Peter Pauper Press Notebook Blue Medallion

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Peter Pauper ajandayı daha önce incelemiştik blogda. Bu sefer karşımızda Peter Pauper'in o güzel kapaklı defterlerinden var. Öncelikle, bu defteri incelemem için gönderen sayın KGK'ya buradan sevgilerimi sunar, az az sık sık yemesini tavsiye ederim. 


Tıpkı PaperBlanks'ın defterleri gibi, Peter Pauper de defterleri özel seriler olarak piyasaya sürüp, arkasında o kapağın hikayesi hakkında kısaca bilgi veriyor. Blue Medallion olarak geçen bu defter de, Madrid kütüphanesinde bulunan bir Kuran-ı Kerim nüshasının süslemelerinden ilhamla yapılmış. 


Peter Pauper'in en sevdiğim özelliği, defterin kolaylıkla tam olarak açılması. Böylece, yazarken bir elle de defteri bastırmaya gerek olmuyor. Bunun bir diğer örneği de Flexbook. Onu da ilerleyen günlerde inceleyeceğim. Bu arada, Peter Pauper'in çizgili defterlerinin bir özelliği de çizgilerinin hayalet çizgi olması. Aşırı belirgin olmayan çizgiler yazınızı hizaya sokarken, gözü de yormuyor. 


Ben bu defteri, Sheaffer Touchdown, Lamy Safari, Hero 395 ve Soennecken S19 ile denedim. Ne kadar çok mavi mürekkep kullanmışım değil mi? Ve işin güzel tarafı, Peter Pauper Press defterin arka sayfadaki performansı hiç fena değil. 
Defterin sanırım tek eksisi şu anda üç haneli rakamlara yaklaşan fiyatı. Ancak boyutuna oranlayınca, ünlü Moleskine defterlere göre ucuz bile sayılabilir. Bu defteri size hediye etmek istiyorum. (Elbette arka sayfasındaki yazı ile kabul ederseniz) Bu deftere sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, blogu takip edip 1 Şubat saat 18:00'e kadar bu posta yorum bırakmak. 

Sizin favori defterleriniz hangileri

Sevgiler

Zeynep Madalyon
Hi All,

As you might remember we had reviewed Peter Pauper Press 16 months agenda before. This time, we have a Peter Pauper notebook with a great cover. And first things first I would like to thank Mr. KGK gifting me this notebook for a review in the blog. 

Like PaperBlank Notebooks, Peter Pauper Press has special covers with the explanations on the back. This notebook referred as Blue Medallion is a re-make of a holy Quran found in Madrid Library. 

Best thing about Peter Pauper Press notebooks, it can lay fully flat on the table. Therefore, you don't need to keep your notebook tamed while trying to write. Another example of this kind of notebooks is Flexbook which will be on the blog soon. By the way, lines of ruled notebooks of Peter Pauper Press is that they are ghost lines. This lines which are not exaggerated puts your handwriting in a line and keep it neat while it does not disturb your eyes. 

I tried this notebook with Sheaffer Touchdown, Lamy Safari, Hero 395 and Soennecken S19. I just realized I used too many blue shades. And the good thing, Peter Pauper Press notebooks has a good performance on the back page. Not bad, not bad. 


Maybe the online downside about this notebook (apart from an un-ruled verison of course) is the price. However, when compared to Moleskine it might be cheaper. 

What is your favorite notebook so far?

Cheers

Zeynep Medallion

55 yorum:

 1. Umarım bu üç haneli fiyatıyla alamayacağım defter bana çıkar :)

  YanıtlaSil
 2. Hikayesiyle de tasarımıyla da çok güzel bir defter.

  YanıtlaSil
 3. Yazma tutkusu bende yeni başlayan bir eylem. Favori defterim henüz yok. Belki bu defter 2 Şubat günü favorim olur.

