Montblanc Miles Davis

Scroll down to read in English


Herkese Merhabalar,

Bu haftanın mürekkebi geçtiğimiz aylarda Montblanc tarafından ünlü müzisyen Miles Davis anısına piyasa sürülen Montblanc Miles Davis mürekkep. Bu mürekkep elbette bir de özel kalemle birlikte piyasaya sürüldü, ancak elimizde şimdilik sadece mürekkep var kabul buyurursanız. Miles Davis mürekkep, üzerinde sanatçının silütenin bulunduğu karton bir kutuda, 30 ml'lik küp formlu şişelerde gelliyor. Bu şişelerin kapakları oldukça kaliteli. Masa üzerinde güzel duran parçalar. Ancak üzerinde hiçbir yazı olmadığından, şişenin dibinde bulunan minik etiketi kaybederseniz bu mürekkebin adı neydi diye hayıflanmanız olası... 


Miles Davis, kutusunun üzerindeki renkten de anlaşılacağı gibi oldukça açık renkli bir mavi. Sanki sevgilinizi ilk defa gördüğünüz güneşli günün, ilk bisikletinizin mavisi gibi. Işıl ışıl. İnsana mutluluk veren bir rengi var. 


Ve işin güzel tarafı, suyla da arası oldukça iyi. İlginç bir şekilde mürekkebin water-resistant/suya dayanıklı ibaresiyle piyasa sürülmemiş olmasına şaşırdım diyebilirim. 


Şimdi güzel bir haberim var. Bu mürekkepten elimde iki tane var. İkisi de hediye :) Ancak birini sizinle paylaşırsam hediye sahiplerinin bana kızacağını sanmıyorum. 1 Nisan saat 20:00'ye kadar buraya yorum bırakırsanız, siz de bu mürekkebe sahip olma şansı yakalayabilirsiniz. 

Sevgiler

Zeynep Jazzoğlu

PS: Önümüzdeki hafta ufak bir seyahatim olduğundan yorumlar geç yayınlanabilir. Panik yapmaya gerek yok. :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello All,

This week's ink is Montblanc Miles Davis which is launched in the memory of great musician Miles Davis. This ink of course has a matching limited edition pen but I only have the ink if you don't mind. 

Miles Davis ink comes with a cardboard box bearing the silhouette of the artist in a 30 ml cubic glass bottle. The lids of those bottles has a certain quality. And the bottle looks nice over the table. However there is no inscription on the bottle so if you lost the itsy bitsy label under the bottle you might have hard times to remember the name of your Montblanc inks. 

Miles Davis, as you can understand from the color of the graphics on the box is a quite light shade of blue. It is almost like the sunny sky of the day you have first seen your other-half, or like the blue of your first bicycle. It is shining. It makes you smile.

And surprisingly, this ink is very water resistant. I am wondering why Montblanc do not label this ink as Miles Davis Water Resistant Ink. 

What is your favorite Montblanc ink?

Cheers,

Zeynep Jazzband


Bana Sıkça Yaz 5. Yaş Günü

Scroll down to read


Herkese kocaman merhabalar,

Stabilo beFab/beYou Fountain Pen

Scroll down to read in English


Yeni bir haftadan herkese merhabalar,

Sheaffer 100 Fountain Pen

Scroll down to read more


Bu gri havalar sizin de canınıza tak etti! Ama yapacak bir şey yok değil mi? Tohum ile ağaç arasındaki süre nasıl zaruri ise, kış ile bahar arasındaki süre de öyle... Neyse, lafı uzatmadan, aylardır yayınlamak üzere taslakta beklettiğim bu gri Sheaffer 100 ile tanıştırayım sizi. 

Sunday Post 67: Kars / Doğu Ekspresi

Scroll down to read


Yeni bir haftadan herkese merhabalar,

Papersense Notebook

Scroll down to read more


Bu muhteşem defteri geçen Pazar postasında ucundan kıyısından görmüştünüz. Tam adı "Notebooks by Papersense for Ink" olan bu defter Gökçeler hanımefendinin bana nazik  hediyesi. Suluboya çiçek desenlerime zaafım olduğunu o bilmiyor ama hissi kablel vuku kablinden bu defteri seçerek bana gerçekten bayılarak kullandığım bir hediye vermiş oldu. 


Yeni Başlayanlar için Dolmakalem Önerileri

Scroll down to read 


Merhabalar,


Sunday Post 66

Scroll down to read

                             

Herkese Merhabalar,

Photo of the Day 55

Scroll down to read


Merhabalar,


J. Herbin Caroube de Chypre

Scroll down to read in English


J. Herbin 1670 serisi mürekkepleri piyasaya sürerek, mürekkep piyasasında büyük ses getirdi. Zira simli, revnaklı olarak piyasaya sürülen bu mürekkepler işleri oldukça kızıştırdı ve rekabeti arttırdı. Sonrasında Diamine da bu revnaklı mürekkeplerden piyasaya sürse de, Herbin son rengi Caroube de Chypre yani Kıbrıs Keçiboynuzu rengi ile herkesi epey şaşırttı. 
Powered by Blogger.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...