Mor Mürekkebin 12 tonu

17
203
Mor mürekkebe ayrı bir ilgim olduğunu sanırım artık söylememe gerek yok. Shangching ile mor mürekkepler hakkında sohbet ederken, aslında hepsini bir arada swatchlamak gerektiği konusunda ikna olduk. Ben de evde böyle bir girişimde bulundum. Ancak neden bilmiyorum scanner renkleri gerçekten olduğu gibi yansıtamadı. Ama yine de bildiğiniz renklerden yola çıkarak az çok bu morlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz diye ümit ediyorum.
Caran d’Ache Storm ve Montblanc Lavender Purple‘ı daha önce incelemiştim, hatırlarsanız.
Sevgiler,
Zeynep Mormürekkep

17 YORUMLAR

 1. İlk olarak MB Lavender Purple sevdirdi bana mor mürekkebi. Hep önyargılıydım ama gayet unisex bir renk olduğunu düşünüyorum artık. Öyle değil mi ki Rebul Lavanda beyoğlu erkeklerinin kulladığı bir koku olmuştur hep 🙂
  Waterman'in 2012 yılında yaptığı revizyonundan sonra en büyük değişikliği mor mürekkebinde hissettim. Yeni Tender Purple oldukça hoş tabiri caizse "kendinden emin" bir mor. Moru bu denli seven bir insanın koleksiyonunda muhakkak bulunmalı.
  Sevgiler.

  • Bence özellikle koyu morlar erkeklere çok çok uygun.

   Waterman moru bir arkadaşımda denedim. Gerçekten çok güzel bir renk. Kimi morlar bordoya kaçar, kimileri pembeye ama Waterman mor tam bir mor. Bir de Sheaffer mor var bu şekilde.

   Sevgiler

 2. Merhaba,

  Online markasına ait bir kalem almak istiyorum. Ancak bu kalemle birlikte hangi tür bir pompa ve kartuş kullanacağımı bilmiyorum. Bana bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

  Şimdiden teşekkürler.

  • Merhabalar,

   Online marka kalemler uluslararası standart ya da Avrupa standart dediğimiz kartuş ve dönüştürücüleri kullanıyorlar. Her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Pelikan standartı da bu olduğundan Pelikan kartuşları da kullanılabilir.

   Sevgiler

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.