Zap Book

Scroll down to read in English

Zap Book Defter
Merhabalar,

Bu hafta bir defterle karşınızdayım. Hem de %100 geridönüştürülmüş bir defterle... Bu defteri Kadıköy'deki Anka Sanat kırtasiyeden, tavsiye üzerine almıştım. Ancak alırken herhangi bir beklentim yoktu. Daha sonra araştırdığımda Zap Book markasının Clairefontaine grubuna ait olduğunu gördüm. 


Defteri oldukça ıslak yazan üç kalemle denedim. Visconti Homo Saphiens Fine olmasına rağmen oldukça ıslak bir kalem. O kadar ki içine Kaweco Midnight Blue gibi kuru bir mürekkep koymadan yazmak mümkün olmuyor. Pelikan M101N bu kalemlerin içinde en kuru yazanı diyebilirim. Onu da Edelstein Smoky Quartz ile mürekkepledim. Montblanc 252 ise zaten ıslakken, içine bir de Iroshizuku koyunca neredeyse  bir itfaiye hortumuna dönüştü... 


Defterin arka sayfasına bakar mısınız? İnanılır gibi değil. Sadece Montblanc'ın gölgesi var ki, ben o kadarına çoktan razı olmuştum. Uzun zamandır bu kadar iyi performans veren bir defterim olmamıştı. 


Zap Book'un Türkiye'deki satış fiyatı 16 lira (En azından ben aldığımda öyleydi) 160 yaprak, 320 sayfa. Bana kalırsa tek sorunu boyutu. Biraz kalınca bir defter olduğu için açmakta zorlanıyorum. Bunun  yerine, daha ince A5 boyutunda defterleri tercih ediyorum zira. Tavsiyem bu defteri bulursanız kaçırmayın.

Sizin favori defteriniz hangisi?

Sevgiler

Zeynep Sarıdefter


Bizi buralarda bulabilirsiniz
Youtube: https://www.youtube.com/c/writetomeoften
Instagram: https://www.instagram.com/writetomeoften/
Facebook: https://www.facebook.com/groups/1503896216531028/?ref=bookmarks


Hi  All,

This week I am here with a notebook. Besides, it is a 100% recycled one. I got this notebook upon recommendation from Anka Art Supplies in Kadıköy. However, I had no real expectations during my purchase. After I made research I realized that it belongs to Clairefontaine. 

I tested it out with three wet writers. Visconti Homo Saphiens is quite a wet fountain pen although it is a fine. So that we can only tame it with a dry ink like Kaweco Midnight Blue. Pelikan M101N is the driest pen among those. And still not dry.  I inked it with Edelstein Smoky Quartz. Montblanc 252 is a wet vintage and I inked it with Iroshizuku syo-ro and it became a fire hose. 

And look at the back page! Unbelievable! There is only a shadowing from Montblanc and I am fine with that. I think I haven't seen such a performing notebook for a long while. 

Zap Book is around 4 Euro in Turkey (at least it was like this when I got it) 160 sheets and 320 pages. I think the only problem is the size. I struggle to keep it open since it is a bit thick. My favorite notebooks are thinner ones in A5 size. But my advise, if you come across with this notebook, get your hands on it. 

What is your favorite notebook?

Cheers,

Zeynep Yellowbook

5 yorum:

 1. Merhaba çok klasik olacak ama benim favori defterim Rhodia.Ama tavsiyeniz üzerine kadıköye gittiğimde bu defteri alacağım.İnceleme için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. benim de tercihim puruzsuz yuzeyli ve hamurumsu kagitlar. Hem yazmak kolay hemde kalemin akiskanligini arttiriyor

  YanıtlaSil
 3. Sanırım çizgilisi yok. Türkiye'deki sitelerde en azından. İnceleme için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 4. Son zamanlarda Oxford Activebook. Perdahını Rhodia dan daha çok sevdim. Bir tık daha az perdahlı..

  YanıtlaSil
 5. Sanırım defter için aradığım alternatifi buldum, denemek için sabırsızlanıyorum :)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...