Super 5 Fountain Pen

Scroll down to read in English

Super5 Green Fountain Pen / Super5 Yeşil Dolma Kalem

Bugün sizlere acı vatan Alamanya'nın bağrından kopup gelen bir dolmakalemle, Super5 ile seslenmek istiyorum. Super5 oldukça yeni bir firma. Fotoğrafta gördüğünüz bu kalemlerin yanısıra, bir de Rohrer&Klingner'e yaptırdıklarını düşündüğüm mürekkeplerle dolmakalem piyasasına giriş yaptılar. 


Super5 dolma kalem

Super5 kalemin metal üzerine plastik kaplama bir gövdesi var. Böylece marka, Lamy Safari ya da Lamy Al-Star gibi kalemleri hafif bulanlar için, günlük kullanıma uygun, ucuz bir alternatif yaratmış. Gövde genel olarak sade, fotoğrafta gördüğümüz belirsiz markalama dışında kalemin üzerinde herhangi bir marka bulunmuyor.

Super5 Clips

Kalemin belki de tek sorunu, siyah klipsinin boyasının yavaş yavaş atıyor olması. Fotoğrafta gördüğünüz gibi klipsin tepe noktasında noktasal soyulma başlamış. Kalemin kapağı oldukça sağlam bir şekilde açılıp kapanan klik kapaklardan. 

Super5 Dolma Kalem ucu
Super5 dolmakalemin ucunda, oldukça sade, çelikten mamul, üzerine sadece Super5 yazan medium bir uç bulunuyor. Ancak ucun yumuşaklığı muhteşem. Her zaman söylüyorum, bir ucun iyi olması için mutlaka altın olması gerekmiyor, iyi ayarlanmış, kalite kontrolden geçmiş çelik uçlar da çok güzel yazabilir. Bunun bir diğer örneği de Bexley. 

Super5 Fountain pen writing sample

Ben Super5 kalemimi Kaweco Paradise Blue mürekkeple kullandım ve çok sevdim. Bu kalemin fiyatı 25 Euro civarında. Eğer Lamy'nin tasarımından hoşlanmıyorsanız. Kaweco küçük geliyor ya da vidalı kapağı günlük kullanım için pratik bulmuyorsanız, biraz ağır kalemleri tercih ediyorsanız Super5 harika bir günlük kalem olacaktır. 

Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler

Zeynep Superkalem

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Today I would like to salute you with a fountain pen from Germany. Hallo! Super5 is a rather new brand and they are making not just fountain pens you have seen an example in the photo but also inks which I think they get them produced by Rohrer&Klingner. They have a head start in the fountain pen community by this way. 

Super5 fountain pen has a metal body coated in plastic. And by this way, it is an affordable alternative for those who find Lamy Safari or Lamy Al-Star light-weighted. Pen itself is quite simple and plain and it has no branding except this subtle one shown in the photo. 

The only problem might be the black paint of the clips are getting chipped off. The cap on the other hand is a quite solid click cap. 

Super5 fountain pen has a very plain, steel nib embossed with only "Super5" branding. It is a medium nib. However it is very very smooth. I always say this, it is not about a nib being gold but it should be well adjusted and there should be good quality control. Another example for this is the Bexley fountain pens. 

I used my Super5 with Kaweco Paradise Blue ink and I liked it a lot. This pen is about 25 Euros. If you don't like Lamy design or Kaweco is too small for you or you don't like crew caps for daily use and if you prefer pens a bit heavier than Safari or Kaweco sport, you can check out Super5 fountain pens. 

Did you like it?

Cheers

Zeynep Superpen10 yorum:

 1. Bu markanın ürün yelpazesinde başka neler var acaba?
  Bir de mürekkeplerini görsek. ;-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mürekkepler var Sami bey ama benim elimde yok maalesef.

   Sil
 2. 824. Lamy safariyi almak yerine iyi bir seçenek olmuş. Bir de başlangıç için tavsiye sorulduğunda unutmayıp bu arkadaştan da bahsedelim. İsmi biraz motor yağı markası gibi ama olsun :) sevdim kendisini

  YanıtlaSil
 3. Zeynep Hanım fiyatı ve nereden temin edebileceğimiz konusunda da bilgi verirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fiyatını yazıda belirtmiştim. 25 Euro. www.papierlabor.de sitesinde veya amazonda mevcut.

   Sil
 4. Bu kalemi ülkemiz sınırlarında veya nette nerelerden temin edebiliriz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uğur Bey merhabalar, ülkemiz sınırlarında yok ancak, www.papierlabor.de ve amazonda mevcut. İlk aklıma gelenler bunlar.

   Sil
 5. İşte bu blogu bu yüzden seviyorum...Yeni üretilen dolmakalem bilgisini bile öğrenebiliyorum..
  Çok teşekkürler sayın Admin

  YanıtlaSil
 6. Super5 Kapağı çok sert açılıyor ve yazım kalitesi açısından bu sınıfta bence Safari ve Pilot meteopolitanın biraz gerisinden geliyor

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...