Diamine Shimmering Tropical Glow

3
617

Merhabalar,

Simli mürekkepler son bir kaç yılın en çok konuşulan mürekkepleri oldu değil mi? J. Herbin her yıl bir adet simli mürekkep çıkartırken, Diamina bu konuda sazı ele alıp, devasa bir seri çıkarttı. Bu seriden Tropical Glow’la birlikteyiz bugün.


Fotoğrafta göreceğiniz gibi bu serinin şişeleri klasik Diamine şişelerinden farklı. Ancak ağız genişliği kararında olduğundan pek sıkıntı çıkartmıyor.

Tropical Glow, içinde gümüş renkli simleri olan mavi yeşil arası renkte bir mürekkep. Daha ziyade maviye yakın rengi, içindeki yumuşak geçişlerle yeşile göz kırpmasını sağlıyor. Ve özellikle de gölgeli mürekkepler sevenlerin tercih edebileceği bir mürekkep.

Ancak bu mürekkep,  en simli halini, yukarıda da gördüğünüz gibi aydınger kağıt üzerinde buluyor. Ben bu mürekkebi Vintage Kaweco Elit dolmakalemde kullandım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Kolayca temizlendi.
Ancak, su ile arası pek iyi değil. Kendini tamamen dağıtıyor ve siliniyor diyebiliriz. (Mürekkebin o mavi renginin altında yatan yeşil, su ile dağılırken çok daha iyi anlaşılıyor değil mi?)

Siz simli mürekkepler hakkında ne düşünüyorsunuz? Asla kullanmam diyenlerden misiniz?

 

3 YORUMLAR

  1. Ben çok seviyorum simli mürekkepleri ama batırmalı uç, cam kalem vs gibi şeylerle kullanıyorum. Aslen derdim kaleme zarar verme korkusu ya da temizleme zorluğu değil de, ne bileyim bu tip batırmalı uçlara daha çok yakışıyormuş gibi geliyor. Bir de çok uzun yazı yazılacak bir şey olarak göremedim simli mürekkebi. Daha çok Davetiye ya da başlık yazmak için ideal buluyorum

  2. Asla kullanmam bence dolma kaleme zarar veren türden mürekkepler bunlar dolma kaleme ne yapar ne eder kimse bilmiyor. Şu Çin’den alınan Jinhao falan tarzı kalemlere koyulabilir belki yada Kicute adı altında 86 tl ye satılan Moonman s1 e falan koyulabilir…

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.