Rohrer&Klingner Smaragdgrün

Scroll down to read

Rohrer Klingner Ink Bottle

Bu hafta Röhrer Klingner'in Smaragdgrün'ü var elimizde. Eğer adını yanlış yazarsam kusuruma bakmayın. Rohrer Klingner mürekkeplerden daha önce de bahsetmiştik. 


Almanya menşeli bir mürekkep markası olan Rohrer&Klingner; ilaç şişesine benzeyen şişeleri, iyi akıcılıkları ve temel renkleriyle Türkiye'de de kendilerine ulaşmak mümkün. 

Rohrer Klingner Green

Smaragdgrün, bildiğimiz sıcak tonlu yeşil. Oldukça güzel bir yeşil. Özellikle Fabriano Traccia veya Tomoe River gibi kağıtlarda, biraz ıslak bir dolmakalemle kullandığınızda oldukça sevebilirsiniz. 

Rohrer Klingner Smaragdgrün vs Pelikan Edelstein Jade

Renk olarak Pelikan Edelstein Jade'e çok benziyor. Ancak Rohrer&Klingner'in 35, Edelstein'ların genellikle 90-100 lira fiyat aralığında olduğunu düşününce Rohrer Klingner yarışı önde kapatabilir. 

Rohrer Klingner Smaragdrün Ink Writing Sample

Ben bu mürekkebi severek kullanıyorum. Yeşil mürekkep arayanlar kaçırmasın derim. Bu arada, blogu takipte kalın. Daha sırada sizlere sunulacak o kadar çok hediyemiz var ki!

Sevgiler

Zeynep HıdıroğluHi Everyone,

This week we had Smaragdgrün of Röhrer Klingner. Please forgive me if I misspell the name. We have mentioned Röhrer Klingner inks before. 


A brand originated from Germany, Rohrer Klingner is available online in Turkey with their medicine bottle inspired bottless, nice flow and basic colors. 

Smaragdgrün is a nice, warm green. Pretty nice one. You would really like it when you especially use it with wet fountain pens and papers like Fabriano Traccia or Tomoe River. 

It reminds me the color of Pelikan Edelstein Jade. However considering the price difference between two inks, Rohre Klingner may see the finish first. 

I like using this ink. If you are into green inks, I would say, consider giving this ink a chance. By the way, don't forget to follow the blog. We have many gifts to give away!

Cheers,

Zeynep B. Banner
8 yorum:

 1. Yeşilin güzelliği kalp kalp kalp :) En kısa zamanda denemek için not alındı.

  Sevgiler, selamlar..

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir yeşil gerçekten, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Cok hosmus, daha once gormemistim bu murekkebi. Altgoldgrun'u severek kullaniyorum R&k'den. Bu arada meraklilari icin smaragdgrun zumrut yesili demek, bence adiyla musemma bir murekkep :)

  YanıtlaSil
 4. Grün'ü anladım da bu smarag ne ola ki :) çok pis merak ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Smaragd", Almanca "zümrüt" demek :-)

   Sil
 5. Fiyat -performans olarak gayet güzel görünüyor.Şişe tasarımı estetik olmasa da tonu bence güzel.

  YanıtlaSil
 6. Adını okumanın zorluğu kadar güzel bir tonu varmış çok hoşuma gitti :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...