  YanıtlaSil
 4. Güzel bir duygudur deftere yazmak.. işim gereği bilgisayarla çok içli dışlı olsam da aklımdakileri, notlarımı, iş planlarımı hep deftere yazarım. Daha doğrusu yazmak için bahane ararım. Yazıların etrafını küçük resimlerle süslemekte ilk okuldan kalan bir alışkanlık sanırım. Bu tarz defterler alıp kullanmadım hiç, yazmaya kıyabilir miydim onu da bilmiyorum. Ömür boyu saklayacağım bir şeyler yazardım herhalde.

  YanıtlaSil
 5. Ellerinize sağlık, güzel bir inceleme yazısı olmuş,'fiyatı dışında' deftere bayıldım :)

  YanıtlaSil
 6. tam da "ne güzel deftermiş" diye içimden geçirirken bir de çekiliş eklemiş güzel başkanımız. Hem de kendi yazısının ikramıyla.. Çok iştah açıcı görünüyor :)

  YanıtlaSil
 7. Merhaba,

  Genellikle Rhodia defteri kullanırım. Bazen Moleskine, Keskin Color defterlerinide kullanmaktayım.

  Defter güzel fiyatı pahalı.

  Saygılar.

  YanıtlaSil
 8. mükemmel demesek de orta halli memnun eden Cİ-AK defter.
  Defter incelemelerinin artması da daha bir memnuniyet verici. elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 9. Arka sayfasındaki yazılara eklemeler yapar mısınız Zeynep Hanım?

  YanıtlaSil
 10. Kapaklarını çok beğenip performansından endişe edince almayı ertelediğim defterlerden biridir bu. İnceleme için teşekkürler, deftere talibim bu arada.

  YanıtlaSil
 11. Paperblanks Charles Darwin güzel defter.

  YanıtlaSil
 12. Bu tür blogların hastasıyım sayıları çok değil ama gerçekten kaliteli değerlendirme ,bilgilendirme ve teknik bilgiler ile çok güzel yönlendiriyorlar takipteyiz sevgiler

  YanıtlaSil
 13. İnsan yazmaya kıyamaz. O yüzden yorum bırakmıyorum.

  YanıtlaSil
 14. Kapak desen olarak hakikaten enfes, tam Endülüs işçiliği. Günlük olarak kullanmak isterdim😊☺

  YanıtlaSil
 15. İyi günler zeynep hanım blogunuzu takip ediyor ve basarilarinizin devamini diliyorum...
  Mehmet Çetiner

  YanıtlaSil
 16. İyi günler zeynep hanım blogunuzu takip ediyor başarılar diliyorum...
  Mehmet Çetiner

  YanıtlaSil
 17. Hayalet çizgiler şahaneymiş cidden (:

  YanıtlaSil
 18. Defter çok güzelmiş inceleme için teşekkürler

  YanıtlaSil
 19. Harika bir görünüşü ve baba bir cüssesi var.
  İnceleme için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 20. Lutart’a sardım son zamanlarda. Her ne kadar yazı için üretilmiş olmasalar da performansı gayet iyi.

  YanıtlaSil
 21. Bari bu sefer bana vursun bu piyango.

  YanıtlaSil
 22. Bloğu ne zamandır kurcalamadığımı farkederek dönüp geldiğimde bu güzel defter ile karşılaşmak güzel oldu. Kapağa ve çizgilerin hayalet olmasına bayıldım, ilk karşılaştığım yerde bakacağım. Sanırım ben en çok Muji defterlerini seviyorum. Çok mütevazi olmalarına rağmen canavar gibiler sahada. Tek sıkıntı giden gelen birine mecbur kaldık, buradaki dükkanı kapattıkları için :( İnceleme için teşekkürler, sevgiler.

  YanıtlaSil
 23. Ben bu güzelliğe yazmaya kıyamam gibi geliyor :)

  YanıtlaSil
 24. Çok şık bir defter, bu arada İtalyan'ların Kastelli notebook'unu da bulup test etmenizi şiddetle öneririm. Ben de sıraya gireyim de düzeni bozmayayım.

  YanıtlaSil
 25. Ellerinize, emeğinize sağlık. Paperblanks gibi 3 boyutlu bir kapak mı yoksa daha hafif kabartmaları mı var kapağın?

