Currently Inked / Mürekkepliler

31
130
Scroll down to read in English
Ay, Güneş, Merkür, Jüpiter, Venüs gökte ne cisim varsa milyonda bir görülen bir hizaya geçmiş olmalı ki, bu hafta sadece üç kalem var elimde mürekkepli. Gerçekten inanılmaz!!! İlk kalemimiz Lamy Safari’nin tepesi delikli sınırlı üretim pembesi. Ucu 1.5 italik, bu ara elimden düşüremiyorum. Mürekkebi ofis mürekkeplerimden biri olan Aurora siyah İkinci kalemimiz Pelikan M101n Tortoiseshell. Bu kalemi alıp aylarca mürekkeplemeden seyrettiğimi biliyor musunuz? İçinde yine ofis mürekkeplerimden olan Parker Quink Blue-Black var. Son kalemimiz ise bir klasik: Lamy 2000. İçinde Edelstein’in tok yeşili Aventurine ile güzel bir ikili oldular.
Bu arada, biraz heyecanlıyım. Bugün ufak bir röportaj vereceğim bir gazetenin pazar eki için. Bana şans dileyin olur mu!
Sevgiler
Zeynep Pekkalem
CONTINUE to READ in ENGLISH

I guess Moon, Sun, Mercury, Jupiter and Venus is alligned in a way that happens once in million years because I only have 3 inked pens right now. Quite unbelievable!!! First pen is Lamy Safari Pink, limited edition with a dot on cap and 1.5 italic nib. I cannot stop myself writing with italics nowadays. It is inked with Aurora Black, one of my official office inks. Second pen is Pelikan M101n Tortoiseshell. Can you believe when I first got this pen, I couldn’t ink it for months and just watched the beauty? It is again inked with my other office inks Parker Quink Blue-Black. And lastly we have a classic: Lamy 2000 with Pelikan Edelstein Aventurine which make a great couple. 
By the way, I am a bit excited because a national newspaper will be interviewing me about fountain pens for their Sunday post. Wish me good luck!
Cheers,
Zeynep Manypens

31 YORUMLAR

 1. 3 kalem 😀 Ben de bu hafta tam 4 kalemi temizleyip kaldırdım. Bir şeyler var demek ki.
  Lamy 2000'in görüntüsünü çok beğeniyorum ama hooded nib'lerden hoşlanmadığım için çekiniyorum biraz. Hem kötü nib çıkma ihtimali de var. Aventurine güzel mürekkepmiş ama.
  Gazetenin adını öğrenemiyoruz herhalde. Yoksa yazardınız zaten. Sürpriz mi? 🙂
  ———-
  Son para bükücü kırtasiyelerden biri (isim vermeyelim şimdi) TWSBI Diamond 580 getirmiş. 🙂 Bu sefer kesik uçlular ve tek başına uçlar da gelmiş ama uçlar tek başına alınacak gibi değiller. Denedim denedim dolar kurunu kaç alırsam alayım fiyatı haklı hale getiremedim.

  • Lamy 2000'i denemeden almamanı tavsiye ederim. Çünkü tutma yeri herkesi mutlu etmiyor, elden kaymaya müsait. Ama uç kötü çıkarsa genelde değiştiyor lamy.

   Gazetenin adı önümüzeki günlerde.

   —-

   Ben iki TWSBI ile konuyu kapattım, sen sağ ben selamet diyorum 🙂

 2. Wow, what an honor! I am so excited for you! Please share the article with us when it is published 🙂 That Lamy 2000 and Edelstein pairing look simply luscious. The pen has been on my pining list for quite some time now.

 3. Bugün Yeni Zaman'da 1,5 italik uç aradım ama sadece düz 1,5 bulabildim. Acaba siz zaten bunu kastettiniz de ben mi yanlış anladım? Keşke Lamy'nin kullandığınız ucunu görebilseydim. Neyse, ben de 1,5 kesik ucu aldım. 1,1 ile arasında karar verememiştim, satıcının dediğine göre, 1,1 ile normal uçların çok farkı yokmuş.

 4. Teşekkür ederim. Galiba benim kullanmam gereken uç başından beri buymuş. Elyazım güzel görünüyor. Üst segment dolmakalemlerden sanırım Pelikan'da da benzer bir uç kullanımı mümkün, onların uç çeşitliliğini görmüştüm de… Şimdi doğal olarak hayalim, güzel bir Pelikan'da 1.5 italik uç kullanabilmek…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.