Parker Frontier

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bir süre dinlendikten sonra tekrar buralardayım. Okunan kitaplar, denenen kalemler derken yazacak çok şey var ama en iyisi uzun zamandır sizinle paylaşmayı beklediğim Parker Frontier'den bahsedeyim bugün. Frontier Parker'ın ikbal günlerinin sonuna geldiği 1996 yılında piyasaya sürülen ve 2012 yılında üretimi tamamen durdurulan bir dolmakalem. Gördüğünüz üzere oldukça sade bir çizgisi var. Metal kapak, plastik gövde ve çelik bir uç. Parker bu kalemdeki göz alıcı noktayı renkleriyle sağlamış. Daha ne olsun? Yazmak için yeterli şartlar sağlanıyor.Bende bulunan Frontier 2007 yılında piyasaya sürülen Twilight rengi. Kalemin gövdesi parlak ve duochrome tarzda yanarlı dönerli çift renkli plastikten yapılmışken, aynı renk, kalemin tutma yerinde daha yumuşak ve mat bir plastik olarak karşımıza çıkıyor. Kapağı ise, günlük kullanıma uygun şekilde klik mekanizmalı geçmeli bir kapak. Kalemin üzerinde oldukça sade, basit bir çelik uç var. Uç üzerinde çok fazla işaretleme yok. Oldukça şık duran bir çelik uç. Sorunsuz, basit, günlük kullanıma oldukça uygun. Kalemin pistonsevenler için tek eksisi, Parker'ın kendi kartuşları ve kendi dönüştürücüsü ile kullanılıyor olması olabilir. 


Ve, bu uç bir harika dostum! Kendine ait karakteristik yapısı ile kağıdın üzerinde yağ gibi kayıyor. Bu kalemi hiçbir beklentim olmadan almıştım ancak tahminlerimin ötesinde bir kalem oldu gerçekten.

Sizi şaşırtan bu tarz kalemler oldu mu? Çok düşük beklentilerle aldığınız ama güzel çıkan kalemler?

Sevgiler

Zeynep Renklikalem

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi All,

After a little break, I am here again! Books have been read, pens have been tried out and there are a lot to write but let's take a look at Parker Frontier which I really wanted to share with you for a while. Frontier is a pen launched in 1996 when Parker is about to start to an end to its glory days. And the production of Frontier stopped around 2012. As you can see it is a simple pen. Metal cap, plastic body and a steel nib. Parker provided the catch with the colors. What else? It has everything. 

I have the Twilight color of Frontier which was launched in 2007. It has a color shifting duochrome plastic body where the grip section is in same color but with a softer matte material. Cap is a click type, which is very practical in daily use and it is a steel cap, so no need to worry about cracks. 

It has a quite simple, yet elegant steel nib. There is not much decoration on the nib. I like this elegant look. It is problem-free, plain and quite comfortable for daily use. The only negative side of this pen can be proprietary cartridge or converters that Parker pens use.  

And the writing experience is perfect! It has a great characteristic and smooth like butter. I got this pen without any expectations but it is just perfect!

Do you have any surprises against your low expectations like this? Which pen was that?

Cheers,

Zeynep Duochrome 8 yorum:

 1. Galiba Pilot Metropolitan. Yazimini cok seviyorum, gunluk hayatta elim hep on gidiyor. Baslangic seviyesi bir kalemi bu kadar sevecegimi tahmin etmiyordum.

  YanıtlaSil
 2. admin.google.com'da yalnızca G Suite hesaplarıyla oturum açılabilir. admin.google.com'da oturum açmak için normal Gmail hesapları kullanılamaz.

  YanıtlaSil
 3. Beni en çok Jinhao kalemler şaşırttı. Fiyat performans açısından çok iyiler. Bu arada Parker Frontier'in rengi çok güzelmiş ama kapak ile gövde rengini birbirine yakıştıramadım.

  YanıtlaSil
 4. Meltem İşler Sevindi:
  Bahattin ben de özlemişim ya! Son zamanlarda daha önce okuduğum mürekkep yazılarını tekrar tekrar okumaya başlamıştım :) Yeni yazıyı görünce linki saliseler içinde tıkladım.

  YanıtlaSil
 5. Sonnet'ye benzemesi de bir artı. Bir de birinci ve ikinci resimdekiler aynı mı anlıyamadım. Renkleri oldukça farklı görünüyor.
  Bu arada özlemiştik.

  YanıtlaSil
 6. özlemiştik Zeynep'cim:) ben senin el yazını gördüğüm her kaleme bayılıyorum sanırım:))

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...