Monteverde Gemstone Inks (ITF)

Scroll down to read

Monteverde Ink Bottles / Monteverde Mürekkep Şişeleri 


Tüm firmalar, mürekkep serilerini yenilerken, Monteverde de buna kayıtsız kalamadı ve Gemstone ink adında yeni bir seri çıkardı. Bu seride de, diğer markalardan alışkın olduğumuz gibi mürekkeplere değerli taş ve minerallerin isimleri verilmiş. Benim elimde Gemstone serisinden Fireopal, Moonstone ve Olivine var. Bir de documental ink serisinden siyah mürekkebe sahibim. 


Monteverde ITF

Monteverde'nin bu mürekkepleri ITF denilen Ink Treatment Formula etiketiyle geliyor. Monteverde'nin iddiası, kullandıkları bu formülün, mürekkebi daha akışkan hale getirdiği, kapak açıkken ve kapalıyken kuruma süresini uzattığı, kağıt üzerinde ise daha hızlı bir kuruma sağladığı ve piston sistemini yumuşak tuttuğu yönünde. Henüz mürekkepleri bunu test edecek kadar uzun kullanmadığım için bu postta size sadece renkleri göstermekle yetineceğim.

Monteverde Olivine

İlk rengimiz Olivine... Olivine, içinde sarı tonlar barındıran güzel bir yeşil.  

Monteverde Fireopal

Monteverde Fireopal ise gerçekten çok ama çok canlı bir turuncu. Adı gibi alev alev yanıyor diyebiliriz. 

Monteverde Moonstone

Monteverde Moonstone ise benim en çok merak ettiklerimden biriydi. Bu renk bana biraz J. Herbin Cacao du Brasil'i hatırlatıyor. Normalde kahverengi ile aram olmamasına rağmen içinde grilik barındıran kahveleri çok seviyorum. 

Monteverde Documental Black 

Bu son fotoğrafta ise Documental black var. Bu mürekkebin de iddiası en siyah olmak değil elbette ama en kalıcı olmak. Aslında mürekkebi kağıda temas ettirdiğimizde oldukça siyah olduğu halde, kuruyunca tamamen griye dönüyor. 

Bu mürekkeplerin detaylı incelemeleri gelecek. Şimdilik bu fotoğraflarla idare ediyoruz. Mürekkepler Türkiye'de 40 ile 35 TL arasında fiyatlara satılıyor. 

Siz bu yeni mürekkepler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler

Zeynep Renklikalem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi All,

While all brands are renewing their ink series, Monteverde could not resist and launched a new ink serie called Gemstone. As we already saw in other brands, they named their inks after precious, semi-precious stones and minerals. I have Fireopal, Moonstone and Olivine from Gemstone series. And I have a black ink from documental ink series. 

 Monteverde has a technology in these inks called ITF or "Ink Treatment Formula" Monteverde claims that, this formula; improves ink flow, extends cap-off time, lubricates feeding system and improves ink drying time. To be frank, I did not experienced those inks to came into such conclusion. Therefore, today I will be showing only the colors. 

Monteverde Olivine is a great shade of color with a little bit of warm yellow in it. 

Monteverde Fireopal is a real fire as name indicates. It is truly a vivid orange/red. Oh I am not sure!

Monteverde Moonstone was the one I was the most curious about. Normally I do not like brown inks however I like them when there is a grey side about it. This ink reminds me of J. Herbin Cacao du Brasil. 

I hope, I will be reviewing those inks in detail. But now, we have only those photos. 

What do you think about those new inks?

Cheers,

Zeynep Colorpen


4 yorum:

 1. Şişede ve kalemde kurumazken, kağıtta çabuk kuruma iddialarının karşılığını veriyorlarsa güzel haber. Moonstone'u sevdim bayağı..

  YanıtlaSil
 2. Yeşili seven birisi olarak Olivine'ı beğendim. Çok tatlı bir renk. Bir de fotoğrafta ışıktan mıdır bilemedim ama Fireopal ise bana turuncuya çalan bir kırmızıyı andırdı. Moonstone'u ise ne yalan söyleyeyim beğenmedim. Siyah yerine resmi yazışmalarda daha çok mavi siyah kullanıyorum. Bir de bu renk dolma kalem yerine kurşun kalemi hatırlattı. Ama yeşil harika yahu. :)

  YanıtlaSil
 3. Yazıda bilemem ama, Fireopal bana kırmızı gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
 4. çok güzel, çok canlı renkler, öyleki özellikle fireopal ve olivine sanki oraya bir parça kadife yapıştırılmış gibi görünüyor..:)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...