Sailor Jentle Blue Black

Scroll down to read


Merhabalar,

Bu karanlık havalara yakışan gri-lacivert Sailor Jentle Blue Black mürekkeple karşınızdayım. Sailor gönlümüzü Jentle serisi ile fethetmişken, bu seriyi birden değiştirdi, yeni seriler çıkardı ve akıllarımızı karıştırdı. Ama bu serideki bazı mürekkepler Grenade, Epinard ve Blue Black serinin efsane mürekkepleri olarak anılmaya devam etti. 


Sailor Jentle Blue Black grimsi renkte bir mavi siyah. Ve oldukça tatlı bir harelenmesi var. Bu gördüğünüz yazı Fabriano Traccia üzerine fırça ile yazıldı. 


Burada ise efsanevi Pilot MYU'nun Sailor Jentle Blue Black ile olan arkadaşlığını görüyorsunuz. Harika değil mi? Bu arada, MYU aslında bir Medium ama neden bilmiyorum tipik Japon mediumları gibi değil. 


Sailor Jentle Blue Black'in su ile arası pek yok. Ancak tamamen silinip kağıttan akmıyor da...


Sailor Jentle Blue Black'i kimler sever? Bence griye kaçan blue black'leri sevenler ve tarifi zor ara renklerden hoşlananlar sever. Kimler sevmez? Mürekkebinde çamaşır suyu kokusu sevmeyenler ve resmi evrakta suya dayanıklı mürekkep arayanlar sevmez...

Şimdi gelelim çekiliş sonuçlarına:
Wing Sung 659 kazananlar: 
- Eylül Tunç
- Sami Ertaga
- Kubilay pamuk
- Rumeysa Zeynep
- Geveze Motorcu
Lütfen benimle writetomeoften et gmail nokta com adresinden iletişie geçer misiniz?

Teşekkürler :)

Zeynep Gri Gökyüzü


Hi All,


I am here with a perfect match of these grey skies, Sailor Jentle Blue Black. When Sailor Jentle Ink has been a great success, Sailor started new series and changed the old names confusing us. However some of the inks in the series has been a success like, Epinard, Grenade and Blue Black. 

Sailor Jentle Blue Black is a greyish blue black. It has nice shading over. This is a sample of writing on Fabriano Traccia Paper with brush. 

In this one you can see the companionship with legendary Pilot MYU and Sailor Jentle Blue Black. Isn't it great? By the way, this MYU is a medium but not a usual Japanese medium nib and I don't know why. 

Sailor Jentle Blue Black is not great with water but is not completely washed away as well. 

Who loves Sailor Jentle Blue Black? Ones who like greyish blue blacks rather than bluish, and who likes colors that are hard to describe. Who doesn't like it? You wouldn't like it if you don't like bleach smell in your inks or if you are looking a waterproof blue black to use in your official documents. 

What is your favorite Sailor ink by the way?

Cheers,

Zeynep Graysky 
7 yorum:

 1. allah sevdiğine bağışlasın tabi de ben sevemiyorum bu grimsi tonları :)

  YanıtlaSil

 2. Ben bu mürekkebi bir sitede görmüştüm alıp almama konusunda kararsızdım ama bu yorumunuzdan ve gösterdiğiniz tonlamadan sonra çok beğendiğimi söylemeliyim.  YanıtlaSil
 3. Benim favorim Pilot blue-black.. Mavi ağırlığıyla sıkmıyor ve çok kaygan yazıyor

  YanıtlaSil
 4. Sailor ve renk dalgalanması beni benden alıyor.

  YanıtlaSil
 5. Neredeyse siyah denebilecek bir mavi.
  Ayrıca Wing Sung 659 için de teşekkürler. Uzun zamandır kazandığım ilk hediye. Gelmesini heyecanla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 6. Kaçırmışız kalemleri :) elinize sağlık...

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...