Diamine A Night in Jodhpur Mürekkep (Papier und Stift Exclusive)

4
488

Diamine bu yıl epey mürekkep yaptı. Bu mürekkeplerin bir kısmını ise bazı firmalara ya da sitelere özel olarak üretti ve mürekkepperverleri kapı kapı, site site dolaşıp mürekkep aramaya itti.

A Night in Jodhpur yabancı sitelerde Teal Blue yani mavi-yeşil (tirşe) olarak telaffuz edilse de, fotoğraflarda göreceğiniz gibi gayet mavi bir mürekkep. Neden böyle ifade edildiğini ben tam olarak çözemedim.

Ama hem yazıdan hem de kulak pamuğu ile yapılan çizgilerden görebileceğiniz üzere oldukça kırmızı bir revnak gösteriyor. Bu da revnakseven mürekkepçileri oldukça heyecanlandıran bir durum. Adını Hindistan’ın mavi şehri olarak geçen Jodhpur’dan alan bu mürekkep özellikle su ile buluştuğunda Jodhpur’un mavi boyasını yakalamak konusunda başarılı.

Diamine A Night in Jodhpur diğer yoğun revnaklı mürekkepler gibi, temizlerken biraz zorluyor ancak bir Organics Studio Nitrogen Blue da değil. Ama yine de kolay temizlenen kalemlere koymakta fayda var.

 

 

Maalesef bu mürekkebin suya dayanıklılığı neredeyse sıfır. Tüm yazılar su ile birlikte silinip gidiyor. Demek ki neymiş, söz uçar, a night in jodhpur ile yazılan yazılar da su değmediği sürece kalırmış…

En favori revnaklı mürekkebiniz hangisi?

Sevgiler,

Zeynep Revnakoğlu

4 YORUMLAR

  1. Çok güzel bir mürekkep, akıcılığını ve rengini çok sevdim. Şeffaf kalemimde 15 gün geçirip boyamadan çirkeflik yapmadan temizlenmesi ile de ayrıca beğenimi kazandı. Keşke bu mürekkepleri belli bölgelere mahsus yapmasalar da kolayca ulaşabilsek 🙁

  2. Bu “exclusive” mürekkeplere yetişemiyoruz, edinmesi de ayrı bir dert. İnceleme için teşekkürler, merak ediyordum, güzel bir maviymiş.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.