Graf von Faber Castell Garnet Red

Scroll down to read


Merhabalar!

Haftaya içimizi açacak bir renkle başlayalım değil mi? Graf von Faber Castell Garnet Red. Bildiğiniz gibi Graf von Faber bir kaç sene önce bir yenilik yaparak mürekkep şişelerini ve renklerini yeniledi. Hoş genel kabul gören renkler dışına pek çıkmadı ama bu ağır şişeleri ile bir fark yarattı. Bu mürekkebi de çok sevgili Bahadır(!) bey hediye edince uzunca bir süre kullandım ve sizlerle de paylaşmak istedim.Malumunuz garnet lal taşı demek. Adından ve mürekkebin renginden de anlayacağımız üzere, kırmızı-pembe tonlarında bir taş. Ben bu mürekkebi Zoom uçlu Sailor kalemime koydum. Bu vesile ile mürekkebin rengi hem kalın uçlarda hem de ince uçlarda kendisini nasıl ortaya koyuyor göstermek istedim.


Graf von Faber Castell Garnet Red, kalın uçlarda oldukça hareli, koyu bir renk. İnce uçlarda ise, rengi biraz daha pembeye dönük olsa da yine de hareleri ile kendisini belli ediyor.


Eğer mürekkebinizin gölgelenmesini, yani tıpkı bu fotoğraftaki gibi yazınızın kimi yerlerinin açık, kimi yerlerinin koyu görünmesini seviyorsanız Graf von Faber Garnet Red'e mutlaka bakmalısınız.


Garnet Red waterproof tabir edilen, sudan etkilenmeyen mürekkeplerden değil. Ancak su ile üstünden geçildiğinde rengini tamamen kaybetmiyor. 


Garnet Red'i kimler sever? Kırmızı mürekkepleri fazla çığırtkan bulan ama pembeden hoşlanmayanlar Garnet Red'e bir şans versin derim.

Siz nasıl buldunuz?

Sevgiler

Zeynep Lalkalem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Hi All,

I wanted to start the week with a heart-warming ink! (Like it is not warm enough!) Graf von Faber Castell Garnet Red. As you may already know, Graf von Faber renewed its ink bottles and colors a few years ago. Actually, they acted a bit conservative on the colors and did not step out from the comfort zone tones but still the bottles were nice. When my beloved friend Bahadır gifted me with this ink, I used it a lot and wanted to share it with you.

As you know garnet is a precious stone and like the referring name, it is a reddish-pinkish ink. I tried this ink with my Zoom nibbed Sailor and I hope I am able to demonstrate you the color in broad and fine nibs as well.

Graf von Faber Castell Garnet Red is a dark, great shading ink in broader nibs. With finer nibs, it is more pinkish but it still has the shading. 

If you like shading in your inks, as in this photo, if you like some parts of the letters are darker and some parts are lighter in color, you should check Graf von Faber Garnet Red. 

Garnet Red is not a waterproof ink, it is smudged by the water. However, when you wash it away, it does not fully lost its color. 

Who like Garnet Red? If you find red inks too loud for the eyes but not a fan of pink either, you should check Garnet Red out. 

Did you liked it?

Cheers,

Zeynep Garnetpen


4 yorum:

 1. Çok güzel bir renkmiş, gölgelenmesi de süper, şişe de oldukça çekici tabi:) bu arada senin tavsiyenle Değil Efendi'nin Renk ve Korku Meselleri'ni okuyorum Zeynep'cim, gerçekten çok güzel, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 2. Bu tonlar benim sık kullandığım ancak bir türlü bitiremediğim mürekkepler. Başlıklar da ya da not alırken çokça kullanıyorum. Ancak bitiremiyorum kendilerini. Garnet Red pembeye de çalıyor sanki. Sevdim ben :)

  YanıtlaSil
 3. Peki bu resimlerde arz-ı endam eden Sailor'un modeli ve ucu nedir? Yazınızdaki stiller beni benden alıyor.

  YanıtlaSil
 4. Graf voncu geldi hanııım. Ne kadar GvFC hastası olsam da bu rengi henüz denemedim ama Edelstein Garnet'tan daha koyu görünüyor, Pelikan biraz daha turuncuya kaçıyor sanki?

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...