Robert Oster Water Blue Ice Ink

Scroll down to read in English


Merhabalar,

Bugün Robert Oster mürekkeplerden Water Blue Ice ile karşınızdayım. Robert Oster aslına bakılırsa oldukça yeni bir marka ancak ünü oldukça çabuk yayıldı. Hem de oldukça uzun yoldan, Avustralya'dan geliyor masalarımıza. Bana ise o kadar uzaktan değil Amerika'daki Pen Chalet'ten geldi. Bu arada, taa oralardan bana sponsor olan Pen Chalet'e teşekkür ederim.


Öncelikle mürekkebin şişesi hakkında bir kaç kelam edelim. Robert Oster mürekkepler 50 ml'lik uzun ince, plastik şişelerde geliyor. Seyahatlerde taşımak için oldukça pratik. Şişenin ağzı geniş olduğundan pek çok kalemi alıyor. Ancak kısa kalemleri bitmiş bir şişeden doldurmak biraz zor olacaktır. Bu kağıtta gördüğünüz yazı sulu boya fırçası ile yazıldı. Bu yüzden fırçanın en ıslak haliyle oldukça koyu iken, fırçadaki mürekkebin azalması ile açığa doğru giden hallerini görebilirsiniz.Scrikss 85 dolmakalemin içindeki hali de aydınger kağıdın üzerinde bu şekilde görünüyor. Ancak Aydınger kağıt üzerinde renklerin biraz daha açık görünebileceğini unutmamak lazım.


Bu da aynı kalem ve mürekkebin Fabriano Traccia üzerindeki hali. Daha koyu ancak, açıklı koyulu gölgelenmelere dikkat. Mavi seven kıslar eqlesin ;)


Ancak bu güzel mürekkebimizin temelde iki kusuru var. Birincisi temizlemesi nedense birazcık zor. Bu yüzden pistonlu kalemlere pek koymayın derim (tabi eğer kalemi kolayca sökebiliyorsanız o ayrı). Su çekip boşaltmaktan ciğerim soldu. İkincisi ise, su ile arası pek iyi değil fotoğrafta gördüğünüz gibi.


Pen Chalet'te Robert Oster mürekkeplerin tüm renkleri mevcut. Tüm renkleri bir arada görmek için sizi buraya alalım  Yakında başka Robert Oster mürekkeplerle de burada olacağım.

Sizin favori Robert Oster mürekkebiniz hangisi?

Sevgiler

Zeynep Durgunsular

Bu arada Kaweco Perkeo kalemlerin talihlileri şöyle
1- Taha Kutluca
2- Tülay Aydoğdu
3- Engin Akyıldız
4- Yalım Ardıç

Lütfen bana e-mail ile ulaşın. Sevgiler
Hello All,

Today I am here with you reviewing Robert Oster Water Blue Ice. Robert Oster actually is a quite new brand but the fame has spread in a short time. Besides, it comes from a long way around the world: Australia. But this bottle comes from Pen Chalet. By the way I would like to thank Pen Chalet who sponsors me from the United States.

First of all, let me say a few words about the ink bottle. Robert Oster inks comes within the 50 ml, long and lean, plastic bottles. It is practical to carry along during the travels. Since the bottle neck is wide, you can fill many of your fountain pens. However, short pens are a bit hard to fill when your ink is consumed under half. This sample has been written with a watercolor brush. Therefore, you can see the letters are quite dark while the brush is wet and lighter when the brush has less ink.

I inked my Scrikss 85 fountain pen and this is how it seems on the tracing paper. However, please note that colors appear lighter on tracing paper.

And this is the same pen and ink on Fabriano Traccia. It is darker but please take a look at the great shadowing.

However, this beautiful ink has two downsides. First of all, it is a bit hard to clean. So I do not recommend to use in a pistonfiller (unless you can detach it easily) I lost an arm cleaning a piston filler :) And the second one is, it is not very compatible with water.

Pen Chalet has a wide variety of Robert Oster inks available. Check it out to see whole range.And I will be here with other Robert Oster inks soon. 

What is your favorite Robert Oster ink?

Cheers,

Zeynep Bluewaters

6 yorum:

 1. Merhaba sıkalaya baktığım zaman benim favorim Jade.

  YanıtlaSil
 2. İnceleme için teşekkür ederim. Lake of Fire güzel görünüyor.

  YanıtlaSil
 3. gerçekten buz hissi veriyor. bakarkenden serinledim

  YanıtlaSil
 4. Başkanım, blogdan 4 gün uzaklaşmışım, 2 post yayınlamışsın hemen. :) <3
  Goulet'den numune boylarını almıştım Robert Oster'ların (Fire&ice, jade, bronze, tranquility ve green lime). Genel olarak satürasyonlarının yüksek ve mavilerinin de temizlenmesinin zor olduğu kanaatine vardım. İnce uçlu kalemlerde tıkanıklık, hard start gibi sorunlar baş gösterebiliyor. Metropolitan M uçta Fire&ice hard start, tranquility ise Hero (sanırım 3051 modeli) F uçta kuruma + hard start yaptı. Böylelikle renkleri çok güzel olsa bile Robert Oster defteri benim için bir daha açılmamak üzere kapandı. İnce uç severler temkinli yaklaşsınlar diyorum naçizane. :)

  YanıtlaSil
 5. Bu kalemlerden biri bi bana nasip olmadi ona yaniyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir arkadaşımıza yolladığımız kargo geri döndü. Mail attım, cevap da vermedi. Onun kalemini size göndereyim. Bana mail atın olur mu?

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...