Bexley Flat Top Fountain Pen

Home/Fountain Pen/Bexley Flat Top Fountain Pen

Bexley Flat Top Fountain Pen

Hello All,
This week’s guest pen is the most smooth pen I have ever written with: Bexley Flat Top fountain pen. Although, I was a bit reluctant about the color at first glance, I am nearly fall in love with this pen. Therefore, I had a rush to introduce it to you.
Bexley is a pen company established in 1993 by a group of vintage fountain pen enthusiasts. Since then, this Ohio brand is producing fountain pens and they tend to use great resin materials in their pens.
Bexley works with standard European cartridges or converters and it comes with a steel nib engraved with the Bexley brand name and logo. Besides, you have an option for 18k  gold nib.
 
The nib of the Bexley Flat Top is one of the smoothest and flawless nibs I have ever written with.  And as far as I saw, a great amount of the users are fairly satisfied with their nibs as well. Bexley is not producing their own nibs, however there is a reason that they have such great nibs: “Quality Control” which is a forgetten art by many big manufacturers unfortunately. By the way, I inked Bexley with a pigmented ink of Super 5 brand, Austraila and it still writes perfect. No flow issues.
I loved Bexley and I want to get one in the near future. What is your experience with this brand so far?
Best
Zeynep Colorpen
By |2018-02-18T17:40:40+03:00December 19th, 2016|Fountain Pen|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bexley Flat Top Fountain Pen

Merhabalar,
Bu haftanın misafiri şu ana kadar yazdığım en yumuşak uca sahip olan Bexley Flat Top dolmakalem. Her ne kadar ilk etapta tipi beni aman aman çekmese de yazdığımda bu kaleme neredeyse aşık oldum. O sebeple sizinle tanıştırmak için gayet acele ettim.
 Bexley, 1993 yılında, vintage dolmakalemleri seven bir grup insan tarafından kurulmuş bir kalem markası. Ohio’lu bu marka, o günden bu yana ara vermeden dolmakalemler üretmeye devam ediyorlar. Kalemlerinde ise genellikle böyle  güzel reçine malzemeler kullanıyorlar.
 Bexley, standart Avrupa tipi kartuş ya da dönüştürücülerle çalışıyor ve Bexley markasının kendi adını ve logosunu taşıyan çelik bir uçla birlikte geliyor. Ayrıca, 18 ayar altın uçlu versiyonları da mevcut.
 Bexley Flat Top’un ucu, benim şimdiye kadar yazdığım en yumuşak, en akıcı uçlardan biri. Gördüğüm kadarıyla kullanıcılarının büyük çoğunluğu da uçlardan aşırı derecede memnun. Bildiğim kadarıyla Bexley kendi uçlarını kendi üretmiyor ama neticede bu kadar güzel uçlara sahip olmalarının önemli bir sebebi var ki, bu da bazı büyük markaların maalesef önem vermekten vazgeçtiği  kalite kontrol  meselesi. Bu arada Bexley’i pigmentli bir mürekkep olan Super5 markasının Australia isimli mürekkebi ile mürekkepledim. Buna rağmen hiçbir akıcılık sorunu yaşamadım.  Çok severek kullanıyorum.
 Ben Bexley’lere bayıldım. Kendim de yakın zamanda bir tane edinmek istiyorum. Sizin bu marka ile ilgili tecrübeleriniz neler?
Sevgiler
Zeynep Renklikalem
By |2018-02-18T14:52:50+03:00December 19th, 2016|Dolmakalem|7 Comments

About the Author:

7 Comments

 1. Bahattin Çelik 19/12/2016 at 08:48 - Reply

  Marka ile tecrübem yok fakat senin "en yumuşak en akıcı uç" tanımlamandan sonra fena halde tecrübe edesim geldi.Edinmek lazım.

 2. Nergihan 19/12/2016 at 10:55 - Reply

  Çoktan beridir bakıp bakıp durduğum markalardan biriydi, bu incelemeden sonra iyice emin oldum, Americana diye bordo bir modeli var, çok şugar, sonsuz listeme koyayım artık. 🙂

 3. Ugur.Kayhan 19/12/2016 at 11:48 - Reply

  Kullanılan uç jowo yapımı mıdır?

  • Zeynep Kalemsever 19/12/2016 at 12:00 - Reply

   Biraz araştırdım. Dönem dönem Bock, dönem dönem JoWo kullanıyorlarmış. Ama dediğim gibi, asıl mesele kalite kontrol unsurunda. Çünkü kendi uçlarını üreten bir iki marka dışında herkes bu iki markayı kullanıyor.

 4. Bexley makes well-crafted pens, and like you, I am impressed by the quality control and the selection of all materials, nibs, clips, everything.

 5. Eylül Tunç 19/12/2016 at 17:05 - Reply

  Merhaba!
  Ben dolmakalem aşkına yeni yenik düşen biri olarak söylemeliyim ki üslubunuza ve donanımınıza hayran kaldım. Dün geceden beri bloğunuzu okuyorum ve burda yazılan her bilgiyi adeta yuttum 🙂 Hala ilk dolma kalemim için araştırma ve karar aşamasındayım ancak burda yazdığınız her şey için bu postun huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca bu hanımefendinin rengine ve ucuna da bayıldım !

 6. Deniz 31/12/2016 at 16:02 - Reply

  Merhabalar Zeynep Hanım! Ben bloğunuzun sıkı bir takipçisi olmaya çalışıyorum. 🙂 ve sizin sayenizde dolma kalem aşığı oldum diyebilirim. Acaba dolma kalem kullanmaya yeni başlayan birine tavsiye edebileceğiniz bütçe sınırı olmadan bir kalem var mı?

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.