Currently Inked / Mürekkepliler

12
188
Scroll down to read in English
               
Her ne kadar bu hafta kalem yıkamasam da, elimdeki mürekkepli kalemlerin sayılarını azaltmış olmaktan gurur duyuyorum. Daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum ama 🙂
Soennecken’in ucunda S6 yazan esnek mi, yarı esnek mi olduğuna karar veremediğim bu bordo kalemine bayılıyorum. Üzerinde okul kalemi yazıyor hem de…
Louis Vuitton’un Jet Ligne isimli bu modeli de ıslak yazımı ve tatlı tatlı esneyebilen ucuyla oldukça güzel ancak Syrah biraz yanlış seçim oldu sanırım. 
Tropen’e gelirsek, kendisi Tropen gövdeli Senator uçlu bir kalem. İkisi de Alman menşeli olan bu markalar arasındaki ilişkiyi bilen varsa beni de aydınlatsın lütfen. 
Fotoğraflardan fark edebileceğiniz üzere favorim Soennecken. Bir haftada iki kere mürekkepledim. Üçüncüye koşuyor. 
Siz neler mürekkeplediniz?
Sevgiler
Zeynep Huzurazkalem
CONTINUE to READ in ENGLISH

Even though I did not manage to clean my pens, I managed to keep my inked pens at three. (Pause a minute for applauses) But I don’t know if I can stand more, I — need — to- inkkk — mooooreee- pens!
Soennecken is a German brand with a nib engraved S6 on it. I cannot decide if it is a flex or semi-flex. I love this burgundy pen. It says School Pen in the barrel. 
Louis Vuitton Jet Ligne is a great pen with a wet character and little springy smooth nib. However, I guess Diamine Syrah was not the right choice. 
Tropen is Tropen pen with a Senator nib. Please let me know if you know the relation between those two German brands. 
As you may notice I loved the Soennecken best, I inked it twice this week and it is about to be inked again. 
What did you inked this week?
Cheers,
Zeynep Peaceisinlesspen

12 YORUMLAR

  1. Selam Zeynep;

    Bu Soennecken bi harika dostum… 🙂

    Ben de istiyorum böyle esnek bi kalem. Namiki Falcon'u da vermedin bana zaten… :(: Little esnek kalemlerle avutuyorum kendimi ne yapayım. Bu kalemin yanında benim minik Kaweco Transparent Jimlastikçi kızın yanında halterci Naim Süleymanoğlu gibi kalır ya neyse, ben azıcık esnek diyorum işte… 🙂

    Kal sağlıcakla…

  2. Benim de çok severek kullandığım mürekkeptir Parker Blue Black. Fiyatının daha üstünü hak ettiğini düşünürüm hep. Bir de benim için Nostaljik değeri vardır eski olması sebebi ile. Sizin muhteşem yazınızla başka bir güzel olmuş Zeynep hanım.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.