Marlen Class Collection

Scroll down to read

Marlen Class Collection Dolma Kalem
Merhabalar,


Bu hafta sizlere Marlen'in Class Collection serisinden bir kalem tanıtmak istiyorum. Marlen, 1982 yılında Mario ve Antonio Esposito isimli iki kardeş tarafından kurulmuş İtalyan bir kalem firması. Markanın ismi Marlen ise Esposito kardeşlerin, bizim de Attila İlhan'ın meşhur "Zagrep radyosunda Lili Marlen türküsü" dizelerinden tanıdığımız Marlene Dietricht'e duydukları hayranlıktan esinleniyor. 


Marlen Class Collection Fountain Pen Limited Edition Rose Gold

Marlen'in bu kalemi hakkında internette herhangi bir bilgiye ulaşmak epey zor. Kapak bandında "Marlen Italy Class Collection" yazıyor. Ancak görebileceğiniz üzere oldukça zarif ve şık bir kalem. Yarı opak akrilikten yapılan bu kalemin teziyatı rose gold yani kırmızı altın. Oldukça şık ve güzel bir birliktelik olmuş. Allah sahibine bağışlasın :) 

Marlen Dolma Kalem
Kalemimizin kapağı vidalı, dolum sistemi kartuş/dönüştürücü ve ucu ise çift renkli 14 ayar altın. Ucun üzerinde firmanın adı ve logosunun yanında çok minik bir süsleme de mevcut. Bu haliyle gayet şık duruyor. 

Marlen Dolma Kalem + Louis Vuitton Rose Espiegle Mürekkep
Marlen'in 14 ayar altın medium ucu bir miktar ince tarafa kaçsa da kesinlikle üzmüyor. Hiçbir yıkama yağlama işlemi gerektirmeden kutudan çıktığı gibi cayır cayır yazıyor. Louis Vuitton Rose Espiegle mürekkeple de çok uyumlu olduklarını düşünüyorum şahsen. 


Marlen'in bu kalemi, bu renkte sınırlı üretim ancak Class Collection'ın başka renklerine bazı siteler üzerinden ulaşmak mümkün. Sizin Marlen marka dolmakalemlerle ilgili deneyimleriniz ya da izlenimleriniz neler? 

Sevgiler

Zeynep Pakkalem

PS: Soennecken çekilişinin talihlisi "Narlakan". Sevgili Narlakan bana ulaş! 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi All,

This week I am here with Marlen Class Collection Fountain Pen. Marlen is an Italian brand established in 1982 by Mario and Antonio Esposito brothers. The brand name Marlen comes from the admiration of the founders to famous Marlene Dietricht. 

Actually, it is hard to find any information about this Marlen fountain pen. In the cap band, it writes "Marlen Italy Class Collection". However, as you can see we are facing with a very nice and elegant looking fountain pen. The body material is semi-opaque acrylic and the trimming is rose gold. It is a perfect match. Deserves a superlike on tinder :)

The cap is a screw type and the filling system is a cartridge/converter. The nib is two toned 14k gold. There the name and the logo of the brand along with tiny flourishing. It looks nice and matches with the pen. 

Although Marlen's 14k gold medium nib is a little bit on the fine side it is good. It works perfectly right out of the box, without requiring any flushing or cleaning. And I think we have pretty good team with Louis Vuitton Rose Espiegle ink.

This pen, in this ivory color, is a limited edition as far as I know. However, you can still find other colors of Marlen Class Collection fountain pens in some websites. Do you have any experience or impression on Marlen pens?

Cheers,

Zeynep Ivorypen


14 yorum:

 1. gerçekten çok şık gerçekten, başlığı okuyunca önce class bana sınıf, okul vs. çağrışımı yapmıştı ama "klas"mış :)) internette diğer renklerine baktım ama en şık rengi de bu:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de en güzel rengi bu! O kadar zarif duruyor ki...

   Sil
 2. Yazıda akrilik olduğundan bahseden kısma gelmeden önce mermer olduğunu düşündüm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne akriliği ulan mermer, mermer!!!!

   :)

   Sil
 3. Ucu ince tarafa kaçıyor derken neyi kasdettiniz? Bence sanki broad gibi yazıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sami Beyciğim, görsel yanıltmasın. Çok akıcı, ıslalk bir mürekkeple ancak böyle. Normal bir mürekkep koyduğunuzda çok daha ince...

   Sil
 4. yarı opak ve açık renk kalemlerde kapağın içine azar azar kaçıp kilit mekanizmasında biriken mürekkebin kapağın o kısmında çıkmayan sandık lekeleri yapması görüldük bilindik bir şey midir? bu güzel rengi görünce sorasım geldi. bu da böyle bir çekincemdir kalem seçerken

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapak içini temizlemek genelde zor olduğundan leke yapabilir. Bu konuda kalemin iç kapağı olup olmadığına dikkat etmek lazım. Ancak çoğu mürekkep leke yapmıyor. Hatta ben ünlü Baystate Blue'yu şeffaf kalemlerime çektim defalarca. Hazneyi maviye boyasa bile başka iki mürekkep çekince tekrar eski haline döndü kalem.

   Sil
 5. Narlakan ulaşmazsa benim olsun muuuu😄😄😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün emaneti sahibine teslim ettim elden :)

   Sil
 6. Çok şık, çok estetik. Güzel günlerde kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler güzel günlerde kullansınlar, sahibi doktor bey.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...