğru yazdım mı bilemiyorum ama, Demir Bajin'in Polonya'da mafya vari bir binadan aldığı mürekkep. Blue-Black sanırım ama güzel bir ton :)

  YanıtlaSil
 7. Bu mürekkebin peşine düştüm bu ara . Nereden edineceğiz ??

  YanıtlaSil
 8. Merhabalar bu mürekkeplerin azure ve ig serisi var herhalde. Bunların arsındaki fark nedir acaba? İki serinin de beğendiğim (görsellerden gördüğüm kadarıyla) mavi tonları var. Biri azure 4 biri de ig 6.

  YanıtlaSil
 9. Why are you produce content any more?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...