  YanıtlaSil
 26. ÇOk çok güzelmiş.Keşke benim olsa ;)

  YanıtlaSil
 27. Uzun zamandır Write To Me Often defterime kitaplardan beğendiğim yazıları şiirleri yazmayı düşünüyordum. Bu defter bana gelirse söz bunları yazıp grupta da paylaşacağım.
  (Bu arada söz vermem yanlış anlaşılmasın bu yapmak istediğimi uzun zamandır çeşitli sebeplerden erteleyip duruyordum. Bunu bir söz olarak buraya yazar ve defteri alırsam sözümü tutmaya çalışır beni engelleyen sebepleri yenerim diye umuyorum.)

  YanıtlaSil
 28. Bence arkasında ki yazılarla daha güzel oldu defter, flex book yorumunuzu merakla bekliyorum ve noktalı defterlerle ilgili yorum ve önerilerinizi de bekliyorum.:)))

  YanıtlaSil
 29. Bir başka güzel inceleme daha. Elinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 30. Kapak ve hayalet çizgi güzel.Kapağın Kuran-ı Kerim kapağından esinlenerek yapılması ayrı güzel.

  YanıtlaSil
 31. hüseyin acar28 Ocak 2018 12:19

  Defterin kolaylıkla tam olarak açılmasını çok beğendim.Umarım bana çıkar..

  YanıtlaSil
 32. Ne güzel defter, keşke benim olsa :)

  YanıtlaSil
 33. Ne güzel defter, ne güzel yazı <3

  YanıtlaSil
 34. çıkana hayırlı olsun

  YanıtlaSil
 35. Şahane bir defter.Sahip Olmak İsterim

  YanıtlaSil
 36. Hımmmm....Neden olmasın... :)

  YanıtlaSil
 37. kabul edilmez mi, em de sizin el yazınızla. bayıla bayıla hem de..

  YanıtlaSil
 38. Paperblanks'in defterleri gayet güzel, memnunum. Bir de Aniki'ler var ama güzel diye duyduğum ama henüz onları deneme fırsatım olmadı.

  YanıtlaSil
 39. Defter kabı değil sanat eseri <3

  YanıtlaSil
 40. Madrid Endülüs etkisinde zenginleşti. Bu etkilenmeyi teslim etmeleri güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 41. Adeta sanat eseri... Benim favorilerim Rhodia, Flexbook ve Rossmann defterleri. İki tane de Scrikss Notelook'um var arka sayfa performansları fena değil hatta, başarılı denilebilir ama mürekkebin biraz geç kuruduğunu, yazım hissinin ise biraz pürüzlü olduğunu söyleyebilirim. Acil ihtiyaç hallerinde ya da ucuz bir alternatif olarak değerlendirilebilirler. Umarım şanslı isim olurum, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 42. Tam istediğim defter. Sayfaları tam açılsın ve dolmakaleme uyumlu olsun. Peter ve Flexbook'tan başka alternatifler var mı Başkanım?

  YanıtlaSil
 43. Yaklaşık 3-4 aydır bloğunuz takip etmeye başladım ve niye daha önce keşfedemedim diye üzüldüm. Sayenizde kağıt kokusu ve dokusu ile mürekkep kokusunu yeniden içime çektim. Bu harika kaplı defterin son sayfasındaki yazınız yeni duygularımı yazmama teşvik edeceği için bu deftere talibim:)

  YanıtlaSil
 44. Yeni dolma kalem meraklısıyım, şuana kadar aldığım defterler okul için aldığımdan dolma kalem ile yazınca pertliyor arka sayfadan okuyabiliyorum :) , ilerde lise zamanında bunları yazmışım demek için çok güzel bir defter. sevgiler...

  YanıtlaSil
 45. merhaba! ilk defa yazıyorum blogunuza!
  çok memnun oldum tanıştığımıza..

  YanıtlaSil
 46. çok güzel bir defter, bayıldım...

  YanıtlaSil
 47. defter çok ama çok güzel

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...